Меню на едногодишно дете

  • 5 055
  • 15
Здравейте момичета!
Моля ви, споделете какво хапват едногодишните ви деца. Интересува ме целодневното меню.
Моя син закусва каша с малко плод, обядва зеленчуково или месно пюре, следобед хапва плодово пюре или плод, но вечер не му давам нищо newsm78. Разбира се между храненията и за вечер детето суче мнооогооооо, но си мисля че е време да включа вечерно хранене, а не зная какво да бъде. Ще съм ви благодарна за идеи и съвети!  bouquet
Виж целия пост
# 1
6,00 кърма, по време на сън, тогава я взимам при мен да си доспим двете.
9,00 попара (пълнозърнест сухар, сирене, масло и чай) или овесени ядки със сирене.
12,00 храна от кухнята - обикновено изяжда супата и няколко лъжички от второто.
13,00 приспивам на гърда.
15,00-16,00 плод или каша с плод или десерт от кухнята, но него не го харесва.
17,00-18,00 може втори плод, бисквитка или нещо такова.
20,00 вечеря кисело мляко - направо от кофичката.
21,00 кърма за приспиване.
към 10 и 17 ако иска суче.
часовете са ориентировъчни.
Виж целия пост
# 2
И на мен ще ми е интересна тази тема, тъй като също като Ds3 хапваме друго освен кърма само на обяд и следобед - даже и закуската,която е около 10 е пак мляко. А плодовете ги давам м/у кърменетата, дали е задължително и вечер да се дава нещо по-различно от мляко  newsm78.
Виж целия пост
# 3
6,00 кърма, по време на сън, тогава я взимам при мен да си доспим двете.
9,00 попара (пълнозърнест сухар, сирене, масло и чай) или овесени ядки със сирене.
12,00 храна от кухнята - обикновено изяжда супата и няколко лъжички от второто.
13,00 приспивам на гърда.
15,00-16,00 плод или каша с плод или десерт от кухнята, но него не го харесва.
17,00-18,00 може втори плод, бисквитка или нещо такова.
20,00 вечеря кисело мляко - направо от кофичката.
21,00 кърма за приспиване.
към 10 и 17 ако иска суче.
часовете са ориентировъчни.
И при нас е подобно. Сутрин давам и каша 8 зърна с настъргана ябълка. Вечер - супичка, хапки от нашето меню, кисело мляко.
И аз доста се колебах с какво да я храня и затова започнахме детска кухня, заради разнообразието.
Успех !
Виж целия пост
# 4
8.00 - кърма
9.00 - кис.мляко, пюре или АМ с бисквитка
10.00-кърма за приспиване
12.30-13.00 каквото съм му сготвила/ или ако е на кухня от второто/
15.00-15.30 кърма за преспиване
17.30-18.00 пладово пюре или Данодино, крема от кухнята
19.30- от сготвеното или супата от кухнята
21.30 кърма за сън
През другото време солети бисквити, плодове
Виж целия пост
# 5
Запис! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
... Моя син закусва каша с малко плод, обядва зеленчуково или месно пюре, следобед хапва плодово пюре или плод, но вечер не му давам нищо newsm78. Разбира се между храненията и за вечер детето суче мнооогооооо...

Точно такова е и нашето меню! Попара още не съм въвеждала и засега не мисля..
Виж целия пост
# 7
Записвам се,че ме интересува темата.Нашето меню беше като на adi101,но сега  не иска да яде нищо от кухнята,омръзнаха й плодовите пюрета,яде съвсем малко дори от любимите си каши.Иска да й давам нещо различно,но незнам какво да е то.Ще се радвам ако споделите опит,ако сте минали по този път.Сега суче  по много пъти на ден,а бяхме стигнали само до 2 кърмения-сега са безброй пак.Не ми пречи,че я кърмя,но искам да яде и друго-апетит има.
Виж целия пост
# 8
Надявах се на повече мнения и споделен опит...Благодаря на мамите, които се отзоваха..Тук детска кухня няма и сама трябва да измислям какво да давам. НО като се има предвид, че детенце все още яде малко неща, задачата се оказва трудна:)
Виж целия пост
# 9
Сутрин към 6 кърмене,
zакуска_овесени ядни/кус кус/макарони/кисело мляко с плод
преди обяд плод и кърмене или плодов йогурт
обяд крем супа и някакво zеленчуково месно пЮре
следобедна zакуска е кърмене, плод
вечеря млечна каша или крем супа
преz останалото време кърмене на повик
Виж целия пост
# 10
Надявах се на повече мнения и споделен опит...Благодаря на мамите, които се отзоваха..Тук детска кухня няма и сама трябва да измислям какво да давам. НО като се има предвид, че детенце все още яде малко неща, задачата се оказва трудна:)
Ами предполагам,защото общо взето менюто е горе долу едно и също за тази възраст.А че нямате кухня...ние като имаме Ави не иска да я яде,тъй че....готвя за нас,но с мъъъъничко сол,без пипери и други силни подправки и й го давам.Днес ще правя нещо като мусака с тиквички от телешка кайма,закуси плодова каша с бисквити,за вечеря все още незнам какво ще е,а следобедната закуска ще е кис. мляко с плод да речем.Това е за днес.
Виж целия пост
# 11
Аз ти отговорих подробно, но моят палавник ми изключи компютъра и всичко се изтри  Mr. Green
Моето меню се мени всеки ден, защото бебчо е много злояд и до скоро не хапваше почти нищо освен кърма, в последно време ,обаче започна да опитва все повече от нашето ядене и аз му давам почти всичко ,което ние ядем.
В момента менюто ни е нещо такова :
Сутрин - кърмене в леглото
Закуска - попара (правя я с бисквити за по- вкусно и блъскам някакъв плод, че иначе не яде плодове), а докато стане попарата му давам да си хрупа парченца корнфлекс (без захар или  мед)
Преди обяда се опитвам да пробутам някой плод на сок например
Към 11.30 - 12.00 кърмене и приспиване
Обед (след като се събуди към 14.00) - каквото съм готвила за нас (старая се да има разнообразие на зеленчуци и месо, напр. вътрешното на сърма, спагети, супа с фиде )
Следобед - плодов йогурт  ,понякога кърмене (старая се да го пропусна )
Вечер - от нашето ядене
Приспиване с кърмене
През целия ден хрупа бисквитки,солети или корички хляб, опитвам се да му давам и плодове по най- изобретателен начин, напр. като ги смела на шейк и ги замразя, после му ги давам като сладолед Wink
Това е идеалния вариант за дневна меню.Много пъти , обаче само опитва по няколко залчета и не иска повече, или изобщо си пропуска яденета и тогава се кърмим по -често.
Надявам се да съм ти била от полза.

Виж целия пост
# 12
Мия си хапва по следния начин:
закуска -АМ или грис с масло и сирене, кускус с масло и сирене, попара не харесва. Това е към 8.30 -9 сутринта.
10.30 -11 - сок или плодово пюре или настърган суров плод
обяд -13- малко супа и второто от кухнята. Ако е нещо, което не яде -зеленчуково пюре с жълтък или месно пюре
следобедната ни закуска се състои от редуване на следните неща: някакъв вид ядки -овесени, ечемичени, пшенични или в комбинация, с АМ; каша; кисело мляко с бисквити; кисело мляко с плодово пюре, плодов шейк - АМ с плодово пюре.
Вечерята е преди всичко АМ, като от време на време хапваме супа със сухар.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 14
D3s, ако не възразяваш да използвам темата ти  за едно въпросче Wink
Какво е препоръчваното дневно количество месо/грамаж/ след навършване на годинка и колко пъти седмично е добре да се дава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия