да питам за доматите?

  • 1 047
  • 13
здравейте мами, това ми е питанката за доматите? за да ги давам на дъщеричката трябва да са преработени, само че неможахда разбера как точно, трябва ли да обеля доматите,трябва ли да им махна семките, да ги варя на пара ли ? може ли да ми помогнете със съвет Embarassed
Виж целия пост
# 1
Според мен сте много малки за домати . Нали на 5 месеца е детето ?  newsm78
Виж целия пост
# 2
след 1 седмица правим 6, но ако неможе все още да и давам,поне да знам за по нататак
Виж целия пост
# 3
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени. Аз давам от 1 седмица домат на моята щерка и то  в готово пюре
А ина4е и на мен  ще м ие полезно да разбера как приготвяте  домат в пюре newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз давам домат някъде от 6-ия месец.Правя така или иначе всички пюрета вкъщи-купените не ги одобрява моя син.
В началотоги варях заедно с другите зеленчуци,това беше 1-2 пъти.Нямаше никакви алергични реакции и сега ги давам сурови.Беля ги и ги пасирам в пюрето след като го дръпна от огъня. Peace
Виж целия пост
# 5
Започнах с готово пюре някъде към 7я месец.В къщи в началото ползвах доматен сок правен от майка ми без обелки и семки.Слагах го при пасирането.
Виж целия пост
# 6
Доматите са наистина силен алерген и е добре първо да захраниш, след като са минали термична обработка. Като готвиш пюрето на детенце сложи малко доматено пюре (домашно) или настържи малко пресен домат да поври в яденето. Но изчакай още известно време. От доматите лично аз съм доста наплашена и ги въведох късно. Сега обаче нямаме проблем и с пресните.
Виж целия пост
# 7
Започнах да давам домати чак някъде към 10-я месец - заедно с храната от кухнята
Сега готвя преходна храна за малкия - като яхнии и супи. Слагам домата със семките и не го беля, но гледам да се свари. Суров още не съм давала.
Виж целия пост
# 8
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени.
Дават се след 9 месец.  Peace
Виж целия пост
# 9
Домат се въвежда между 10 и 12 месеца. Както всички останали нови съставки, въведох го с готово пюре, след това вече съм го добавяла и към домашно приготвени супи и пюрета -обелен и без семки.
Виж целия пост
# 10
из4акай с доматите- съдържат хистамин и се водят алергени.
Peace
Виж целия пост
# 11
Освен ,че има опасност от алергии ,много е вероятно  и да  предизвикат  някое разстройство- това ,ако ги даваш сурови.А иначе ако са минали обработка -няма проблем . Махат се люспите,а ако искаш в  началото може и семенцата да махаш.
Виж целия пост
# 12
Моя големия син до годинка получаваше разстройство като му сложех домат в пюрето(сварен),а от готовите нищо му нямаше.
Виж целия пост
# 13
Без да искам съм му взела пюре с домат.И ние получихме разтройство Sick,но имахме малко нужда.
От купените само тях харесва ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия