То бива-бива ама...

  • 7 356
  • 84
Днес вечерта ми трябваше да завърши добре: доволна от новата придобивка, доволна от това, че съм зарадвала любимия човек с подарък...Да, ама-не.  #Cussing out Всичко трябваше да се преобърне наопаки както винаги. #2gunfire

От доста време бях решила да си купя колело и с подходяща диета- да се сложа във форма. Не ми се караше сама, а и исках да направя подарък на гаджето за предстоящия му рожден ден и го замъкнах в Практикер.  Blush Помотахме се, харесахме си две колелета и си ги купихме и всеки търкул-търкул по къщите си.

По едно време се звъни на телефона: майка му. "Много ми е обидно, защо го направи? Такива скъпи подаръци не можем да приемем... Той си има майка и баща за това. Освен това не е добре със сърцето, за да кара, а и утре има изпит." Въпросният й син е на почти 24 год и си мисля, че може да се грижи и сам за себе си, но-не, трябваше да ми скофти вечерта.
 #Cussing out #Cussing out
Момичета, толкова съм объркана!  ooooh! Това все пак си е проекто-свеки. ooooh! Досега изглеждаше, че ме харесва искрено, но явно е било заблуда. Twisted Evil
Доста съм слушала разкази за свекърви и не искам и аз да стана част от статистиката на "недолюбваните снахи".
Мислите ли, че тая й реакция е нормална?

/Знам, че сред другите истории, моята звучи маловажна и смешна, но повярвайте ми- в момента никак не ми е весело.  Sick/
Виж целия пост
# 1


 "Много ми е обидно, защо го направи? Такива скъпи подаръци не можем да приемем... Той си има майка и баща за това.

Мислите ли, че тая й реакция е нормална?

/Знам, че сред другите истории, моята звучи маловажна и смешна, но повярвайте ми- в момента никак не ми е весело.  Sick/

Точно, ама точно същите думи чух преди години от свекърва ми! Joy
Смея се, защото сега ми е смешно, а ми е смешно, защото, на фона на мръсотиите и помията, с която ме заля женицата след това, въпросните думи ми изглеждат като капка в морето! Sunglasses

Не зная от кога сте заедно, ще се постарая да ти дам адекватни съвети!
Кажи на приятеля си за този разговор! Внимателно проследи реакцията му, дали ще се ядоса, изнерви, дали ще иска да си тръгне, за да се обясни на мамчето, все такива неща.
Ако, дори за момент, се усъмниш, че той приема отношението на майка си за нормално, БЯГАЙ!!!!!!! Колкото по-далеч, толкова по-добре!
Може би ще ти трябва повече време, за да си изясниш отношенията им, но наблюдавай внимателно поведението му! Никой няма нужда от мамино синче, нали? Ако не е готов да се отдели от майка си, добре, но да забрави за теб!
Най-вече обърни внимание, как точно разговаря с нея - ако се държи като провинил се първокласник - нямаш работа там! Той няма да се промени!

За себе си разбрах едно - такава майка те възприема като конкуренция, не може ти, никаквицата, да се опитваш да подкупваш синчето и! Тя трябва да е доминиращата, в нейните очи ти се опитваш да я изместиш!
Бъди много внимателна, тя няма да спре до там!
Благодарна съм, че съпругът ми се е дистанцирал от родителите си навреме, преди да обсебят живота му напълно! Peace
Виж целия пост
# 2
Днес вечерта ми трябваше да завърши добре: доволна от новата придобивка, доволна от това, че съм зарадвала любимия човек с подарък...Да, ама-не.  #Cussing out Всичко трябваше да се преобърне наопаки както винаги. #2gunfire

От доста време бях решила да си купя колело и с подходяща диета- да се сложа във форма. Не ми се караше сама, а и исках да направя подарък на гаджето за предстоящия му рожден ден и го замъкнах в Практикер.  Blush Помотахме се, харесахме си две колелета и си ги купихме и всеки търкул-търкул по къщите си.

По едно време се звъни на телефона: майка му. "Много ми е обидно, защо го направи? Такива скъпи подаръци не можем да приемем... Той си има майка и баща за това. Освен това не е добре със сърцето, за да кара, а и утре има изпит." Въпросният й син е на почти 24 год и си мисля, че може да се грижи и сам за себе си, но-не, трябваше да ми скофти вечерта.
 #Cussing out #Cussing out
Момичета, толкова съм объркана!  ooooh! Това все пак си е проекто-свеки. ooooh! Досега изглеждаше, че ме харесва искрено, но явно е било заблуда. Twisted Evil
Доста съм слушала разкази за свекърви и не искам и аз да стана част от статистиката на "недолюбваните снахи".
Мислите ли, че тая й реакция е нормална?

/Знам, че сред другите истории, моята звучи маловажна и смешна, но повярвайте ми- в момента никак не ми е весело.  Sick/

Кажи му и подчертай, че ти се струва изключително странно майка му да се меси така. Той голям мъж ли е или на мама мечето?! Ако реакцията му е да я защитава или да ти се ядоса... ех, трудно ще ти е.

Била съм в същата ситуация, но мъжът ми не траеше майка си. Тя го подлудяваше с номерата си. След някоя и друга година свеки кротна и осъзна, че или ще се държи нормално и ще спазва една нормална дистанция, или детето й все повече и повече ще се отдалечава от нея. Сега сме приятелки, държим да има мир и се грижим за любимия мъж. Той има някои здравословни проблеми, а тя е лекар, та се съветвам с нея и тя чувства, че думата й се чува.
Виж целия пост
# 3
Хм, като мъжка майка, да ти кажа нещо. Аз също бих се притеснила, ако приятелката на сина ми му подарява скъпи подаръци, а той няма финансовата възможност да й отговори със същото.
Ако приятелят ти печели добре и също ти купува скъпи неща - ОК. Но ако не е така... Има над какво да се позамисли човек.  Thinking
Друго, на твое място бих се позаинтересувала тактично каква е тази история със сърдечния проблем. Има ли някакво заболяване, какво е точно то, какви са прогнозите. Ако гледаш сериозно на този човек и кроиш планове за съвместен живот, трябва да си информирана за здравословното му състояние и да го приемеш такова, каквото е. Или да не го приемеш, но сега, на този етап, а не впоследствие.
Това, което ми хрумва от така представената ситуация. Помисли по тези въпроси.  Peace
Виж целия пост
# 4
.........Той си има майка и баща за това. ....

24 годишен мъж, разчитащ на мама и тате за нужните му вещи  newsm78...... ми на тази възраст той може да бъде баща и някой да разчита на него?

Ако не поема грижата за собствените си нужди - нямаш нужда от такъв мъж.
Ако той си е О.К., а просто мама е решила да се държи странно - дръж се на положение и не позволявай да ти говори наставнически. По принцип как се държи свеки зависи най-много от мъжа до теб.

Виж целия пост
# 5
Нормално...
При нас беше различно. Бяхме още пресни гаджета когато той реши да ми подари златното синджирче, подарено му от баба му. Не че го подценявам - ама то беше тъничко с едно мъничко сърчице. За мен разбираше имаше страхотна стойност - емоционална.
И както винаги майка му - скандал.
Защо го бил подарил? С това нещо те пръстен за абитуриентската щели да правят.  #Crazy А то има няма 2-3 грама. А пък то си е било вече негово.
Та както и да е - да знаеш няма угодия.  #2gunfire
Свекървите са такива. Сигурно и аз ще стана такава.  Crazy
Виж целия пост
# 6
Лелей!  Shocked
На 24 години и мама се грижи още за него?!  #Crazy
Говори първо с него, предай му дословно разговора, виж дали ще застане на страната на мама или на твоята ...
И ако застане на нейната - бягай през 9 планини в десета. Naughty #2gunfire

Свекървата майка няма да ти стане никога,  Naughty никога няма да те разбере, че ти правиш нещо за нейния син, защото го обичаш! Защото свекърва ти е родила син, който е най-най-най- от всички други деца и защото ти се опитваш да я изместиш от сърцето му.
Нито една свекърва не разбира навреме, че майката има определено място в сърцето на сина си, а снахата - друго място. И двете места не се застъпват, защото са два вида любов.

Научен труд можеш да напишеш, ако изчетеш всички теми "За" и "Против" свекървите.
Виж целия пост
# 7
Ох,мила знам,че си ядосана в момента,но според мен не бива.Това  е просто гневна реакция на една жена,която явно е купила по малък подарък за сина си и по скоро е бясна за това.А само ако знаеш на какво са способни някои свекита...Ох и мен ме харесваха ама вече не.
Виж целия пост
# 8
Такива скъпи подаръци не можем да приемем...
Ама кой ги кара тези хора да приемат подаръка? Той е за сина им, не за тях. Rolling Eyes Твоя приятел нали не е имал нищо против и е приел подаръка, тях какво ги бърка?
Виж целия пост
# 9
Хм...От една страна, странна ми е  тази реакция, моята свекърва никога не би направила подобно нещо. Никога не би си позволила да ми се обажда, за да коментира каквито и да било неща, случили се между нас двамата. Жената явно си е просто свестна Mr. Green

От друга страна, колкото и да ми е неприятно да го призная, аз бих реагирала вероятно по начина на тази майка Embarassed Ако синът ми все още е част от моето семейство/ в смисъл аз го храня и издържам, живее с мен/ и знам, че има здравословен проблем, ще чувствам, че имам правото да коментирам такива неща - скъпи подаръци може би не  - все пак това е въпрос на лична преценка,- но това, което застрашава здравето му - да. Е, не знам дали бих се обадила по телефона или по-скоро бих издебнала удобен случай да го кажа лично, но със сигурност щях да кажа нещо.
Мисля, че ще съм гадна свекърва Twisted Evil 
Виж целия пост
# 10
Винаги съм се притеснявала да правя скъпи подаръци, точно по тази причина - те са задължаващи. Ако приятелят ти все още е зависим финансово от родителите си, този подарък наистина кара родителите му да се чувстват неудобно. Утре, при някакъв повод (напр. твой рожден ден), те ще се чувстват длъжни да отделят по-голяма сума от бюджета си, за да може момчето да ти купи подарък. А това може да е непосилно за тях.
От друга страна може би наистина има някакъв здравословен проблем, за който ти да не знаеш. Въпреки, че ако е така, е трябвало приятелят ти да ти каже преди да направите покупката, все пак това не са малко пари.
Виж целия пост
# 11
belinda, да очевидно ще бъдеш гадна свекърва Wink
Но това не е характерно само за свекървите, мисля, а просто за определен тип майки.

Yogurina, zасега е по-интересно как реагира приятелят ти на създала се ситуация. Иначе, обаждането е недопустимо. Ако смята, че е нормално да определя тя кой какво на кого да подарява, говори за 24-год. си син в мн.число и т.н... тегло ще теглиш с нея. Винаги ще набляга на своите отношения с теб, тотално пренебрегвайки факта, че ти си със сина й, а не с нея и че ти имаш отношения именно с него, а тя е неизбежното съпътстващо зло Wink
Ако смята, че се грижи за здравето му, то нека си говори с него. Ако ти не си знаела за проблема му, запитай се защо е така. Ако си знаела, но не си се съобразила, не е добре, но не е престъпление - не си му дала отрова, все пак, а и той е можел да ти напомни. Ако ли пък човекът е свикнал да прави каквото му кажат... хм... лошо... Ти казваш "колело" и отй граби колелото и не мисли за сърцето си. Мама казва "не" и той я чака да ти се скара, та той да не се товари излишно... Примерно, де. Ти ще ни разкажеш.
Виж целия пост
# 12
Подкрепям мненията в полза на свекървата...
Виж целия пост
# 13
И защо да е недопустимо обаждането? Вие знаете ли каква точно е ситуацията, тези хора какви са- що са, финансови възможности имат ли- нямат ли? И не на последно място здравословния проблем.
Yogurina, разбирам те и мога да предположа как се чувстваш. Опитай се обаче да се поставиш на мястото на тази майка и дано изясните нещата Hug!
Виж целия пост
# 14
Утре, при някакъв повод (напр. твой рожден ден), те ще се чувстват длъжни да отделят по-голяма сума от бюджета си, за да може момчето да ти купи подарък. А това може да е непосилно за тях.
А защо те да дават пари?
Да вземат по-скоро да му кажат (в случай, че още не работи), че вече е голям и скоро сигурно ще има собствено семейство, та ще трябва да започне работа, за да може да го издържа... И разни такива неща.
Ако пък си има работа и изкарва пари, с които еднолично разполага, ще може да купи на приятелката си подаръци, а тях не трябва да ги интересува за какво ще си ги харчи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия