Как захранвам аз

  • 586
  • 7
Захранвах си аз с по едно нещо на седмица бавно и постепенно. Но да взема да си купя пюрета на Хип и ме удари мързела. Пюретата са от тия малките, био, без сол и захар, за над 4ри месеца (Иван-Асен е на 8, почти 9). И понеже искам да му давам и от месните пюрета, а те имат по няколко съставки го захранвам с даденото пюре, а не с всяка съставка. Например сега въвеждам карфиол със зеленчуци. Давам една-две лъжички, след ден давам 3-4-5, още един ден и давам колкото иска, което обикновено е половин малко бурканче, към 50-60мл. За 5-6дни съм въвела пюрето. Обаче се чувствам леко гузна, от друга страна по това време няма карфиол например да го захранвам с него. Ако направи някакъв проблем ще почна с отделните съставки, но досега няма проблеми. Е, не е особено ящен, но пък си е едричък, явно му стига яденето като цяло.
Търся успокоение, че не съм единствената луда Simple Smile
Когато не давам пюре на Хип готвя аз, така че 3 дни мое и 4ри дни готово.
Виж целия пост
# 1
Добре де, какъв е проблема? Че са готови пюрета ли?

Ще следя темата ти, да видя другите мами с опит какво ще ти кажат, че и аз да знам, че сега ме интересува темата за захранването и готовите пюрета  (интересуваме, нищо, че е още рано за това, но искам да се информирам добре преди да започна).
Виж целия пост
# 2
Миналата година когато захранвах Калина, беше вече лято, имаше всичко на пазара - пресни моркови, тиквички, картофи, череши, по-късно дини и пъпеши..... и какво ли още не. Та аз и варях всичко и тя лапаше с голям ентусиазъм. А плодовете ги хапваше сурови! Е, имаше дами, които ме оплюха, че съм давала сурови плодове на толкова малко дете (7-8м), но според мен не е проблем....
След това започнах и готови пюрета да давам, пак от същите Хипп - био пюренца! Но и до сега така си остана, повечето неща, които хапва са приготвени от мен!
Всъщност така беше допреди да тръгне на ясла.... а там ако знаеш какво е менюто  Sick но не това е темата  Peace
Нали знаеш, че всеки сам избира как да захранва детето си.   Peace
Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Проблем е ,че ако направи реакция няма да знаеш от какво точно е и ще трябва всички съставки да ги въвеждаш по-късно и поотделно.Ако не ти направи реакция проблем няма,но всеки сам решава дали риска си заслужава Peace
Виж целия пост
# 4
Стела не е от ящните и за това се налага да правя големи магии. По принцип предпочита готвените от мен пюрета, но за да и разнообразя менюто и аз купувам готови ( не харесвам особено Хип, но това е друга тема). Например аз започнах с тиквата като зеленчук и към нея добавях морков, картоф, тиквичка и от готовите пащърнак. Оказа се, че детенце хареса точно тази комбинация - тиква, морков, картоф и пащърнак. После като включих месото, започнах да купувам само готови месни пюрета. И сега я караме така - купешки месни и домашни зеленчукови, в които от време на време слагам по нещо купешко за разнообразие. Тя изяжда не повече от 70-80 гр. и хвърлям толкова манджи, че можех да изгледам още едно дете  Laughing
Виж целия пост
# 5
Иван-Асен яде пресни плодове, каквито има - ябълка, череши, отскоро банан. Това има сега, като излязат другите плодове и тях ще яде сурови, не намирам за необходимо да унищожавам половината полезност на плода като го варя. Варя и готвя зеленчуците, които си се готвят - картоф, грах, отедлно ориз, елда.
Проблема лично за мен е, че захранвам с две-три неща едновременно, защото другото от пюрето вече го е ял. Обаче как да захраня с чушка по това време? Карфиол, пащърнак, доста мога да изброя. Да, съгласна съм, че ако реагира на нещо няма да съм наясно което от двете-трите неща е, но пък ще ги махна и двете......
Или много бъркам?!


А за яденето на 50-60-70гр - и ние сме така. Готвя в едно кафениче, защото ми омръзна да хвърлям.
Виж целия пост
# 6
Не бъркаш. При условие, че захранваш с малко количество, което постепено увеличаваш (а ти точно това правиш). Единственият проблем ще е ако направи реакция към някоя храна, но тогава просто ще изключиш 2-3 (или колкото са там) храни от менюто му и после ще ги въведеш по отделно.
Юнакът е достатъчно голям, за да не си чак толкова предпазлива (поне на теория  Wink Аз и до сега въвеждам по една храна седмично и то с по лъжичка  Laughing).
Виж целия пост
# 7
...............................................................
 Аз и до сега въвеждам по една храна седмично и то с по лъжичка  Laughing).
Евала правя на такива жени Mr. Green Аз обаче си признах - нямам нерви за тоооооооолкова бавно и спокойно захранване. Мързи си ме. Пък и засега няма причина, Иван-Асен не показва проблеми с храната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия