Двама кръстници?

  • 4 684
  • 7
Някой знае ли дали могат двама души да са кръстници на едно дете! и задължително ли представят кръщелно?
 newsm78
Виж целия пост
# 1
Задължитерно представят кръщелно PeaceВ кръщелното на дъщеря ми пише,че кръстница  и е лицето Х,но на самия ритуал и съпруга и дъщерята на кръстницата бяха срещу отеца!
Виж целия пост
# 2
При нас бяха кума и кумата, но само жената е записана като кръстница!
Виж целия пост
# 3
 На нас също ни предстои да разрешим тази дилема. Все някой ще се обиди и вече се чудехме и ние за този вариант... Ще следя темата.
Виж целия пост
# 4
И на нас ни предстои кръщене,но не знаех,че се вписва само едно име. Rolling Eyes Кръстници ще са кумувете ни,не е ли редно и двамата да ги пише newsm78
Виж целия пост
# 5
Ние в неделя ще правим кръщене и когато отидох в черквата да си запиша час ми казаха, че може да се впише само едно име. Въпреки че кумувете ще кръщават детето и двамата ще бъдат там, но само единият е официалният кръстник. Кръщелното свидетелство на кръстника се представя задължително.
Виж целия пост
# 6
Само един може.
На нас ни обясниха, че по принцип е мъжът, ако са семейство, но ние избрахме кръстницата, все пак София е момиче, стори ни се по-подходящо  newsm78
 
Кръщелно искат.
Виж целия пост
# 7
Аз съм кръстница на детето на кумците ни;Те искаха съпругът ми да е кръстник, но той е католик и беше невъзможен този вариант;
Кръстникът, който се вписва в кръщелното свидетелство е само един;Също разбрах, че родителите на детето трябва изрично да си поканят човек за кръстник независимо това кумът ли е или не!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия