помогнете как да спра ношното кърмене??

  • 2 484
  • 24
Моето бебе спеше по цяла нощ до третия месец, но дали защото кърмата намаля от тогава се кърмим по цяла нощ. Според педиатърката ни която вчера срещнах трябва да спра с това постоянно кърмене тъй като бебето не изглеждало недохранено и се буди поради друга причина. Страхувам се че и претоварвам стомаха въпреки че тя си прави почивка от 5 часа преди обяд, както и се страхувам че спра ли да я кърмя нощем , кърмата ми ще спре. Моля споделете вашия опит.  bouquet
Виж целия пост
# 1
аз спрях нощното кърмене едва когато включих вечерна каша. до тогава имах съмнения, че петра се буди от глад. оказа се, че не е от глад, а от проклетия - ядеше предоволно каша, после вечерно-приспивано кърмене и следваше мин. 5-6 нощни събуждания. не забелязах кърмата ми да е била недостатъчна за детето - вероятно е намаляла, но все пак вече бях вкарала 2 други хранения.
а колко голямо е детето?
Виж целия пост
# 2
Вече сме на 6 месеца
Виж целия пост
# 3
Моето пък си ядеше нощем до преди 2-3 седмици. После за 2-3 дни не се будеше по цяла нощ и аз реших, че е спряла с нощното кърмене. След това имаше период, в който се будеше към 2-3 часа и аз й давах биберона само. Въобще не се противеше, а с успокои с него. Сега я нахранвам към 22,30 - 23 часа - тя спи, но аз й давам да си хапне и се буди чак в 6-7 часа сутрин. Предишно й ядене преди 23 часа е 18-19 часа.
Виж целия пост
# 4
Кърмата не претоварва стомаха на бебето. Тя е специално предназначена да утолява както глада, така е жаждата на бебето /моят син нощем най-често изпива само предното мляко, т.е. утолява жаждата и си заспива/. Усвоява се почти 100 % от организма за около 90 мин.
Ако това е единствената причина поради която искаш да спреш нощното кърмене, то тя е неоснователна.
Моят син все още суче нощем през 2-3 часа...Стомахът му си е много добре...
Нощем бебетата имат нужда и от ласка и успокоение, че мама е наблизо и винаги може да се разчита на нея...
Винаги се поставяй на мястото на бебето и ще разбереш, че кърменето е не просто нахранване, а и жест на любов.

Извинявай, не знам как да спреш нощното кърмене...
Виж целия пост
# 5
И аз не съм го спряла , защото не знам как....но ми се иска.Не мога обаче да си представя че цяла нощ ще реве , после ще изпада и истерии.... докато аз упорстван и не и давам цицата  Naughtyмного е трудно , вече ми е писнало .  CrazyНадявам се да се откаже сама  newsm78
Ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 6
мисля,че не е нужно да се спира нощното кърмене.аз предпочитам бебо като се събуди да се насуче и пак да заспи,отколкото цяла нощ да плаче.а това с претоварването на стомаха е измислица на педиатрите.
Виж целия пост
# 7
Стомахчето не се претоварва и ако това е причината да искаш да махнеш нощното - няма смисъл. Кърми си...
Аз обаче (с риск да подскочи някой) освен за бебето мисля и за себе си и затова, че имам нужда от сън. Махнах за 2 нощи нощното хранене, което е около 3-4 ч. и при каката (когато беше бебе) и сега при бебето по абсолютно един и същ начин. А именно - със залъгалката. Ако искаха да ядат, то бибата не би ги залъгала и щях да си ги кърмя и нощем (колкото и да ми се спи). Факт е, че и двете след 2рата нощ спряха да се будят и си спяха по 6-7 часа непробуден сън. Последно кърмене около 12 и после 5:30-6-6:30 някъде там... Нямаше рев, само малко мрънкане и 2-3 бутания на бибата. Толкова...
Виж целия пост
# 8
zapisvam se...
Виж целия пост
# 9
Ние също ядем по 3-4 пъти на нощ-утре ставаме на 7 месеца,пробвах какво ли не  - вода,чай ,биберона ,дори реване - нищо не помага - докато не усети млякото няма заспиване.Като гледам май ще чакам сам да се откаже.Успех- дано успеете да се преборите с нощния глад и почнете да спите по цяла нощ!На мен лично ужасно ми липсва да си поспя една нощ без да ставам постоянно.
Виж целия пост
# 10
Ето някои неща, които биха ти помогнали с нощните буденета/хранения:

Давай на бебка да яде повече преди да легне да спи - кърмете се по-честичко, ако вече сте захранени - давай и да яде вечеря.

Като се събуди, прати таткото да я успокои, много бебета като помиришат мама и автоматично очакват ядене.

Давай биберона или малко водичка

Ако нищо друго не помага и бебка не иска да заспи - накърми я добре

Искам също да кажа че 6 месеца е още рано да се очаква едно бебе да изкара цяла нощ без ядене или будене. Нормално е бебетата (даже и тези които са спали добре до тогава) на 6 и нагоре месечна възраст да се будят през нощта - причините за това (като изключим глад и жажда) са никненето на зъби, откриването на света, научаването на различни неща като пълзене, говорене, сядане, ходене. На някои бебета това се отразява повече, на други не толкова.

Дъщето е на годинка и 2 седмици и все още се буди нощем Simple Smile Нощите когато е спала от 24:00 до 6:00 се броят на пръстите на ръката ми... Това което ме спасява е това че спим заедно, като иска да яде давам цица и продължавам да спя, ако пък не е от глад - милвам, шушкам, давам биба.
Виж целия пост
# 11
Ние за по-лесно още си спим заедно и таткото е в другата стая. И определено не се буди нощем, намира си по някое време което й трябва и продължава да спи. Имаше един период в който се катереше върху мене да цока и така заспива, а бе големи пози. Незнам, за майката е по-лесно да се махне нощното кърмене, ама все пак, за поддържане на коли4еството кърма май е по-добре ако не даваш да яде посред нощ, да се цедиш, но може и да греша. Преди няколко месеца така попропускахме нощните кърмения и по4на да ми се запушват канал4етата. Така 4е... може да поиз4акаш още малко.
Виж целия пост
# 12
Ами аз нощното кьрмене на каката го махнах на 10ия й ден. В периода от 6 сутринта до 12 вечерта й се събираха към 8-9 кърмения и си наддаваше съвсем добре - по кило-кило и нещо на месец. Незабелязах по някакъв начин да ми е повлияло негативно на лактацияна липсата на кърмене м/у 12 и 6.
изобщо не ви агитирам да го махате нощното, а само споделям как е било при мен. Нямам нищо против и съм на мнение, че ако детето иска и майката няма нищо против и не й пречи нека да си се кърмят нощем. На мен ми пречеше/пречи, а и очевидно не им се ядеше а им се смучеше нещо...
Виж целия пост
# 13
Това което ме спасява е това че спим заедно, като иска да яде давам цица и продължавам да спя, ако пък не е от глад - милвам, шушкам, давам биба.
Така е и при нас, тъй че всичко зависи от детето - нека то "реши" кога да започне да спи непробудно цяла нощ!
Виж целия пост
# 14
И аз стигам до извода че всичко си зависи от детето.Мисля си че след като се появят всички зъби ще се успокой...знам ли  newsm78 не звучи обнадеждаващо , но ми се струва логично Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия