Една година кърмене и естествено отбиване !

  • 818
  • 11
Ето, че измина една година откакто се роди моето момченце и завършихме една година кърмене на поискване. Както съм споменавала вече, моето много злоядо дете до скоро беше почти изцяло на кърма и едва в последно време започна да опитва и похапва по малко друга храна. Затова и много се изненадах (приятно) когато 2 дни преди рождения си ден отказа да суче ! По-точно, колкото и да беше гладен и уморен и да се гушкаше в пазвата ми, вместо да суче взе да хапе зверски  #Crazy
Така бях принудена да изцедя и да му дам да пие от шише и за още по-голямо мое учудване ,той го прие с удоволствие и вече 2 дни пие само от шише ! Не проявява интерес към гърдите ми, или като го прави е просто знак ,че е уморен и си иска шишето!!
Среднощните хранения замених с водичка и заспива дори без да го взема на ръце!
Остава ни само да преминем към АМ (цеденето взе да ми омръзва вече ) и може да се каже, че сме успешно отбити и захранени!!
Това беше една прекрасна година! Благодарение на форума се убедих в ползите от дългото кърмене и се справих с някои неприятни ситуации.
Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 1
И ние след две седмици правим годинка и точно както ти казваш - взе да хапе гърдите ми и не ги иска вече.
Проблема е , че аз предусещахи пробвах АМ - цял месец го лъжа и му предлагам, но НЕ! Три вида му предлагах - НЕ!
Киселото го прие с кеф и иска само кисело. Малко съм притеснена, защото какво полезно има в киселото купено мляко? newsm78
НО това е - като не ще, не ще.
Така че не се учудвай ако изпитва невероятно отвращение от АМ. Може и никога да не го приеме.
Виж целия пост
# 2
Анетка честито ти лесно отбиване и успешно захранване!
Радвам се че при вас всичко е било толкова естествено. Grinning
И честит ти нощен сън! smile3524 Wink
Виж целия пост
# 3
Тази вечер дадох АМ, беше вече много уморен и му се нахвърли, но изпи половин шише и не го искаше вече. Много се бори и лудува и малко преди да заспи (с шише с вода в уста ) повърна  Sick
Сега не знам на какво се дължи, много се беше натъпкал ли ,или му беше лошо ? Сега не знам какво да правя, да продължа ли с АМ ,или да цедя и да смесвам с АМ докато постепенно преминем само на АМ  newsm78
За сутринта се чудя какво да му дам, но ще импровизирам Simple Smile
И честит ти нощен сън! smile3524 Wink
абе не точно за сега. Буди се, но поне заспива по- лесно и само с вода...
мерси все пак Simple Smile
Виж целия пост
# 4
...да цедя и да смесвам с АМ докато постепенно преминем само на АМ  newsm78...

Така преходът от вкуса на кърмата към вкуса на адаптираното мляко ще е по-плавен и "вкусен" Wink
 
И честито ти естествено отбило се кърмаче!  Hug
Виж целия пост
# 5
Момичета, толкова ли е лошо киселото мляко newsm78 та трябва да е АМ? Аз се принудих и захар му сложих в АМ и пак не го иска - вече два месеца уж плавно, плавно, ма не ще.
Виж целия пост
# 6
И ние направихме вече година кърмене, но няма изгледи за отказване, даже сега я мъчат зъби и е отказала пак почти всякаква друга храна. На мен ми е малко странно, как се радваш, че се е отбило твоето кърмаче, аз колкото повече време минава, си мисля, че ще ми е толкова по-мъчно като се отбие, а първите 5 месеца може да се каже, че изобщо не ми се кърмеше.
Виж целия пост
# 7
Ами радвам се, че вече е пораснал и става по- самостоятелен. Мога да го оставя с мъжа ми или с баба му и да не се тревожа , че ще е гладен и ще ме търси. Тази година беше прекрасна за мен , но вече започваше да ми натежава тази обвързаност. Ами от една година не сме излезли на кино с мъжа ми... Tired По цяла нощ се буди да суче, само аз мога да го приспя...
Радвам се ,че тези неща ще се променят сега, а и не ми е мъчно,че аз трябва да го откажа и да го гледам как страда и си иска - той сам си реши и аз уважавам решението му Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Честито! Дано и при нас стане така, ще ми се докъм година да кърмя, ама насилствено не искам да го отбивам. Не можеш ли наистина да минеш на кисело мляко? Аз не смятам след година да давам АМ, не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 9
Не можеш ли наистина да минеш на кисело мляко? Аз не смятам след година да давам АМ, не виждам смисъл.
Ами изчетох много по темата и смятам, че АМ е по- добре от кисело мляко, защото съдържа много витамини и минерали и допълва храната. А както вече споменах Ноам е много злояд..
Той вече свикна с вкуса на АМ и го пие. Проблемът е ,че като му дам само АМ - повръща  Sick
Не знам дали му е много и не може да го усвои или пък нещо е алергичен към тоя вид  newsm78 Като смесвам с кърма всичко е наред.
Другата седмица ще се консултирам с лекар.
Виж целия пост
# 10
Той вече свикна с вкуса на АМ и го пие. Проблемът е ,че като му дам само АМ - повръща  Sick

Ами и аз бих го повръщала  Sick Толкова е гадно... Аз опитах смед отбиването да дам на дъщеря си АМ и тя след първите 1-2 глътки блъсна шишето и не искаше да го помирише  Sick Принудих се да дам к.мляко. С него нямаме проблеми  Peace Но всяко дете е различно, може причината да повръща да не е неприятния вкус...  newsm78

Честито ви естетствено отбиване  Hug
Виж целия пост
# 11

Той вече свикна с вкуса на АМ и го пие. Проблемът е ,че като му дам само АМ - повръща Sick

Ами и аз бих го повръщала Sick Толкова е гадно...
Не, както казах той го пие с голямо удоволствие, изпива цяло шише и повръща малко след това ,като го сложа на леглото да спи!
Водих го на лекар и ми препоръча да дам АМ на соева основа. Явно е чувствителен към белтъчините в кравето мляко. Вече 2 пъти пие от соята (която според мен е ужасна на вкус ) и няма проблеми за сега   Peace Надявам се , че проблемите са ни разрешени вече  Grinning
А за да обнадеждя майките на злояди бебета, откакто не го кърмя и не му давам нищо насила, яде много по- добре  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия