Разболяват ли се често децата ви във градината?

  • 1 669
  • 18
Моят син няколко дни е на градина,след което задължително пипва някакъв вирус и после поне 2-3 седмици е в къщи.Чудя се това нормално ли е?Моето ли дете е кекаво,там ли контролът е слаб???При вас как е?
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря също боледува, но не толкова често. Не е нормално да боледува толкова често, но е факт. Много деца ходят на училище с течащи нослета или подкашлящи, но и това не е основаната причина- децата боледуват и без да ходят на училище.
Пробвай с имуностимуланти, дано да има ефект  Peace
Виж целия пост
# 2
Слава Богу-Не!Е поне не толкова често,естествено хремата не я броя,ама последният път беше от много сладолед,а такъв в градината не се предлага Joy Joy Joy
Пробвай с имуностимуланти, дано да има ефект  Peace
Подкрепям! Peace
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря не боледува много, но непрекъснато давам витамини и всяка седмица по едно Осцилококциум (по препоръка на педиатърката ни).
Виж целия пост
# 4
Ние сме от месец и половина на градина и вече два пъти имахме хремичка, зачервено оченце и лека кашлица. Преди не семе боледували толкова често! Но замен това е нормално, защото за първи път се срещаме с толкова деца накуп, там не се храним така пълноценно като в къщи и не спим така добре както в къщи! Детето сега е и под стрес заради голямата промяна и това също окозва влияние върху здравето му. Надявам се с времето нещата да улегнат.
Виж целия пост
# 5
Ще ги изреди всичките циркулиращи из градината вируси - и ще престане. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 6
А дали се разболяват често хората, живеещи в определен град или квартал? Laughing
Моето дете се разболяваше поради проблем с хронично болни сливици. Когато "орязхаме" проблема спря да се разболява дори и в ДГ.
Спокойно, имунитетът се изгражда с години и прекаленото "пазене" на децата не води до много положителни резултати. Нека си изкара шарките, вирусите и т.н. в периода между 3-7 години.
Виж целия пост
# 7
 Голямата много рядко,малката си е почти винаги болна,вече в чудо сме се видели с нея. Sad
Виж целия пост
# 8
Ние имме и трета сливица,та сигурно и част от проблемите са ни и оттам... Sad
Виж целия пост
# 9
Голямата много рядко,малката си е почти винаги болна,вече в чудо сме се видели с нея. Sad

Защо така? Нали сте захранили голямата рано, а малката по- късно, съобразно новите виждания по въпроса, видно от другата тема?
Шегувам се, разбира се. Хлапетата са различни и реакцията им по отношение на околната вирусна и бактериална среда също е различна. Аз затова писах за нашия "сливичен" проблем- не винаги е до организма на детето, понякога има и конкретна причина, която може да се открие с адекватни изследвания и да се отсрани с адекватно лечение.
Виж целия пост
# 10
Защо така? Нали сте захранили голямата рано, а малката по- късно, съобразно новите виждания по въпроса, видно от другата тема?

Не виждам причина да си толкова саркастична по всички въпроси за късното захранване, което е и правилното, пък ти ако щеш го признавай.  Crossing Arms
Кой е казал, че късно захранените и/или кърмените не се разболяват и нямат алергии? Няма такова нещо, както и обратното.
Като оставим настрана този въпрос, все пак да отчетем факта поне, че организмъст, стомахът и чревната лигавица на детето се НЕгодни да усвояват нещо по-различно от мляко. Само това е достатъчна причина. А така и не разбрах причината за бързането, при положение, че получават абсолютно всичко необходимо от кърмата и АМ. Бързането според мен идва от желанието на майката да разнообрази малко еднообразието  Simple Smile Както и да е, ясно е, че няма да се разберешм с теб, та да взема да се откажа да споря  Laughing Нямам лоши чувсвта   bouquet
сори за офф- а  Peace

Иначе по темата, повечето деца боледуват, да, аз затова до 4 няма да го давам. Но понеже си работим в нас, де, ако не беше така трябваше да го пусна.
Виж целия пост
# 11
Блонди, въобще не споря тук по този въпрос, нито с теб, нито с друг. Тук пък изобщо не си писала нещо, че да го приемаш лично. Не се ядосвай, темата е за градината, все пак. Даже изрично пиша, че не го вземам на сериозно: "Шегувам се, разбира се.".  Пък и не съм писала дали съм "за" или "против" късното/ранното захранване, тъй като нито съм "за", нито "против"- просто личен опит с повече от две деца нямам, като съм пробвала и единия и другия начин и не съм установила някакви разлики.
За заболяванията в градината- има толкова разнообразни проявления. Имам роднина, чийто син не е боледувал там никога, даже майка му беше много щастлива /и с право от този факт/, докато моят син първите две години се съсипа от респираторни заболявания, изкара и пневмония. Добре, че в болницата ни посъветваха да отидем на УНГ, който обърна нещата на 180 градуса. Не сме вземали имуностимулатори, витамини- само през зимата, но сливиците оперирахме, до една. Друга майка пък имаше детенце с астма, при което и да се скъса не може да намали броят на отсъствията в градината. Но градината, сама по себе си, не е чак толкова определящ фактор по отношение на това дали детенвце ще боледува много или не.
Виж целия пост
# 12
Боян докато ходеше на градина(спряхме го именно,защото боледуваше) непрекъснато имаше сополиви деца,които даже си приемаха АБ-то в градината,тъй като няма кой да ги гледа в къщи.И така вирусите непрестанно си стоят в градината ,и децата непрестанно си боледуват...
Виж целия пост
# 13
Да, често боледува. Пробвала съм различни имуностимулатори, но ефект нямаше. На есен мисля да започна да давам водорасли и кол актив (май така беше) от зелена енергия. Нормално е - много деца и много вируси си обменят. Нашата педиатърка каза, че ще се израсте това и по-добре сега, отколкото после когато тръгне на училище.
Виж целия пост
# 14
Боян докато ходеше на градина(спряхме го именно,защото боледуваше) непрекъснато имаше сополиви деца,които даже си приемаха АБ-то в градината,тъй като няма кой да ги гледа в къщи.И така вирусите непрестанно си стоят в градината ,и децата непрестанно си боледуват...
Абсолютно същия случай!Принудих се да си го гледам вкъщи.Всяка седмица антибиотик,а накрая и в болница...(дотук с дет.градина). Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия