bulimiya

  • 2 106
  • 8
Pishe vi edno otchayano 22 godishno momiche.Imam mnogo seriozen problem i sam nayasno, che bez profesionalna pomosht nyama da se spravya.Molya vi da me posavetvate kak da postupya.Stradam ot bulimiya.Veche 7-ma godina se borya sama s problema,no za sajalenie neuspeshno.Razbiram serioznostta na tozi problem, nayasno sam s tova kakvo si prichinyavam,no e po-silno ot men.Parvite 2-3 godini,ne gledah na tova kato bolest.Misleh si, che shtom resha, shte spra,no veche si dadoh yasna smetka, che  vseki put kogato se naveda nad toaletnata chiniya i si kazvam "Tova e za posledno,ot utre zapochvam nov jivot!"-ujasno mnogo se zablujdavam.Kazvam si ot rojdenniyat mi den natatak-nyama veche da povrushtam,sled kato ne se poluchi izbiram druga data...Koleda, Nova godina, Velikden, Imenni dni i kakvo li ne,no taka i ne zapochvam noviyat si jivot.Tozi problem porodi i reditsa drugi problemi.Zapochnah da laja mnogo,veche i az ne znam koe e istina i koe ne, zatuvam v zaemi...veche ne sam onzi chovek, koito byah predi.Ne se poznavam.Sram me e ot samata sebe si.Molya vi za pomosht!Shte buda blagodarna,ako mi otgovorite.Nasochete me kam kogo da se obarna i kak da se spravya s tova.Blagodarya
Виж целия пост
# 1
Според мен ти трябва преди всичко психологична помощ,и то добра.Защо не потърсиш консултация с психолог или психотерапевт?Също така в интернет има много клубове за взаимопомощ,потърси хора с подобни проблеми,сигурна съм,че ще ти е от голяма полза.  bouquet
Виж целия пост
# 2


Дано да съм ти от полза  Peace   http://together.edu.ms/
Виж целия пост
# 3
Здравей, хлапе!

От тук - от там съм чувала разни добри неща за тези двамата. Пуснах едно търсене в нета и открих имената им на този сайт: http://www.adaptacia.info/team.html

при всички положения не трябва да оставяш нещата така и съм сигурна, че ако се свързеш с психолог, ще получиш помощ. Проблемът, който имаш е само следствие. Булемията ти по всяка вероятност е следствие от проблем, с който ти самата вероятно дори не си и наясно. Именно поради това не можеш да започнеш твоя нов живот, защото не знаеш с какво и как да се бориш. Един такъв специалист би могъл да ти помогне да откриеш причината, а така и правилният подход за решаване на проблема.

Ето и имената:

Златка Михова, клиничен психолог. Координатор на програма „Фамилно и брачно консултиране и психотерапия”.

Златка Михова е дипломиран клиничен психолог (Московски държавен университет, 1982 г.). Има специалност по медицинска психология от Медицинска академия – София. От 1983 г. до 1999 г. работи като клиничен психолог в детско-юношеска психиатрична клиника на Александровска болница в София. Има квалификация по фамилна и брачна терапия от университета в Лунд, Швеция. През 1995 г., съвместно с преподаватели от Института по фамилна терапия – Лондон и център Тависток, създава магистърска програма по семейна и брачна терапия към Център „Български институт за отношения между хората” в Нов български университет. Съучредител и първи председател на Българската асоциация по фамилна терапия. Тел. за контакт: 088-836-6535.

Проф. д-р Тома Томов, психиатър, психотерапевт
Проф. Томов е завършил медицина през 1970 във Висшия медицински институт – София. Специализира психиатрия в Медицинска академия – София. През 1982 г. защитава докторска дисертация към Института по неврология, психиатрия и неврохирургия. През 1986 г. е избран за доцент по психиатрия към Медицинска академия - София. От 1995 г. до 2005 г. е ръководител на катедрата по психиатрия на Медицинския университет в София, а през 2006 г. е избран за професор на Нов български университет. Има допълнителна системна квалификация по фамилна и групова психотерапия, психодрама и психоанализа. Национален консултант по психиатрия към Министерството на здравеопазването от 1995 до 2005 г. Съучредител и бивш председател на Българската психиатрична асоциация. От 1991 г. и досега, доц. Томов е директор на Център „Български институт за отношения между хората” към Нов български университет. През 2000 г. е избран за почетен член на Кралския колеж по психиатрия – Лондон. Доц. Томов е вписан в регистъра на Столичната колегия на Български лекарски съюз под номер 2300009460. Тел. за контакт: 088-947-5927.

Чувала съм наистина добри неща за тях - че са добри специалисти!

Не отлагай! Успех!
Виж целия пост
# 4
Pishe vi edno otchayano 22 godishno momiche.Imam mnogo seriozen problem i sam nayasno, che bez profesionalna pomosht nyama da se spravya.Molya vi da me posavetvate kak da postupya.Stradam ot bulimiya.Veche 7-ma godina se borya sama s problema,no za sajalenie neuspeshno.Razbiram serioznostta na tozi problem, nayasno sam s tova kakvo si prichinyavam,no e po-silno ot men.Parvite 2-3 godini,ne gledah na tova kato bolest.Misleh si, che shtom resha, shte spra,no veche si dadoh yasna smetka, che  vseki put kogato se naveda nad toaletnata chiniya i si kazvam "Tova e za posledno,ot utre zapochvam nov jivot!"-ujasno mnogo se zablujdavam.Kazvam si ot rojdenniyat mi den natatak-nyama veche da povrushtam,sled kato ne se poluchi izbiram druga data...Koleda, Nova godina, Velikden, Imenni dni i kakvo li ne,no taka i ne zapochvam noviyat si jivot.Tozi problem porodi i reditsa drugi problemi.Zapochnah da laja mnogo,veche i az ne znam koe e istina i koe ne, zatuvam v zaemi...veche ne sam onzi chovek, koito byah predi.Ne se poznavam.Sram me e ot samata sebe si.Molya vi za pomosht!Shte buda blagodarna,ako mi otgovorite.Nasochete me kam kogo da se obarna i kak da se spravya s tova.Blagodarya

Освен на психолог, трябва да отидеш и на доктор по правилно хранене. Пробвай при доцент Байкова, тя се занимава с булимия и анорексия.
Виж целия пост
# 5
А възможно ли е булимията да не се проявява постоянно,а само в определени моменти? ... Например през месец два или повече,просто когато има повече стрес.  Confused
Виж целия пост
# 6
А възможно ли е булимията да не се проявява постоянно,а само в определени моменти? ... Например през месец два или повече,просто когато има повече стрес.  Confused

Да, възможно е.
Но при всички положения има предпоставки за задълбочаване на проблема. А в тази ранна фаза лечението е много по - лесно.
Виж целия пост
# 7
http://together.hno3.org

е новият адрес на форума за взаимопощ и борба с хранителните разстройства


поздрави
lila
Виж целия пост
# 8
Има ли регистър на психиатрите в България?Лесно е в София и в по-големите градове да търсиш психиатър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия