За подсладената водичка?

  • 2 770
  • 93
Здравейте майчета,
Искам да Ви попитам докога слагахте захар в преварената водичка на бебоците си - до кой месец? И докога преварявахте водичката? Интересува ме защото аз наполовина намалих захарта и сега на 240 мл слагам 1,5 бебешка лъжичка захар, но забелязвам, че бебо започна да пие сравнително малко вода-преди си изпиваше почти всичката-160-180 мл, а сега не иска да пие толкова, а става топло навън. newsm78
Виж целия пост
# 1
Изобщо не съм слагала захар във водата. Детето на кърма ли е, захранила ли си го .... пие ли други неща като сокове, чай и т.н. - всичко има значение.
Виж целия пост
# 2
След първата седмица няма причина да се слага захар във водата Naughty .Така бебето ще я пие защото е сладка,а не защото е жадно и има риск да намали количеството мляко което поема,т.е да замести храненето с нея.
Виж целия пост
# 3
Кърмя си бебочето, от един месец го захраних със зеленчуково пюре-тиква, картоф, морков, тиквички, ориз, ябълка са нещата, които ядем засега, чайчета и сокове никога не съм давала.
Виж целия пост
# 4
Аз захар никога не съм слагала. Само след раждането съм му давала глюкоза за жълтеницата. Ако не иска да пие чиста вода може да слагаш от разтворимите чайове на Hipp, аз така правя. А водата си я преварям, и аз не знам до кога    newsm12
Виж целия пост
# 5
Кърмя си бебочето, от един месец го захраних със зеленчуково пюре-тиква, картоф, морков, тиквички, ориз, ябълка са нещата, които ядем засега, чайчета и сокове никога не съм давала.

Щом го кърмиш, то поема необходмото количество течности чрез кърмата. Не е нужно да се слага захар във водата, както са писали по-горе и да се привиква детето на сладко.
Виж целия пост
# 6
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. Предлагала съм няколко пъти на бебка, но тя не прояви интерес.
Виж целия пост
# 7
Ние сме изцяло на кърма. Преварена водичка почти не пием (10 мл на ден) и то когато изплакваме устата от кърмата след хапване. Във водата слагам много малко захар на върха на лъжичката. Просто постепенно намалявам захарта във водата. Така си прецених и така правя.
Виж целия пост
# 8
Захар слагах точно една седмица.
Преварявах 5-6 месеца водата.
Виж целия пост
# 9
Давах една седмица захаросана вода, заради жълтеницата.
После спрях и бебо отказа да пие вода, но беше само на кърма.
Когато почнах да го дохранвам - на 5 месеца, бавно пропи първо чай на Хип, после и чиста вода.
Сега изпива около 200мл вода и 100мл чай на ден.
Не преварявам вода от доста време - пие Девин с розов етикет
Виж целия пост
# 10
Не съм слагала захар във водата никога. Не съм преварявала, давах изворна, подходяща за бебета. Не съм давала вода, преди въвеждането на твърди храни, вода не се дава на бебетата, освен в изключителни случаи (температура, повръщане, големи жеги, диария...). Захар са слагали навремето, за да накарат бебето да пие вода, защото то инстинктивно отказва, както е и редно. Съветът ми е да прекратиш захарта изобщо, а ако не е захранена - и водата.
Виж целия пост
# 11
След първата седмица няма причина да се слага захар във водата Naughty .Така бебето ще я пие защото е сладка,а не защото е жадно и има риск да намали количеството мляко което поема,т.е да замести храненето с нея.
Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Никога не съм му слагала захар във водата. Мисля , че  практиката педитата да ни карат да го правим е порочна!
Виж целия пост
# 13
Първите две седмици слагах по малко захар във водата.
Превалявах я дълго време около 1 година.
Виж целия пост
# 14
Не съм слагала захар. Докато е на кърма няма нужда от вода. Щом е захранено вече, а не иска вода, предложи сокчета, чай - те са сладки и ще пие. Предлагай водата неподсладена, ще свикне.  Peace
за преваряването, аз още преварявам, ама аз съм си такава. Не е необходимо повече от 9-10 месеца. Просто не се доверявам на водите с розов етикет.Филтрирам с Брита и варя но по-малко вече
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия