гимнастика - хубаво, ама...

  • 1 024
  • 11
само с диета не можело да минем, трябвало и гимнастика! хубаво - ранна, влажна софийска сутрин, домочадието спи - тъкмо! обувам маратонки, отварям широко прозорците, пускам си диск с гимнастика и почвам стриктно да изпълнявам упражненията. не са много трудни, не са и лесни, НО... пукам като радио покрай телевизионната кула. какво става с тия мои стави?!? пук-трак-пук. от китките, през врата, та до колената. Thinking

та въпросът ми е - нормално ли е, да продължавам ли с тренировките, симптом на нещо неприятно ли е, какво да добавя в хранителната си диета, за да "посмажа" малко тия стави и хрущяли? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз знам,че рибеното масло много помага за гъвкавостта на ставите.
Виж целия пост
# 2
А правиш ли загряване на ставите преди тренировката? Хубаво е преди да започнеш с упражненията да завъртиш всички стави в двете посоки.
Виж целия пост
# 3
аз така си пукам от както се помня, така че не би ме стреснал подобен шум
а ти, сега ли го забелязваш?
Виж целия пост
# 4
Трябва да позагрееш,да се разтеглиш.Това е много важно преди тренировка
Виж целия пост
# 5
Цитат
Трябва да позагрееш,да се разтеглиш.Това е много важно преди тренировка
Трябва само да загрееш, "разтеглянето" т.е. разтягането по-добре да е накрая.
Виж целия пост
# 6
А правиш ли загряване на ставите преди тренировката? Хубаво е преди да започнеш с упражненията да завъртиш всички стави в двете посоки.

въртя, но пукат... и спирам. и прешлените на гръбнака ми пукат, и врата!
трябва да ги въртя докато спрат да пукат ли?
Виж целия пост
# 7
Цитат
Трябва да позагрееш,да се разтеглиш.Това е много важно преди тренировка
Трябва само да загрееш, "разтеглянето" т.е. разтягането по-добре да е накрая.

аз правя упражнения по един диск, т.е. следвам всички инструкции на треньора. има загряване, след това упражнения по серии, и накрая заключителна част.
в това отношение съм сигурна, че тренировката ми е по правилата, обаче пукам като гайгеров брояч. и това ме притеснява.
Виж целия пост
# 8
И моите стави пукат, но когато загрея спират. А болят ли те?
Щом се притесняваш защо не отидеш да те прегледат. Мисля, че един ортопед ще може да ти помогне или да те успокои.
Виж целия пост
# 9
И моите стави пукат, но когато загрея спират. А болят ли те?
Щом се притесняваш защо не отидеш да те прегледат. Мисля, че един ортопед ще може да ти помогне или да те успокои.

не ме болят, ама усещам нещо да ми прищраква вътре. много неприятно.
на ортопед ще ме е срам да отида с тоя проблем, като видя пред вратата да чакат куци, сакати, изпоначупени...
Виж целия пост
# 10
няма срам - най-добре се консултирай с лекар. Трябва ли и ти да осакатееш, за да отидеш на ортопед?
Виж целия пост
# 11
...знам точно какво имаш предвид.  Tired Всичко започна когато тренирах таекуон-до ...може
да се дължи на претоварване на ставите, някои хора наистина сме предразположени
към подобни   #Crazy неприятни явления.

  Разковничето е в правилното изпълнение на упражненията , не в хапчетата които ще ти предпише ортопеда... мен ме увери, че ми няма нищо, изписа ми хапчета от които всичко трябваше да мине ...  #2gunfire  #2gunfire  не мина
  Внимавай как тренираш, добре е да има някой покрай теб който да разбира и да ти помага с упражненията, важно е да не натоварваш ставите си и да не ги заключваш. Трябва да се движим естествено и свободно  Peace тогава няма да има проблеми

  Hug Втора година тренирам ТАЙ ЧИ  ( http://taiji-bg.com/bg/about_us.htm )
някои хора го харесват заради лечебните му свойства, не  само това  разбира
се, но вярно има завиден лечебен ефект, защото се набляга точно на правилните позиции, положението на ставите една спрямо друга в цялото тяло  Heart Eyes  - чувствам се много много по- добре от преди и усърдно продължавам с  практикуването на Тайдзицюан  bowuu  bowuu  bowuu

 Просто  с времето наистина се убедих че не си ли помогнеш сам, няма кой да ти
помогне  Peace Peace Peace желая ти късмет с излекуването на ставите  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия