СЪРЦЕТО-големия печеливш от кардиото

  • 3 243
  • 35
Здравото,силно сърце е от голямо значение за високия стандарт на живот и продължителноста му.В края на краищата,сърцето като" мотор"на живота е най-важният мускул на човека.Представете си само,какви неимоверни усилия прави сърцето:то бие 60-80 пъти в минута,тоест на ден около 100 000 пъти.В един седемдесет годишен живот това са около 3 милярда удара(да не говорим за такива като мен, които се стремят към безсмъртие) newsm62.На ден сърцето принася по тялото повече от 7000литра кръв.За 70 години това прави 350 милиона литра!Наистина гигантско постижение!!!
Спортуването,особено кардио тренировката,допринасят за здравето на сърцето.Сърцето е големия печеливш при тези тренировки.Редовната и дългогодишна тренировка води до неговото уголемяване.Обикновено сърцето тежи между 250-300 грама.За сравнение,трениращите усилено спортисти имат сърце,което тежи до 500 грама.С увеличаване на сърцето работата му става по-икономична,което значи по-голям обем на ударите и с тва се понижава чистотата на пулса в покой.За средна чистота на ударите на сърцето се приемат  60 до 80 удара в минута.Сърцето на добре трениращите спортисти пулсира около 40 пъти в минута.Голямото сърце на спортиста е в състояние с един удар да изпомпва в тялото по-голямо количество кръв,отколкото по-малкото на неспортистите.Нормалното изпомпване на кръв е около 70 мл на удар.Сърцето на спортистите работи в икономичен режим.Пример:
Ако успеете,като следствие на нагаждане към кардиото,да намалите чистотата на пулса в покой с 10 удара/мин.,напр.от 75 на 65 удара/мин.работата на сърцето намалява с 600 удара на час ,14400 на ден и 5 256 000 на година.От тва трябва да се приспадне повишената сърдечна активност по време на тренировка,което става примерно,3 пъти седмично,30 минути с чистота на пулса около 150 удара/мин.За сърцето тва прави наднормена употреба на сила за около 350 000 удара.Общо сърцето ще бие почти "само"5 милиона пъти по-малко за година
Дано с това написано , ви накарам да тренирате newsm39
Спорта е полезен,не диетите
 newsm10
Виж целия пост
# 1
newsm10
Виж целия пост
# 2
не съм математик,но звучи впечатляващо!!! newsm12 
 animal085 smile3535  261uu
само искам да направя вметка.диета=режим на хранене,главно с оглед здравето на човек/според тълковен речник от 1995г./та, предложението ми е да кажем,че СПО"Р"ТЪТ Е ВАЖЕН,КОЛКОТО ДИЕТАТА,но двете заедно водят до по-добро здраве! newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 3
СПОТЪТ-ха ха допуснала си правописна грешка
ЧУДО newsm62
Аз правя разлика от Йо-йо диетите и начин на хранене и живот  bouquet
Виж целия пост
# 4
Поправих се. hahaha Joy Hug ама бебората ми е в едната ръка,пък пиша  ooooh! да не ми се подиграваш много сега?! #2gunfire съгласни ли сте с вметката? bowuu  bouquet
Виж целия пост
# 5
Поправих се. hahaha Joy Hug ама бебората ми е в едната ръка,пък пиша  ooooh! да не ми се подиграваш много сега?! #2gunfire съгласни ли сте с вметката? bowuu  bouquet

Абе от диета до диета има разлика smile3506
Аз съм ЗА правилен начин на живот newsm10
Виж целия пост
# 6
Поци, отдавна те чета
голямо благодаря за всички съвети
дано помогнат и на мен

да споделя какво ми направи впечатление във фитнеса
един чичка за 34 мин на пътеката му отчете изразходвани 3300 килокалории
до него едно бабе само ходи бързо за 15 мин - 350 килокалории
щях да падна направо
а аз се мъча 10 мин на кростренажор за 300килокалории

та ще я пробваме тази пътека обезателно

засега ме спираше голямият бюст, ама си намерих спортен сутиен да го държи на място
Виж целия пост
# 7
Поци, отдавна те чета
голямо благодаря за всички съвети
дано помогнат и на мен

да споделя какво ми направи впечатление във фитнеса
един чичка за 34 мин на пътеката му отчете изразходвани 3300 килокалории
до него едно бабе само ходи бързо за 15 мин - 350 килокалории
щях да падна направо
а аз се мъча 10 мин на кростренажор за 300килокалории

та ще я пробваме тази пътека обезателно

засега ме спираше голямият бюст, ама си намерих спортен сутиен да го държи на място

Пробвай само на тази пътека newsm62тя ще е вълшебна newsm18
Тя е сигурно единствената в света която отчита 3300 калории за 30 мин newsm62
А сериозно да ти кажа ,че кардио уредите не отчитат вярно калориите,с 2 думи -не им вярвай smile3521
Виж целия пост
# 8
Пулса също newsm11
Виж целия пост
# 9
За калориите сигурно уредите показват повече от колкото наистина сме изгорили, а за пулса грешката каква е - дават повече или по-малко? И въпреки грешката тези показания не са ли все пак някакъв ориентир - за калориите ми е все едно, но за да си следя пулса при кардиото не стават ли?
Виж целия пост
# 10
За калориите сигурно уредите показват повече от колкото наистина сме изгорили, а за пулса грешката каква е - дават повече или по-малко? И въпреки грешката тези показания не са ли все пак някакъв ориентир - за калориите ми е все едно, но за да си следя пулса при кардиото не стават ли?

Следи го Peace
Има малки разлики  bouquet
Виж целия пост
# 11
Много интересна информация не го знаех. Мерси , Поци.
Виж целия пост
# 12
Поци, хубава статия за кардиото и влиянието му в/ у здравето. Но с годините само кардиото не може да ни предпази от загубата на мускулната маса, трябва си и силови тренировки. И важното е че качествени кардио тренировки може да се правят не само в залата на уредите, а и навън с ходенето, или в любимият басейн, а също и аеробните спортове. При кардиото е важно да следим пулса по време на тренировките за да няма пренапрягания, но и да сме наясно с вида натоварвания които правим. Напр. правейки кардио за 30мин при 170ВРМ ще ни достави аеробно натоварване, докато 15мин при същият пулс ще ни осигури изгаряне на мазнини/ бодибилдинг. Хубав извод като завършек си дал, но бих допълнила към спорта и правилното хранене и здрав. начин на живот, става ли?!
Виж целия пост
# 13
Става newsm62
Виж целия пост
# 14
Днес си купиш ново Римско столче,че старото...... fight
Ще черпя cook Wine Glass
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия