меню за 6,5 мес.бебе?

  • 696
  • 10
майчета,ние сме на 6,5 месеца и храненето ни е следното:
7.00 АМ
11.00 зеленчуково или месно пюре sunval
15.00 АМ
19.00 плодово пюре sunval или каша
22.00  АМ
мисля,че трябва да включа вече нещо друго в менюто,струва ми се ,че е еднообразно.вие какво ще кажете?
чудя се дали да не заместя храненето в 15.00 с АМ с пасиран банан например или попара със сирене и сухар.
моля ви ,посъветвайте ме.
Виж целия пост
# 1
Менюто е прекрасно, нищо повече не трябва за тази възраст. Поизчакай с попарата още 2 седмици до месец, преди да въведеш глутена. Според мен не е нужно да заместваш повече хранения засега. 
Виж целия пост
# 2
Храненето ви е напълно съобразено с възрастта ви, според мен не променяй нищо  Peace
Виж целия пост
# 3
Да,менюто ви е идеално за възрастта.От 6 навършени месеца можеш да включиш пасиран банан.Например в 19 00ч. вместо пл.пюре дай банан.
Виж целия пост
# 4
И моят син е на тази възраст и менюто ни е същото, но в различни часове. 2 пъти досега съм давала и банан пасиран!
Виж целия пост
# 5
момичета,как пасирате банана-с АМ или само банан?ако слагате АМ-пишете по колко?благодаря ви много.
Виж целия пост
# 6
Идеално меню!  Peace
Изчакай още малко с попарата, нека дечко да стане поне на 7 месеца.
А за намачкания банан и АМ, можеш "на око" да прецениш. Все пак зависи и от количеството на плода.
Виж целия пост
# 7
Аз не слагам АМ и то защото не съм се сетила Embarassed Давам по 1/2 и определено го засища
Виж целия пост
# 8
Менюто си ви е много хубаво, не замествай засега други млечни хранения. При нас по-различното беше, че плодовото пюре беше в 15ч. и го разнообразявах от 6-т месец с пресни пасирани плодове с АМ, но пък на вашата възраст още не бях дала месо. За попара, т.е. глутен изчакай още месец, или поне до навършване на 7 месеца.
Виж целия пост
# 9
  Наистина,менюто си е много добре Peace
  Дъщеря ми се храни по същия начин,със същите храни,с изключение на това,че следобяд й давам пресни плодове/между храненията/-след 2 седмици мисля да въведа и месото,а глутена-в 8-ия.
Виж целия пост
# 10
Нещо ме объркахте - защо замествате хранене с плодове пюре. Аз също давам, но по малко за десерт между храненията. Нали плодовото пюре не замества хранене. Или аз нещо се бъркам  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия