Ешерихия коли-предстои снимка

  • 976
  • 3
Имаме бактерии в урината,пихме Суметролим,след което излезе чиста,но на втората проба след 5 дни-пак бактерии.
Предстои ни някаква снимка.Някой може ли да ми обясни какво представлява и как се прави на бебе.И какво да очаквам.
Виж целия пост
# 1
Сигурно е микционна цистрография. Прави се, за да се разбере дали няма някакви причини за бактериите - някакво увреждане на пикочната система, бъбреците.
Вкарва се катетър в уретрата, пуска се контрастно вещество и после детето трябва да се изпишка. По време на изпишкването се прави самата снимка. Изследването не е от най-приятните...Може и да се проточи - зависи колко бързо ще се изпишка.
Има и едно друго изследване - венозна урография, но предполагам, че за първото става въпрос.
Виж целия пост
# 2
да,предполагам,че е за първото.Нас ни гледаха на ехограф и казаха,че на бъбреците няма нищо-дали е така?
Сега иска лекарката да провери и пикочните канали.
За бебе на 9м същия ли е начина.Ние във вторник имаме час за доц.Лилива/ска/ незнам какбеше точно.в Токуда.Дали наново ще ни правят нещо?
Благодаря ти за инфото,аз бях писала някъде тук но не можах да открия линка,ако някой има какво да сподели,моля.Ще чета с интерес.
Виж целия пост
# 3
От ехографа не винаги става ясно със сигурност, но е вероятно наистина да няма проблеми. Макар че един добър ехографист, какъвто е д-р Буева - също е детски нефролог като д-р Лилова /за която споменаваш/ , може да "види". Поне при нас каквото показа микционната снимка го каза и Буева след ехографски преглед.
Пикочните канали могат да бъдат проверени от детски уролог - нарича се калибриране - това е един инструмент /нещо като метална пръчица с топче накрая, като топчетата са с различна големина/, който се пъха в пикочния канал и става ясно дали няма някакво стеснение. Става за секунди, макар че е неприятно. На дъщеря ми така й откриха стеноза /стеснение/ на уретрата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия