Как ....?

  • 912
  • 8
Моля ви,
кажете ми как да направя тези форми за картофените кюфтета?

      
      

Виж целия пост
# 1
Дали няма да се получи с някакви формички за сладки или нещо подобно  newsm78 Само не знам с каква консистенция трябва да ти е сместа, че да не се развалят формичките, докато ги изпържиш.
Ако пробваш някакъв вариант, надявам се, че ще напишеш какъв е бил резултатът, ще ми е много интересно
Виж целия пост
# 2
Със сигурност буквичките и решетките не са кюфтета, а са изрязани с някакви формички. Лично аз не съм виждала такива...
Виж целия пост
# 3
Предполагам се прави машинно с някакъв вид шприц- едва ли ще успееш в домашни условия.
Виж целия пост
# 4
 newsm78  виждат ми се като някакви полуфабрикати изрязано машинно , в домашни условия едва ли ще могат да се направят , ако някой разбере как да пише непременно !!!
Виж целия пост
# 5
...Само не знам с каква консистенция трябва да ти е сместа, че да не се развалят формичките, докато ги изпържиш.
Ако пробваш някакъв вариант, надявам се, че ще напишеш какъв е бил резултатът, ще ми е много интересно
Винаги ги замразявам преди да ги опържа , за  всеки случай.
Виж целия пост
# 6
Ако се замеси по-твърдо тестото, може да стане с преса за сладки.  newsm78

Иначе тези от картинките са фабрично направени. Виждала съм такива на рекламни материали на фирми, които произвеждат бланширани картофи.
Виж целия пост
# 7
Това със замразяването е доба идея, не съм се сещала да го направя с картофени крокети и кюфтета - само със сирене и кашкавал. При тях наистина помага да се запази формата.
Виж целия пост
# 8
Правила съм кръгчета с рингове за сладки ,но може да стане и с други формички сигурно ,работата е да разпределиш сместа върху наръсена с брашно повърхност за да не се залепя /аз го правя с цар .брашно за качамак и след това ги замразявам/ Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия