Как се къпе новородено?

  • 1 806
  • 22
Като се върнем от болницата след няколко седмици, живот и здраве, ни предстои къпане.
Едно време сина ми го къпеше майка ми, но сега май ще се гледаме сами...
А ме е страх да мокря пъпчето...

И изобщо - как се процедираше с пъпа?

Предварително благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
На мен също ми помагаха майка ми и свекърва ми .Ами внимаваха да не го намокрят.МИна доста време вече Flutter .Чесно да ти кажа като гледах как ги къпят в родилния дом ми призляваше.Мятаха ги наляво -надясно.Не се притеснявай ще си припомниш.Успех newsm10
Виж целия пост
# 2
Понеже и мен този въпрос ме вълнуваше,но ми е първо бебе,помолих акушерките да ми покажат как точно къпят бебетата и съответно ги "мяткат" и ми се видя напълно постижимо.Като ни изписаха реших да го къпя сама от първия ден,пъпа не беше паднал,всъщност падна чак на 23-ия ден.И така цял месец го къпах на мивката с тази акушерска хватка.Пъпа не се мокреше.Ако се случеше-подсушавах го,спирт и топоцин.
Виж целия пост
# 3
Още в родилния дом поисках акушерката да ми покаже как къпе бебка, как пази пъпа, как после я маже, подсушава и т.н.
Не ми е минало през ума да дам някой друг да ми къпе бебето, че кой по-добре би се справил от майката!? Справих се без проблем. Докато падна пъпчето я къпех на чешмата сама. След това във ваничката. Мъжът ми помагаше при изплакването. Никакви баби, лели и т.н. не съм позволила да се месят  Naughty
Виж целия пост
# 4
Няма проблем за пъпчето, никога не съм го пазила, няма нужда. Само хубаво подсушаваш после и това е. Само за пъпчето ли питаш или и точно как се къпе бебето?
Виж целия пост
# 5
Поставяш го на едната си ръка,така че ръката ти да е на коремчето(пъпчето).Личицето му да гледа на долу,да не му се пълнят очичките с вода и на чешмата.Сапунисваш дупенцето и главата и изплакваш.Не му се престаравай много,няма от какво толкова да се нацапа.После за всеки случай подсушаваш пъпчето.
Виж целия пост
# 6
Доколкото ми е известно проблемът с мокренето на пъпчето е бил преди години, когато се е завързвал с конци. Сега се слагала пластмасова щипчица и затова нямало никакъв проблем да се мокри. Сигурно като индианец обяснявам, но това го научих от една акушерка и едва ли предавам много точно думите й Laughing
Виж целия пост
# 7
Преди да падне пъпчето само обтривах с влажна кърпа, после го сложих в обикновена ваничка, с възглавничка за къпане, нито съм придържала, нито нищо, много удобно и за мен и за бебчо беше, не съм се притеснявала, че може да го изпусна, удавя и пр...  Sick
Препоръчвам! Peace
Виж целия пост
# 8
Не е трудно ще свикнеш бързо.
Освен пъпчето пази и ушенцата да не влезе вода.
Виж целия пост
# 9
Ами при нас до 20 ден свекърва ми го къпеше,защото бях много плаха, но при второто няма да е така.
Аз на пъпчето слагах лепенка,има специални за бебешки пъпчета.След това хващах бебето с гърдичките надолу,мъжът ми поливаше, а аз сапунисвах...
Виж целия пост
# 10
Доколкото ми е известно проблемът с мокренето на пъпчето е бил преди години, когато се е завързвал с конци. Сега се слагала пластмасова щипчица и затова нямало никакъв проблем да се мокри. Сигурно като индианец обяснявам, но това го научих от една акушерка и едва ли предавам много точно думите й Laughing

конци се слага и сега. иначе бавно пада!
щипката се слага за удобство на лекарите.
Виж целия пост
# 11
и аз имам 2 въпроса
1. ако самата ваничка има гумена подложка, за да не се хлъзга, трябва ли да се слага хавлийка върху нея или бебето направо на гумената подложка се слага?
2. като се къпе във ваничка, то си седи в сапунената вода дефакто. как се изполива? един човек ми се струва, че няма да се справи сам?  newsm78
Виж целия пост
# 12
herelina, ако си сама можеш да плакнеш на чешмата:)))
Виж целия пост
# 13
Няма проблем за пъпчето, никога не съм го пазила, няма нужда. Само хубаво подсушаваш после и това е.
  Peace И аз така.
Виж целия пост
# 14
herelina, аз не съм слагала хавлиена кърпа, бебка не се е хлъзгала на тази гумена подложка. Но в първите месеци не можеш съвсем да оставиш бебето във ваната без да го придържаш. Те са доста кашкавалени в началото. Аз придържах с едната ръка, с другата я миех във ваната. После при изплакването ми помагаше таткото. В случаите, когато съм била сама, изплаквах бебка на чешмата. Държах я с лявата ръка - гръдния й кош лежи върху дланта ми, палеца е под едната й мишница, а останалите пръсти под другата. С дясната ръка я миех. Дано съм обяснила разбираемо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия