Кърмене и отслабване

  • 693
  • 8
Здравейте. Малкото ми бонбонче е вече на месец. Към третата седмица минахме през една криза на растежа, която преодоляхме, благодарение на вас момичета, за което съм ви много благодарна. Но тогава бях решила, че не се храня достатъчно и започнах да се тъпча, за да има млечице за бебче. Качих 6-7 кг, от което се чувствам много некомфортно. По принцип не варирам в килограмите и веднага след раждането си бях във формата отпреди, а сега дрехите вече не ми стават. Искам да отслабна, но ме е страх да не се отрази на количеството на кърмата ми.

Не смятам да гладувам, а да си хапвам от всичко, но по-малко и да наблегна на плодовете и зеленчуците. Мислите ли, че може кърмата ми да намалее ?
Виж целия пост
# 1
Няма да намалее, не се притеснявай. Пий повече течности и лактогонен чай, храни се нормално - без да се тъпчеш, но и без да гладуваш. Избягвай сладко, тесто, пържено и т.н.
Виж целия пост
# 2
И аз кърмя и в момента се ограничавам в храната . Но пия много течности , айрян , лактогонен чай , но позабравих тестяното и сладкото.За сега не ми се е отразило на количаството мляко.
Виж целия пост
# 3
От това ,че ще хапваш повече плодове и зеленчуци кърмата ти няма да намалее!Пий често вода,хапвай овесени ядки ако обичаш и слагай често бебето на гърдата.Дългите разходки също стопяват кг.,поне при мен имат ефект.Успех и никакви злоупотреби с храна вече Hug
Виж целия пост
# 4
Избягвай да се тъпчеш. Намали постепенно храната, но продължавай с овесени ядки, пълнозърнест хляб, повече течности и без сладко. И лактогонен чай за всеки случай и гледай дали ще намалее кърмата. Мисля, че и с малко упражнения и постоянство нещата ще си дойдат на място.
Виж целия пост
# 5
Значи да не те отчайвам, че то при всеки е различно, но....
аз също след като родих си върнах килограмите - дотук добре, но изведнъж точно както и при теб почнах да качвам към 2-3 месец на малката. Тез килца си останаха мои, първо защото не смея да гладувам и второ, защото сметнах, че ми е рано да тръгна на фитнес! Но да те успокоя кърмата не става главно от храната, а повече от течностите, които приемаш! Тъй, че спокойно - прави си някакви леки упражнения и по-нататък тръгни на фитнес. А и като почнеш да ходиш по много и дълги разходки също ще свалиш!
Виж целия пост
# 6
по-важно е какво ядеш. както са ти казали, не яж сладко и много тестени, а наблягай на качествената храна и много течности (най-добре вода и чай и без много натурални сокове, заради консервантите). аз самата не ям по много, не защото се ограничавам нарочно, а просто не ми се яде. проблеми с кърмата не съм имала.  Peace
Виж целия пост
# 7
А мислите ли че фитнеса , по скоро умората от фитнеса ще се отрази на количеството кърма? Аз също намалих храната без да намалям течностите, отслабвам  но и кърмата ми намаля. Притеснява ме ако започна и фитнес дали няма да се влошат нещата? Някой с опит?
Виж целия пост
# 8
А мислите ли че фитнеса , по скоро умората от фитнеса ще се отрази на количеството кърма? Аз също намалих храната без да намалям течностите, отслабвам  но и кърмата ми намаля. Притеснява ме ако започна и фитнес дали няма да се влошат нещата? Някой с опит?

не съм много запозната, но бях чела във форума, че силното физическо натоварване променя вкуса на кърмата непосредствено след това и е нужно малко време да се нормализира (половин - един час).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия