Дванайсет часа без нито едно изпишкване... (изкл. кърмена беба)

  • 558
  • 7
Докато луда от притеснение мисля на кого да звънна най-напред, реших да опитам да намеря успокоение от вас, мили момичета.
За първи път моето бебче не е пишкало нито веднъж цяла нощ. Събраха се над 12 часа, като се има предвид, че вчера сменях нормално напишкани памперси, последния смених към 21:00 ч. След това беба сука, през нощта веднъж и сутринта малко, като за целия интервал не беше изпишкала и капка. Махнах памерса и след същинската закуса (така сме ние, отказва да суче като се събуди, но след около 1/2, един час огладнява) най-после се изпишка в доволно количество. След няколко минути и втори път.
Все още обаче не мога да се упокоя и се питам - дали да изчакам и да наблюдавам, или въпреки това да тичам при лекар.
Важно е да кажа, че кърмя на поискване, а вода беби не желае и не пие.
Виж целия пост
# 1
Половин час по-късно, пишканията вече са 3, плюс едно ако.  Hug
Виж целия пост
# 2
значи няма проблеми! все пак следи я, както и цвета и мириса на урината Hug
Виж целия пост
# 3
Според мен няма проблем, щом през този период е хапнала само малко, а през деня си пишка редовно.  Аз като видях заглавието се притесних, но като разбрах, че става въпроз за през нощта се зачудих, защо си се притеснила толкова Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Според мен няма проблем, щом през този период е хапнала само малко, а през деня си пишка редовно.  Аз като видях заглавието се притесних, но като разбрах, че става въпрос за през нощта се зачудих, защо си се притеснила толкова Simple Smile
ами да явно расте и се учи да се "стиска" докато спинка Simple Smile а пък и щом е яла малко...
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че нямате проблем. НО все пак я наблюдавай тия дни и звънни на педиатъра за всеки случай.
Виж целия пост
# 6
Да, звъннах на педиатър-неонатолог, моя позната. Посъветва ме да я оводнявам. Аз самата се притеснявам, че не пие водичка, още повече, че доста се поти. Опитвам с лъжичка, защото мрази биберон, но отказва да преглътне... Ще подновя опитите с биберон, от който ми е отказвала да засуче дори кърма, въпреки тревогата ми да не се отбие...
Виж целия пост
# 7
Нямате никакъв проблем! И не се шашкай за това че не пие вода бебето ти! То просто явно не се нуждае от нея!
Ако е кърмено бебе значи си набавя нужните количества от кърмата.Ако изпитва  бебето ти ще е неспокойно. Ако реши че е жадно , ще ти сигнализира!
Вечерта е нормално че не е пишкало. Просто е почивал повечко! Най вероятно тази вечер ще си пишка както обикновено. Но има и такива сухи нощи  Peace
Ако това ще те успокои дъщеря ми започна да пие вода към година и три - четири месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия