Разделно хранене-част 11

  • 13 029
  • 292
Ето я новата тема,момичета Hug
Калида,само за този път пускам,да знаеш Wink

Основното:
Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци Wink.

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;


Една примерна табличка;


Хранителната пирамида при нормално хранене:


Вегетариански вариант на хранителната пирамида:


Ето я старата тема-Разделно хранене-част 10.
Разделната готварска книга  chef
Разделно хранене-рецепти

Успех в разделното хранене на всички Hug
Виж целия пост
# 1
Я да се запиша първа в новата ни темичка. Да ни е пълна с хубави новини и добро настроение.
И в тази връзка Ками, малкият принц по-добре ли е
Виж целия пост
# 2
Ох,Мади,ако знам и аз вече TiredСлед високата температура,взе,че спадна много-35,8.При положение,че днес съм му давала само веднъж температуропонижаващо.Наложи се да го постоплям.Абе,лудница някаква Crazy
Иначе,сякаш се подобрява вече/пу-пу Praynig/.Весел е и по-жизнен.Сам иска да яде.Не,че изяжда повече от 3-4 лъжички,но все е нещо Wink.

Алексче,дъщеричката ти е много фотогенична.На всички снимки изглежда страхотно Grinning

Бифана,ще започнеш да сваляш,не се притеснявай.Нали трябва организмът да свикне с новият начин на хранене.Постепенно ще започне да се отърсва от излишните килца,както става при всички Wink

Роси,колата наистина не е за предпочитане,а пък лайт-съвсем.Не става ли с някакъв плодов сок newsm78

Лека вечер на всички Hug
Виж целия пост
# 3
Запис  Peace

Ками, дано адашчето се оправи бързо. Четох в старата тема, че не ти е боледувал досега. сигурно си много притеснена. Той сигурно не ходи и на ясла след като ти е бил толкова здрав досега. Нормално е да си притеснена. Пожелавам ти да не претръпваш като мен. Имаше период, в който 38, 5 - 39.00 градуса не ми правеха впечатление вече, толкова често и толкова висока температура вдигаше моят Калоян...сега да чукам на дърво е доста по-добре, явно си изгради имунитет организма.

Алекс
, пожелавам успех на концерта утре  Peace

хайде лека!
Отивам да избирам менюто за утре Crazy
Много таблици, много нещо ooooh!
...и браво на вас!
МНОООГО РЕЦЕПТИ!
Сега само трябва да се справя с желанието да нагъвам сладко
Виж целия пост
# 4
Айде и аз да се запиша в новата темичка. Много съм гроги от както се върнахме от Попово и само ви чета. Там изкарахме супер, без гафове.
Малките вилнеят безспир и затова нещо съм все уморена.
На Попово разделното както се сещате го наруших и кантара не пропусна да ме накаже, ама сега ще се възстановявам.
Ками, надявам се малкия да се оправи и да не боледува скоро. Знам колко е кофти, ти пак до сега като си удържала фронта. Браво на героя, истински юнак.
Айде, сега толкова от мен, че примирам за сън. Цунки на всички.
Виж целия пост
# 5
започвам с въпросите...

Ако например сготвя пиле с ориз или с картофи (проблемът при моите мъже е, че единият не сяда без месо, а другият все пъшка за картофки или оризче Crazy) и си ям само картофите или съответно ориза или съответно месото, това води ли се за разделно хранене? Или след като са сготвени заедно вече са си едно и не се делят?
Виж целия пост
# 6
Ти пък си направи салатка и си я хапни нея с месото или с картофите.Ето ти я, разделена  hahaha
Виж целия пост
# 7
Добър вечер момичета, Hug
Само с хубави емоции  smile3503и добри постижения  goodscale да пълним новата темичка.

Алекс  newsm10 , дано всичко утре мине ОК  fingerscrossed .Дидип радвам се да те видя,пиши по често (ако ти е възможно с тез две малки кукли) lovekiss.Доня коприва това със сладичкото е лоша работа и аз много го  Two Hearts,Ками ме посъветва да си хапвам форми в такива моменти-действа.Хапваи ги по отделно не е проблем(в отговор на ориз с пиле) Peace .Бифана не се притеснявай мила,ако се отчаеш виж моята  Joy линийка.Ками сигурна съм,че утре мъника ще е ОК,щом мисли за игра  Heart Eyes.Мина много ми е драго като те чета Heart Eyes,поздравления за кг и ти ме изпревари,и как няма та аз съм като   Animal Snail.

Лека нощ и сладки сънища smile3524
Виж целия пост
# 8
Да се запиша и аз в новата тема.

Успех на всички разделни момичета   Hug
Виж целия пост
# 9
аха, разбрах!

Ми то не е много трудно тогава, просто си вадя от яденето това, което ми е позволено да ям и готова работата  Peace
Виж целия пост
# 10
Добро утро момичета. Днес се очертава хубав ден, слънцето се опитва да надникне  Grinning.Благодаря на всички за подкрепата, днес ще видим какво ще се случи и после ще разказвам с подробности. Иначе по темата -вчера цял ден си бях добре ,хапвах каквото трябва, но вечерта изядох парче торта, племенницата имаше рожден ден .Не се почувствах добре. Днес ще гледам да съм по -стриктна .Сега ви поздравявам с една оптимистична песничка/ и друг път съм я пущала, но e толкова свежа, че.../ http://www.vbox7.com/play:1f155c8f
Виж целия пост
# 11
Добро утро Дами

Ками, тъкмо се канех да питам - ягодите и кивито към киселите плодове ли спадат ? Ако е ДА, значи съм си решила "проблема " Щом детенце е почнало да хапва, значи е по- добре .
Снощи бяхме на зеленчуци на скара - тиквички , домати , моркови ... Предварително намазани със зехтин . Дори месоядните  признаха вкусотията .
Виж целия пост
# 12
добро утро на всички,
не съм се включвала няколко дни, но малката е болна: алергичен ларингит и вчера бяхме по лекари, съвсем се бях ошашавила, особено като посиня миналата вечер ooooh!
сега вече е по-добре, болнични съм няколко дни, ще се гледаме вкъщи
пожелавам приятен ден на всички  bouquet
Виж целия пост
# 13
  Здравейте  bouquet
  Пожелавам на всички майки бързо да оздравяват дечицата PraynigКами,щом Калоян изявява желание да се храни,това е добър признак PeaceСкоро ще бъде съвсем добре Hug
  И аз съм все още Wink стриктна в РХ-само от тези пусти тиквени семки не мога да се отърва Grinning-вечер си ги хапваме охотно GrinningНе смея да се тегля,защото откакто съм родила,стрелката на кантара сякаш е залепнала на тези 62 кг. Cry
   Радвам се,че имаме нови попълнения  bouquet
   Усмихнат разделен ден ви желая newsm51
 
Виж целия пост
# 14
Здравейте момичета,
Ками хубава тема, благодаря за труда, който си положила. Надявам се Калоян днес вече да е добре и да играе много. Алекс успех и днес!!!  bouquet Верче и аз тая мусака я мисля отдавна, още като прочетох рецептата, но да видим тия дни може и да и дойде реда. Вичито добре дошла  bouquet, за хляба-наистина в него се съдържат страшно много полезни витамини, особено от група В, както и минерали и баластни вещества, но само в пълнозърнестия такъв. Тоест добре ще е да си хапваш 1-2 филийки пълнозърнест хляб. Не е необходимо да е  всеки ден. Аз лично напоследък го замествам с овесени трици и ядки, както и с ядки от ръж, пшеница, семена и др. Обикновено с тях си наръсвам салатата, когато я ям като основно, става много вкусно. Белия хляб и подобните на него теста определено не са полезни и не е необходимо да се ядат изобщо.
Аз снощи отново наруших, имах гости и отново смесих месо с кашкавал и ориз. Ужасна комбинация, добре, че беше в малко количество. Наблегнах на салатата преди това. Много съм несериозна, ей. Днес естествено ми е тежко, некомфортно, чувствам се зле, ама аз съм си виновна и ще си търпя последствията. Днес определено ще разтоварвам с череши и салата за вечеря, че утре отново ще лунувам.
Хубав, успешен и усмихнат ден от мен  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия