от чисто любопитство

  • 5 241
  • 113
Бих искала да попитам майките, които са захранили рано децата си и които дават сокчета и пюрета от втория месец - защо така решихте? Толкова много статии изчетох, че захранването /вкл. и сокове започва от минимум 4 месеца нагоре, че това са последните проучвания, доказващи, че децата захранени тогава страдат от по-малко алергии и т.н, и въпреки всичко има много, страшно много майки, които бързат със сокчета и какво ли не. Тъй като мен ме чака това тепърва, бих искала добре да разбера кое е най-доброто за детето.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря си захраних рано от невежество.
Вярвах на педиатърката и изпълнявах точно каквото ми каже.
Преди 4г.нямах Интернет и информация за отглеждането на бебето получавах от педиатърката и едно бебешко списание.
Сега захраних на 5м.Сок изобщо не съм давала.
Все още не сме опитвали много неща и изобщо не бързам.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация
- игнорирането на информацията
- недоверие
- слушане на баби и роднини
- педиатър от старата и грешна школа
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала

Не е лесно да се изправиш срещу куп нарoд, който те убеждава, както например мен майка ми, че бъбречетата на бебето не можело 4 или 6 месеца да преработват само мляко, трябвало вода да пие. Витамини трябвало от ябълки и моркови още нa 30-тия ден и какво ли още не. Не е лесно. Както съм казвала - четете, четете, четете. Питайте, преценявайте, мислете! Не е трудно, вие сте майките, вие знаете най-доброто за бебетата. Не бъдете неразумни, не се съобразявайте с "какво ще кажат хората"  Naughty
 
Виж целия пост
# 3
захраних рано,защото нямах интернет,не бях информирана и слушах лекарите.особено с първото дете съм била такава чайка,че...  ooooh! чак се ядосвам,като се сетя...
Виж целия пост
# 4
Така се получава явно от липса на информация, но в този форум е пълно с майки, които четат редовно и пак бутат пюрета и сокове. Не знам, но как е възможно педиатрите /дори и в България/ да не са първите информирани? Не може да ми побере главата, че всички ние тук /обикновени хора/ знаем за това, а медицинските лица, които трябва да се грижат за бебетата ни най-много - не!
Виж целия пост
# 5
Аз захраних моето бебе на 3 месеца и половина - исках да го захранвам след 4 месец , но кърмата ми спря заради разни неприятности и бебето ми почна да е все гладно не се наяждаше с адаптираното мляко - въпреки ,че ядеше по 130-140 мл. 7 пъти . Все пак гладен не мога да го държа   #Crazy Според мен и това е индивидуално , не може по книги да се гледа бебе си мисля аз
Виж целия пост
# 6
Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация
- игнорирането на информацията
- недоверие
- слушане на баби и роднини
- педиатър от старата и грешна школа
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала

Не е лесно да се изправиш срещу куп нарoд, който те убеждава, както например мен майка ми, че бъбречетата на бебето не можело 4 или 6 месеца да преработват само мляко, трябвало вода да пие. Витамини трябвало от ябълки и моркови още нa 30-тия ден и какво ли още не. Не е лесно. Както съм казвала - четете, четете, четете. Питайте, преценявайте, мислете! Не е трудно, вие сте майките, вие знаете най-доброто за бебетата. Не бъдете неразумни, не се съобразявайте с "какво ще кажат хората"  Naughty
 
За пореден път съм абсолютно съгласна с Блонди. Peace

Аз също захраних със сок на 3 месеца, заради баби и много "умни" съвети, но с дъщеря ми няма да повторя тази грешка
п.п.добре че сина ми няма до момента никакви признаци  на алергии
Виж целия пост
# 7
Захраних много рано по съвет на педиатъра - и аз, и той знаем за късното захранване. Даде ми разумно обяснение защо е добре да се захрани рано, което ме задоволи.
Досега не съм забелязала да се е отразило зле на детето ми.
Виж целия пост
# 8
Захраних много рано по съвет на педиатъра - и аз, и той знаем за късното захранване. Даде ми разумно обяснение защо е добре да се захрани рано, което ме задоволи.
Досега не съм забелязала да се е отразило зле на детето ми.

А какво е обяснението?
Виж целия пост
# 9
Моя приятелка беше много горда с мйченството си. След дълга липса на кандидат татко, и проблемно забременяване, тя се беше вманиачила в бебчето си. То беше "най" във всяко отношение - най-хубаво, най-умно... вкл. и най-рано седнало и най-рано захранено. Та има го и този момент.
Виж целия пост
# 10
Аз захраних рано най вече от това че нямах достатъчно инфо. Нямах нет, единствената ми информация идваше от едно бебешко списание в което имаше таблица бебетата на каква възраст какво могат да хапват и пийват, но и тя беше за ранното захранване. Също и педито ми повлия. Аз бях доста зле по отношение на инфо, не бях чувала за алергия от кравето мляко и правех кремчета от него когато Мими беше на 6-7м #2gunfire Embarassed. За щастие няма от нищо алергии, поне за сега. Сега като дойде другото  ylinfant се надявам да съм достатъчно информирана  за да не правя същите грешки.
Онзи ден видях една позната която има бебе на 3м. и каза че за обяд е хапнало цяло пюре, очите ми се Shocked. Аз поне започнах пюретата от 4м. / което  сигурно шокира други мами/.
Аз се поовлякох но трябваше да си кажа какво ми тежи Simple Smile. За пореден път се убеждавам колко е важно да си информиран
Виж целия пост
# 11
Аз захраних рано, защото преди 10 години ги нямаше тези нови теории за по късното захранване. Ако имам второ ще прочета доводите За и Против и ще преценя.
Виж целия пост
# 12
Захраних много рано по съвет на педиатъра - и аз, и той знаем за късното захранване. Даде ми разумно обяснение защо е добре да се захрани рано, което ме задоволи.

И то е?  newsm78 Досега не съм чувала, срещала и познавала такова. Интересно ми е да разбреа теорията на твоето педи  Thinking
Със сигурност е пълна глупост и грешка  Naughty
Виж целия пост
# 13
Сина ми захраних късно, той още е кърмаче (на 15мес), но дъщеря ми захраних много рано - на 4мес с....кисело мляко  Embarassed, под натиск на майка ми (въпреки че кърмех до 6мес) . Ама бях на 18год, живеех с нашите и...така. Сина ми е гледан по БГ-МАММА - методи  Laughing
Виж целия пост
# 14
Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация
- игнорирането на информацията
- недоверие
- слушане на баби и роднини
- педиатър от старата и грешна школа
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала 

Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация--бях изчела доста литература за късното и ранното захранване!

- игнорирането на информацията- Не е игнориране, водех се по състоянието на детето ми!
недоверие-Към кого, към късното захранване ли?Не бих го нарекла в никакъв случай недоверие.Исках да захраня рано, опитах и детето ми беше значително по-спокойно!
- слушане на баби и роднини-такива никога не съм слушала, а и отвътре ми идва каквото ми кажат, да им правя обратното на инат! Naughty
- педиатър от старата и грешна школа-Педиатърката ми е страхотна мацка, нова школа Laughing, родена 71г., специализирала във Франция Simple SmileПожелавам на всички такава педиатърка!Но въпреки това ми даде право на избор, като тя беше за по-ранното захранване!
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала-Бягах от всички майки в кватрала, защото постоянно искаха да ми говорят за бебета и памперси ooooh!Не контактувах с майки с деца, когато детето ми беше бебе!
Де бре, Ушева Crossing Arms
 И второ дете да имам, пак бих захранила рано! Peace
 Сеега темата ще се превърне като за и против кърменето и за и против нормалното раждане Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия