Права ли съм или греша???

  • 1 984
  • 28
Здравейте.
проблема е следния. Преди няколко дни имах неприятен инцидент с брата на мъжа си, т.е. моя девер.  Той работи в София, но живее в провинцията и всеки ден пътуваше. Преди 1-2 седмици реши да си търси квартира и попита дали може да остане у нас, докато си намери. Ние живеем в гарсониера под наем. Въпреки, че имах на 13-ти (т.е. днес) един много тежък изпит, за който ми трябваше много тишина и спокойствие се съгласих да остане - нали е брат на съпруга ми. Дотук добре. Но... миналата седмица  ( след двуседмичен престой у нас) той си намери квартира и си отиде за уикенда у дома ( в провинцията). Ние с мъжа ми решихме, че от понеделник ( т.е. от оня ден) ще отиде в новата квартира. Да, ама не. В понеделник вечерта в 20.30ч. той дойде у нас и каза,че щял да ходи в квартирата след 1-2 дни, т.е че ще остане у нас. При което аз направо побеснях. Първо, защото не ни беше предупредил ( което не му се случва за първи път) и второ, защото ми оставаха само 2 дни  и 2 вечери за учене за изпита, и ако той останеше и заемеше едната стая, а детето спи в другата няма как да уча изобщо и третоо, според мен беше редно той да се съобрази с моите планове, а не аз с неговите. Казах на съпруга си, че не може да остане и докато спорехме по въпроса той чу разправията, разсърди се и си отиде - в новата квартира.

и сега ( след като вече ми мина изпита - успешно) се чудя дали постъпих правилно или сбърках. От една страна съм доволна,че стана така, защото той най-после ще разбере правилата и че не може да се разпорежда в дома ни и с плановете ни, но от друга съм подтисната, защото по този начин поставих мъжа си в много кофти ситуация. Вие какво бихте направили в тази ситуация?

П.П.Извинявайте че стана доста дълго.
Виж целия пост
# 1
абе ще се посърди ,пък ще му мине,но вече ще има едно наум с досаждането.мъжът ти не е в толкова лоша ситуация,нали той е настоявал да остане,а ти си излязла"лошата" ,брат му няма за какво да се сърди на него! Peace
Виж целия пост
# 2
Не си сгрешила, на твое място досто по-бурно бих реагирала. ВИЕ сте на квартира , приютявате го не ден-два, дете имате, та и да се сърди!!!
Как ли не!
Вратвали са ми подобни, ама вече одъртях и се научих да казвам НЕ, ден-два са ден-два, не повече, и къщата ми не е хан, да идва всеки!
Ти си права, гостоприемството има граници!
Виж целия пост
# 3
И аз така бих реагирала,без да изпитвам угризения след това.
Някои хора си мислят ,че като са от "родата" , могат да се
разполагат както намерят за добре.
И аз имам какво да изпиша по въпроса,ама е по-сложно
и отделна тема ще отворя някой ден...само да ми накипи
чакам. Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Не си сгрешила, на твое място досто по-бурно бих реагирала. ВИЕ сте на квартира , приютявате го не ден-два, дете имате, та и да се сърди!!!
Как ли не!
Вратвали са ми подобни, ама вече одъртях и се научих да казвам НЕ, ден-два са ден-два, не повече, и къщата ми не е хан, да идва всеки!
Ти си права, гостоприемството има граници!

                                newsm10  Подкрепям напълно. Точно така трябва да се постъпва, защото премълчиш ли ти се качват на главата.
Виж целия пост
# 5
Права си  Peace
Виж целия пост
# 6
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?
Виж целия пост
# 7
Не стига, че го приютявате, ама сега се и сърди. Той трябва да прояви съобразителност и като е чул най - тактично да си тръгне. Оле как се дразня на такива хора. Защо трябва да създава проблеми в семейството?
Виж целия пост
# 8
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?
Извинявай, но не съм съгласна. Никакво значение няма кой на кого е брат или сестра! Има си граници, ако госта не ги спазва, редно е да му се кажат или покажат!
В малко жилище и с бебе аз никого не бих търпяла! И що за простотия, кат сардини в консерва, щото някои бил брат или сестра другиму! Дай да се прескачаме, че имам брат, или сестра, леля,бретчеди, стринки....аз за родителите си ще си помисля, камо ли за друг!
Виж целия пост
# 9
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?

  И какво е положението?Че му скимнало на брата още няколко дни да поостане...поне е предупредил де,щото роднините на моя мъж не смятат и това за редно.Идват изневиделица,без предупреждение и покана, и остават....докато те си преценят,аз през цялото време съм в неведение и няма да ви обяснявам колко е изнервящо това.
  А ако беше сестра ми в "такова положение" щях поне да мога директно да и кажа ,че е неудобно,без да се налага да чува скандали и да се обижда!
Виж целия пост
# 10
Ще оцелее девера, не се притеснявай  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Разбира се,4е ще остане у дома,нали е брат на мъжа ми!Дори аз самата бих му предложила да остане !Няма да плаща по 25лв. за хотел я,пък брат му да живее отсреща........Това за мен е недопустимо
Виж целия пост
# 12
Не бих вдигала скандали може би е имало причина да не отиде веднага в квартирата  Thinking Според мен не си права  Naughty
Виж целия пост
# 13
Разбира се,4е ще остане у дома,нали е брат на мъжа ми!Дори аз самата бих му предложила да остане !Няма да плаща по 25лв. за хотел я,пък брат му да живее отсреща........Това за мен е недопустимо
Нали са го приютили докато е търсел квартира?Не става въпрос за това да откажеш помощ или гостоприемство на близък човек.
За мен е недупостимо,някой да се разполага в дома ми ,както намери за добре,без да се съобразява, ако ще и родната
ми майка да е!
Виж целия пост
# 14
Това, което е кофти в ситуацията е, че не сте му казали в прав текст на човека каквото мислите, а сте направили скандала почти пред него. Грозно е и обидно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия