гинекологичен профилактичен преглед

  • 6 429
  • 17
Регламентирано ли е някъде , че трябва да имаме задължителен гинекологичен преглед?
Виж целия пост
# 1
  Не знам дали е регламентирано някъде, но е хубаво всяка женя да ходи на гинекологичен преглен поне на 1 година(най-добре на 6 мес.), а не като стане нещо. За съжаление повечето жени посещават гинеколог когато се наложи, а не просто на профилактичен преглед.
Виж целия пост
# 2
профилактичните прегледи  при джи пито нали вече са задължителни и миналата година тя ме прати в тина киркова при една докторка, която прави проф. гинекологични прегледи без направление, защото към общия проф. преглед трябва и цитонамаска.
Виж целия пост
# 3
профилактичните прегледи  при джи пито нали вече са задължителни и миналата година тя ме прати в тина киркова при една докторка, която прави проф. гинекологични прегледи без направление, защото към общия проф. преглед трябва и цитонамаска.
Peace Аз си запазвам направление предварително при GP-то и си правя този преглед поне веднъж годишно + съответното взимане на цитонамазка. Така съм по-спокойна за здравето си!!!!
Виж целия пост
# 4
А по закон джи пи - то длъжно ли е да даде направление за профилактичен преглед и цитонамазка? И колко често - веднъж или два пъти годишно?
Виж целия пост
# 5
И аз това питам длъжно ли е или сам се оправяй, защото на много гжипита не им пука.
Виж целия пост
# 6
И аз това питам длъжно ли е или сам се оправяй, защото на много гжипита не им пука.

Абе, JP-то няма да дойде от вкъщи и да те заведе на преглед.
Отиваш, искаш си направление и от там на преглед.
И защо трябва да е регламентирано, сами трябва да се сещаме, а не по регламент.
Виж целия пост
# 7
джи пи ти прави профилактичен преглед веднъж годишно, като това включва и гинекологичен преглед Sickот джи пито
направление за гинеколог за профилактичен преглед няма и не се издава
цитонамазката също се плаща отделно на гинеколога, не се поема от касата
това е положението
Виж целия пост
# 8
Аз ходих ,но моето JP ми каза че цитонамазките били на 2 години.Ама сега като ви чета ми се струва,че ме пусна по пързалката.
Виж целия пост
# 9
Напротив, цитонамазката се поема от здравната каса. Прави се от гинеколога. Аз имам чувството, че на мен не ми я направиха, ами напосоки ми написаха втора група, след като 2 седмици всеки ден звънях и си исках резултата. А по телефона ме убеждава, че е 2. Ама аз си исках резултата. . Мойто джи пи докато ми дсде направление, зор видях. Много се стиска, значи.

Сега ще ходя на платен, тъй като при профилактичния малък проблем се появи.
Виж целия пост
# 10
ох да ви кажа чесно момичета с тези направления ми е писнало направо, колкото пъти се одумам на личната, не да и искам все ми казва че са и ограничени и да отида примерно както сега е 13-14 ти ..... да отида на 1-ви другия месец че да ми даде ................
а някога направо ми казва много са ми ограничени, за съжаление нямам , и такива неща
направо ми е дошло до козирката ....
в смисъл че знам че съм си в правото , но какво да правя плащам си като поп
за съжаление и на мен и на децата ми рядко ни се случва да боледуваме от 1-во до 3-то число на месеца когато "има направления"
и лошото е че повечето са така говоря повечето лекари все са им ограничени направленията незнам си какво
или има хора които си нямат работа и ходят по лекари за забаление / доста съмнително/ и така направленията на горките доктори свършват , или действително прекалено малко им отпускат
Виж целия пост
# 11
айде бе, джи пито прави гинеко преглед , вярно ли 4ета? какви са тези новости в бг? боже и аз си плащам отвън барем стигна до свестен гинеколог с направление и за цитонамазка от касата!
Виж целия пост
# 12
Аз ходих преди няколко дена на проф.преглед.Личната лекарка ми пусна изследвания за крьв.Поисках направление за АГ.Гинеколожката мe изпрати по мое желание на мамограф,цитонамазка,вагинален секрет и хорминални изследвания.За всички тези неща заплатих само потребит.такси.
Виж целия пост
# 13
добре де, на мен личната и няколко гинеколози ми твърдят че нямаме право на цитонамазка, къде може да се провеври със сигурност? newsm78
Виж целия пост
# 14
Аз ходих ,но моето JP ми каза че цитонамазките били на 2 години.Ама сега като ви чета ми се струва,че ме пусна по пързалката.
Задължително се прави ВСЯКА година-ако няма други оплаквания.Прочети темите за Пап 3б и раничка на шийката на матката,за да разбереш как тези прегледи спасяват живот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия