Гинеколог в Иван Вазов или Лозенец?

  • 1 608
  • 7
Мили мами, от скоро живея в кв. Иван Вазов, някой ще ми препоръча ли добър гинеколог, ако може да е жена EmbarassedНещо се притеснявам от мъжете.
Виж целия пост
# 1
д-р русева в 14 дкц ми следи бременността, много точна и внимателна
много други мами тук я препоръчват също (всъщност и аз благодарение на тях стигнах до нея Simple Smile
в белия списък също погледни 
Виж целия пост
# 2
Oх, с тази д-р Русева... ooooh! Не знам защо я хвалите, аз съм страшно недоволна от нея!
По принцип ходя на ЖК на частно, реших по ЗК да ходя при нея. Винаги ме преглежда, когато в стаята има някой друг, все някоя пациентка влиза или излиза. Винаги е много заета и часовете закъсняват. Единственото хубаво е, че ми пусна вече 2 пъти кръв и урина.С отрицателен резус фактор съм обаче изследване за антитела не ми е пускала до сега. При вторите изследвания даже не забеляза, че в урината има бактерии, белтък, а аз и обърнах внимание.  На всичкото отгоре хемоглобинът ми беше 106, а желязото на горната граница. Тя въобще не знаеше какво да направи и каза "Ами желязо не мога да ти дам, пий фолиева киселина и витамин С". Е, да обаче аз от доста време пия витамини за бременни, още 3 месеца преди да забременея пия и фолиева киселина - определено това няма да помогне. Да спомена, че самата тя преди това не ме е посъветвала нищо - нито , че е хубаво първите три месеца да се пие фолиева киселина, нито съвет за някакви витамини. Относно изследванията с ултразвук - гледа ме всеки път, това няма как да отрека. Обаче винаги за по 1-2 мин, до сега само веднъж е измерила ембриончето и веднъж главичката и то много не точно. Последния път ме погледна и каза"А това бебе много мърда, но видимо е порасноло от миналия път, няма да го мерим".  #Crazy hahaha Да направя и сравнения - при другата ми гинеколожка получих в началото консултация за бременността - какво да ям, какво да избягвам и т.н. Всеки път е мерила всичко на бебчо, прегледите с ултразвук са били поне по 20 мин, правили сме нухална транслуценция, изпрати ме на БХС, наложи се и амниоцентеза. Освен това и за витамини за бременни говорихме, и допълно флуор за зъбите ще ми препише и на фетална морфология ме изпрати.

Извода: ако наистина с бебенцето ми имаше нещо д-р Русева никога, ама никога нямаше да го види! Нито проблем с размерите, нито повишен риск за Даун, нито проблем с антитела, нито някакъв друг проблем на бебчето. Така че ми се струва абсолютно безотговорно само тя да проследява бременността и само на нея да се разчита.  Честно казано, ходех само заради направлението за раждане, разбрах обаче, че другата ми гинеколожка ще може да ми издаде. Така че май ще прекратя и няма да си губя времето повече.
Виж целия пост
# 3
лелее... ужас...  вземам си обратно препоръката тогава  Embarassed
аз имах много лека и спокойна бременност и не съм правила с нея нищо друго освен рутинните прегледи и изследвания и ми се струваше много внимателна, не ме е гледала по 20 мин на ултразвук, но пък и определено не е било 1-2 мин и винаги е мерила ембриона, това си е задължително, не мога да си представя, че си е позволила да преценява на око... изобщо при мен всичко си беше нормално, явно съм имала късмет
Виж целия пост
# 4
А коя е другата ти гинеколожка, ще ми издадеш ли тайната. Благодаря ти предварително.
Виж целия пост
# 5
Другата ми гинеколожка е д-р Райчева. Насочих се към нея след многото положителни мнение написани тук във форума. Наистина съм доволна от нея, страшно е внимателна, мила и добър професионалист.  Peace 
Всъщност кабинетът и се намира в Лозенец, така че може да ти е удобен.
Адресът е:
бул. "Черни връх" № 68, партер вляво
тел: 02/ 962-20-77

Успех! Peace
Виж целия пост
# 6
Аз пък съм много доволна от Русева - следя се при нея. Винаги е много внимателна и отзивчива.Много пъти съм и звъняла и по телефона по никое време и то заради някоя глупост, и винаги ми е обяснявала всичко подробно и внимателно, дори когато съм чувала, че има други хора при нея. Да не забравяме, че по здравна каса ни се полагат само два прегледа на ехограф, а тя го прави всеки път.Другите лекари просто те карат да си плащаш след това. А също и никога не съм чакала пред кабинета и. За това че е забравила да каже нещо /в случая за фолиевата киселина/ - е хора сме все пак, едва ли може всеки доктор да помни на коя бременна какво е казал. Аз не мога да се оплача, че е пропуснала нещо.А и по-важното е, когато питаш да получаваш адекватни отговори.
Обобщено - аз съм и фен   bouquet
Виж целия пост
# 7
Аз пък съм много доволна от Русева - следя се при нея. Винаги е много внимателна и отзивчива.

Да де alibabali то хубаво мила и отзивчива, но ако се беше случило детенцето ми да е с Даун или да има някакви аномалии....много щеше да ми помогне това да знаеш...цял живот щях да се утешавам, че лекарката ми била мила.

Както и да е - аз от лекари по ЗК не съм очаквала и повече за това си плащам и получавам по-добри услуги.  Peace

Просто смятам, че не трябва да се разчита само на нея за следене на бременост, защото тя  би пропуснала много евентуални проблеми.

Всичко е въпрос на избор все пак.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия