Познайте какво ми се случи? Шефът ми ми каза да не се връщам на работа:(

  • 5 803
  • 61
Голяма веселба, намерих си гледачка и като се обадих на шефа ми да се върна на работа той ми каза, че съдружника не ме иска да се връщам. Много мило след 3 години работа в тази фирма. Работих до края на 9-месец. Заместничката ми е свободно момиче без ангажименти. ..
Виж целия пост
# 1
Много гадничко! За съжаление това се случва доста често. В нашия офис като започнахме да "бременеем" и раждаме една след друга, шефът ни никак не беше щастлив.
Дано имаш късмет да си намериш  бързо нова, по-хубава работа.
Виж целия пост
# 2
Много гадно Tired
Дано да е за добро HugУспех ти желая  bouquet
Виж целия пост
# 3
Както казват хората -Всяко зло за добро.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Голям праз - да си гледа работата  Crossing Arms Хич не ти и трябва да се връщаш в такава фирма. ...Само дето не ми е ясно, ако си на договор на какво основание ще ти пуснат предизвестие  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Неприятно. На трудов договор ли си?
Виж целия пост
# 6
 Колко е голямо детето и на какъв вид трудов договор си?
 По принцип ако не ти е изтекъл 3 годишният период може да им спретнеш доста неприятности с Инспекцията по труда, но не подписвай нищо предварително.
Виж целия пост
# 7
...Само дето не ми е ясно, ако си на договор на какво основание ще ти пуснат предизвестие  Mr. Green
Такива работодатели според мен са за съд.
Виж целия пост
# 8
Етиа е права, ако детето ти не е навършило 3, могат да те уволнят след предварително разрешение на Инспекцията по труда (на повечето основания).
Виж целия пост
# 9
могат и без него да уволнят, а на нея ако й се занимава - да си търси правата Confused повечето разчитат, че служителят няма да го направи и са прави - хората се примиряват с всичко  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
 Разбира се, че могат да го направят и ако служителя не си потърси правата ще си мине и замине. Ако обаче не е подписала молба за доброволно напускане при проверка след време (понеже първо за майките се хващат да проверяват) - пак ще ги глобят. Освен ако не е по чл. 328 от КТ.
 Не е толкова голяма философия просто да звъннеш  на Инспекцията по труда.
 Аз веднъж съм се обаждала за да попитам за информация точно как да постъпим с прекратяването на една майка(понеже се вписа в адвокатска колегия) и щяха да ме изядат с парцалите докато разберат за какво иде реч.Мисълта ми е, че за такива обаждания - особено за защита правата на майките са доста отзивчиви.
Виж целия пост
# 11
Нещо подобно щеше да ми се случи. Като забременях, шефа ми каза да подпиша, че напускам. Ако го бях направила щях да изпусна една година майчинство и съответно стаж. Опънах се аз и казах, че няма да подписвам нищо, докато не се консулитрам с някого. Тогава почнаха да ме заплашват, че имали незнам си какви адвокати, ти нали знаеш нашата фирма е голяма , дъра бъра. Отидох в Инспекцията по труда и ми казаха, че не може да ме уволнят без тяхно разрешение. Обадих се аз на шефа и му казах къде съм ходила и какво са ми казали, той ми трясна телефона и сега вече втора година си взимам майчинство от там  Grinning
Виж целия пост
# 12
Тогава почнаха да ме заплашват, че имали незнам си какви адвокати, ти нали знаеш нашата фирма е голяма , дъра бъра. Отидох в Инспекцията по труда и ми казаха, че не може да ме уволнят без тяхно разрешение. Обадих се аз на шефа и му казах къде съм ходила и какво са ми казали, той ми трясна телефона и сега вече втора година си взимам майчинство от там  Grinning

БОЖЕ, как може такова отношение към бременна жена, 4е и такъв стрес. Тези хора съвест и 4овещина нямат ли? СРАмота не, ами грехота е направо!!!  ooooh! Shocked
Виж целия пост
# 13
Абе знаят вече хората, търсят си правата, не е като преди. В нашата фирма имаме вече 6 майки, но си ги държат на работа и им се плаща майчинство, че и годишните бонуси си получават - като са родили та какво, да мрат ли? Майка е права - това отношение е идиотско!!!
Виж целия пост
# 14
Мда, аз за това сега смятам да си изкарам и 3- тата година от майчинството, а те да ми плащат здравна осигуровка, както до сега. Ще си поискам и да ми платят отпуските.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия