Температура 37,0-37,2 без други симптоми?!?

  • 1 764
  • 7
Чудя се какво му има на дечко  newsm78
Вече пети ден четиригодишния ми син вдига ниска Т. 37,0-37,2 - Предимно вечер преди сън.
Няма кашлица, хрема, гърлото не е червено, храни се добре, урината изглежда нормално, не се оплаква от нищо...
Преди е вдигал Т при зъборастеж, но вече му е късно за зъби  Thinking
От два дни го наблюдавам ОСторожно, но просто НИЩО му няма.
Притеснена съм, а ще го водя на лекар чак довечера.
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно нищо му няма Simple Smile Може да се уморява, децата вдигат температура от такива работи. Пък и 37-37,2 в общия случай никаква температура не е. Така че спокойно, нали довечера ще го водите на лекар, той ще каже по-точно! Стискаме палци и успех!!!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Единият вариант е нищо да му няма, просто от горещините и ако е много активен вечер наистина тялото може да се загрява повече.
Другият вариант е да е някоя инфекцийка, тъй като гледам в подписа ти, че "вече ходи на "гадина""  Wink. Щом ще го водиш на лекар нека видят ушичките, можеш да му пуснеш кръв и урина и то ако има нещо, ще излезе на бял свят.
Дано все пак да не е нищо и дечко да се радва на лятото  Grinning.
Виж целия пост
# 3
Според мен обезателно вървете на лекар за изследвания на кръв и урина. И това не бе ли температурата на скритата пневмония? Дано не съм права, но все пак тази Т е индикация, за възпалителен процес в организма. Пишете какво става с вас после  Peace
Виж целия пост
# 4
Дано не съм права, но все пак тази Т е индикация, за възпалителен процес в организма.

И мен това ме притеснява. Но не мисля за плевмония. Диша дълбоко и спокойно.

Единият вариант е нищо да му няма, просто от горещините и ако е много активен вечер наистина тялото може да се загрява повече.

Ммм, има нещо странно в тази температура. Тялото му не е топло, а като пипна вратлето - пари. А и още нещо-като заспи главата му се изпотява ужасно много, чак мокри възглавницата.
Уф, довечера ще видим... или по-вероятно утре, като направим изследвания.
Виж целия пост
# 5
Като бебе(около годинка)поддържаше такава температура повече от половин година.Къде ли не ходихме какво ли не правихме,никой не разбра какво е .Изчезна от самосебе си и отдавна всичко е ок.
Виж целия пост
# 6
Здравейте! Моето дете е на 5г и половина, но съм имала вашият проблем поне една година, докато не отидох или по скоро попаднах на добър педиатър д-р Данева от Нова Загора. Проверете дали на детето му е чисто нослето т. е. дали диша нормално през него вечер, защото докато спи и не диша нормално а през устата то се изпотява, и е първия признак за алергия към прах, или аромат. Тези аромати може да са от липи или прах за пране или омекотители. Ако наистина развива някаква алергия то вдига такава температура иможе да направи пневмония. Нашият случай е точно такъв, лека температура и не могат да установят от какво я вдига, в последствие алергични ринити. Моята педиатърка просто му предписа имуностимулатори , след няколко години просто винаги се съобразявам с полините и следя дали са на лице а той винаги в този период му се възпаляват сливиците и правим ангини Crazy
Виж целия пост
# 7
Здравейте
Според докторката Малчо е изкарал вирус на крак. Гърлото навътре е леко зачервено. Два-три дни ще смуче Ефизол. Снощи и тази сутрин е с нормална температура. Утре ще го заведа на контролен преглед и се надявам с това да се приключи.
Много ви благодаря за отговорите   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия