Пъпчето на новороденото?

  • 1 651
  • 25
Здравейте,
бебе на 7 дни - може ли да мокрим при къпане все още не падналото пъпче или трябва да се пази от вода и до кога?
Виж целия пост
# 1
Може, аз не съм го пазила. Подсушавай внимателно после и това е.
Виж целия пост
# 2
И аз не съм го пазила от намокряне.
Виж целия пост
# 3
Ами то не може ,и да искаш,да се предпази 100 процента от намокряне.Тя ,Блонди,ти е писала,че после добре трябва да се подсуши и да се напуха с Топоцин да речем
Виж целия пост
# 4
Може, аз не съм го пазила. Подсушавай внимателно после и това е.
Peace
Виж целия пост
# 5
Докато не падна пъпа не съм мокрила там.Е,някоя друга капчица да,то няма как съвсем да го опазиш.
После почиствах със спирт.
Виж целия пост
# 6
а на моя син пъпа му пуска едни секрети. като дребни съсиреци кръв. кога ще изчезнат беее... аман от тоя негов пъп. първо не падна сумати време, щото в Шейново не сложили конец, а само щипка. после лекаря му го махна със скалпел. Сега изглежда перфектно, но пък секретира.
Виж целия пост
# 7
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...
Виж целия пост
# 8
Нашето пъпче беше с щипка и не съм го пазила. Винаги след баня се подсушава и почиства добре.
Виж целия пост
# 9
Нашият педиатър посъветва да не къпем бебето седнало във ваничка,но каза,че може под течаща вода.Както вече е казано по-горе,важно е доброто подсушаване и дезинфекциране след това.
Виж целия пост
# 10
Щипката от пъпчето на Марти падна чак на 17-я ден! Не съм го пазила при къпане и не съм имала проблеми! След подсушаване, дезинфикцирах със спирт, мажех с йодасепт и пръсках с Бивацин.
Виж целия пост
# 11
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...

 Peace
Виж целия пост
# 12
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...

И ние така - пазихме го. Така ни каза и педиатърката. Къпехме бебка по корем, с ръка на пъпа. После почиствахме със спирт.
Виж целия пост
# 13
Нашето пъпче беше с щипка и не съм го пазила, но след баня се подсушава и почиства добре.  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз го пазих докато не падне нищо,че имаше щипка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия