За 4-листните и 5-листните детелини

  • 22 778
  • 41
Колко пъти през живота си сте намирали 4-листни детелини? А 5-листни?
Пускам темата, защото аз винаги, ама винаги намирам 4-листни.  Rolling Eyes Хващала съм се на бас, спорила съм и пак намирам. Ако реша да се загледам и да търся - намирам. Винаги!!! Навсякъде! Скоро след един спор (невярвайки ми)  намерих 7 четирилистни и 1 петлистна за половин час. И преди да пусна темата, реших пробно да изляза и да видя, важи ли още правилото при мен. Намерихме трева с Криско и оскъдни детелинки. До 2 минути намерих три 4-листни. Понякога чак се плаша защо.
При вас как е?  Thinking
Виж целия пост
# 1
Късметлийка си ти! Аз съм намирала 1 път четирилистна детелина.
Виж целия пост
# 2
и аз съм намирала много пъти 4 и 5- листни  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Никога не съм намирала  Crazy
Виж целия пост
# 4
Преди две седмици бяхме на селската къща на наши приятели.Имаше ливада с трева и детелини.Намерих 3 петлистни и наколко четирилистни.После се оказа,че в тяхната градина е пълно с такива.Пазя си ги естествено,но някак не им се радвам.Изглежда и детелините мутираха.
Виж целия пост
# 5
Един пътдо сега 1 четирилистна и една с пет листенца,но на мен не ми донесе щастие.
Виж целия пост
# 6
Намирала съм и аз четирилистни. За петлистни не се сещам! Отдавна обаче не съм, предполагам защото не съм търсила! Laughing

....Изглежда и детелините мутираха.
Joy Joy
Виж целия пост
# 7
Като деца търсехме по цели дни. И намирахме. Но аз знам, че щастието идва, ако случайно я видиш.
Виж целия пост
# 8
А пък аз съм виждал мноооого софета да ровят в люцерната,
търсейки четирилистна, че и петлистна детелина.
В плевнята, в люцерната и Wolf знае да рови.
Виж целия пост
# 9
А пък аз съм виждал мноооого софета да ровят в люцерната,

Знам,че има разлика,но така и не ми стана ясно каква е.Баба и дядо имаха люцерна.И повечето"детелинки" бяха с много листенца.Ще задоволиш ли любопитството ми,Wolf?
Виж целия пост
# 10
Никога не съм намирала  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 11
В центъра на Бургас в една градинка има находище на 4-листни, 5-листни и н-листни детелини. Една съфорумка ме светна навремето.
Набрах си достатъчно, раздадох и на приятели.
Но все си мисля - дали няма радиация в района. Или някакви заровени химични отпадъци.
От какво иначе ще мутират така масово? newsm78
Виж целия пост
# 12
При нас е като при тебе  Simple Smile Намирам непрекъснато - за последно около 24 май намерих две. Не ги търся обаче. Просто в някакъв момент поглеждам настрани и те са там.
Виж целия пост
# 13
Никога не съм намирала... Tired
Виж целия пост
# 14
На мен баба ми ми подари 4-листни / такъв сорт са/ в саксия.Сега ги отглеждам , за да дарявам късмет/ символично/ на приятели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия