микоплазма и nk kлетки

  • 5 041
  • 12
За какво се прави изследване на микоплазма и нк клетки .Какво показват?След мисед кога е добре да си направя редица идследвания .Абразиото второто защото имах усложнения беше на 16.05.След това ми биха Терцеф за възпаление и още не и е дошло .Пих и ергоентил/ай така беше/Да чакам ли да ми дойде и след това или след втория месец на нормален цикъл.Бях при доктор Даскалов и съм много доволна.
Виж целия пост
# 1
Едва ли резултатите, ще се повияят от чакането, но аз на твое място бих изчакала, от психологична гледна точка.

Ще стискам палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 2
Изследването за микоплазма мисля,че е за гъбички,а за НК клетки единствено знам,че означават "естествени убийци",но за какво точно се изследват не ми е ясно.Съжалявам за това,което си преживяла!
Виж целия пост
# 3
Съжалявам мила.
ще стискам палци Praynig
Виж целия пост
# 4
Преди да започнем опитите за бебе мойта лекарка ми пусна изследване за микоплазма, защото каза, че при 70% от мисед абортите се среща. По принцип май в матката си седят тези гадинки и няма други признаци, но при бременност предизвикват аборт. Мисля също, че кучетата бяха преносители, но не съм сигурна. 

Виж целия пост
# 5
kali 61 довери са на доктора, той знае какво прави  Peace На мен също ми пусна изследвания за микоплазма миналата седмица, и се оказа, че имам уреаплазма, която сега лекуваме с антибиотици  Sick Това е инфекция, предавана по полов път, и е сериозен фактор за стерилитет. Нещо от рода на хламидията било. Най-добре се консултирай с д-р Даскалов, кога точно да си пуснеш изследванията.
Ще ме извиниш, но ще използвам темичката ти  Embarassed понеже въпроса ми е свързан със заглавието. Някой може ли да ми каже, има ли лаборатория в Пловдив, където мога да пусна НК клетки. Ако не, моля ви се да ми обясните как точно да изпратя серум в Плевен. Цяла сутрин се рових из форума, но така и не намерих нищо.
Виж целия пост
# 6
Додичка,на мен Даскалов ми каза,че правят при тях в Торакс,но аз така и не съм си направила още.Обаждах се преди един месец при тях в лабораторията и ми казаха,че изследването струва 60.00 лв.
Виж целия пост
# 7
cafti  много ти благодаря за светкавичният отговор  Hug Ами 60лв. си е бая пара, но пак е по-евтино отколкото пътуване до Плевен. На самия преглед док. спомена и друга лаборатория, в Пловдив, в която ги правят, ама аз с моя прост акъл не запомних  smile3538
Ошашках се, че ми ги назначава, и сега ми е неудобно да го занимавам с глупости.
Виж целия пост
# 8
Нямам представа коя е имал предвид,но в Писанец не ги правят,поне преди два месеца не ги правеха.Аз се ослушвам още,ама ща не ща ще дам 60 лв.Направо са нищо в сравнение с предишния път,когато изследвах почти всички хормони.
Виж целия пост
# 9
Много ми се иска да свърша наведнъж с всичките изследвания, защото ми писна вече. Пък и няма за кога да се размотавам. Събирам парите и пускам всичко, което ми е казал док., пък да видим от къде ще излезе проблема най-накрая  Peace
Виж целия пост
# 10
опитах се да намеря в гугъл какво точно представлява микоплазмата, но ми излезе само, че може да е  причинител на стерилитет, подобна е на хламидията, уреаплазмата и токсоплазмата и може да протече безсимптомно. Също и че при бременни може да причини аборт. Иначе моя приятел имаше и му предписаха клацид за 20 дена. Но е добре да се направи антибиограма, защото била много упорита и може да не се повлияе от един курс лечение. А на една моя приятелка мъжа и два пъти и лепва и на нея са и казали, че не е задължително да се заразиш само по полов път, така че това с кучетата сигурно е вярно. В гугъл всъщност имаше и един резултат за канарчета болни от микоплазма.
Виж целия пост
# 11
Естествени клетки убийци

Естествените клетки убийци или NK клетки, са популация от лимфоцитите, които медиират цитотоксична активност срещу злокачествени, вирусинфектирани клетки и продуцират имунноактивни вещества - т.нар. цитокини при имунна стимулация.

При бременност специална популация на NK клетките (CD3-CD16-CD56+) в плацентата допринася за растежа на клетките, секретира растежни молекули за плацентата и отслабва локалния имунен отговор на границата майчин организъм/плацента. Обратно, друга популация на NK клетките (CD3-CD16+CD56+), когато се активира от IL-2, е цитотоксична за плацентарния трофобласт. Тези клетки секретират тумор некротизиращ фактор (TNF), който може да разруши плацентата. Жени с над 12% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация.

Определянето на процента на NK-клетките става чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с висока активност на NK (CD16+ CD56+) клетките отговарят добре на терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) – над 90% ефективност.
Виж целия пост
# 12
Лали,благодаря за изчерпателната информация!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия