какво му се чисти на просото (и елдата)?

  • 890
  • 4
Здравейте,

изчетох всичко за елдата и да докладвам, че от вчера си я ядем без проблеми. Сега се насочвам към просото за разнообразие. Купих си пакет, на който пише белено просо. Зрънцата са съвсем малки. Като търсен инфо как се приготвя прочетох, че е много тегаво чистенето. Гледам моето просо и се чудя - какво да му чистя, изглежда си добре. И елдата - също, оглеждам я при миенето, ама съм махала едно-две зрънца, колкото да не каже някой, че не я чистя!

Последно: не разбрах какво е разликата между зърна и ядки елда - не пише на моя пакет. Свари се много бързо - за 5 минути, значи ли това, че моите се ядки?!
Виж целия пост
# 1
Чисти се както се чисти ориза Simple Smile И също както ориза понякога няма какво да изчистиш, а понякога е пълно с боклуци и/или необелени зрънца.


Не знам какви са тези ядки от елда newsm78 Нещо като овесени ядки да не са?
аз винаги съм купувала елда на зърна. Ако си я накиснала предварително се сварява много бързо. Иначе й отнема към 20 минути.
Виж целия пост
# 2
Аз лично никога не съм виждала ядки от елда/ в смисъл като овесени ядки например/.Мисля, че навсякъде продават елда на зърна.По-качествените, които продават са  ок и нямат нужда от допълнително почистване.И просото не съм забелязала да има какво да му се чисти.Щом на външен вид са ок, действай смело и не се тормози Peace
Виж целия пост
# 3
Понякога в пакета с просо има доста необелени зрънца и наистина е много тегаво чистенето, защото са много дребни.

За елдата, най-вероятно това са ядки, приличат на овесените, само че са по-големи. Не зная точно как се правят.
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички - доста се покьорих на просото и или не познавам необелените от обелените, или такива няма!!!  Mr. Green

днес ще ядем просо. Елдата я харесваме много ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия