Чухте ли за тези генетични изследвания?

  • 889
  • 6
Вчера мъжа ми каза, че имало някакви генетични изследвания, които в момента стрували 25 лева. Чул го по телевизията в новинарската емисия на канал 1 май.Искат да ги направят безплатни и задължителни за всяка бременна, поради увеличаване на заболелите със синдром на Даун бебета.Вие чували ли сте за подобно нещо, за амиоцентеза ли става въпрос или за някакъв друг вид изследване.Благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Става дума за биохимичен скрининг (БХС).
Виж целия пост
# 2
А да попитам той може ли да се използва за бета таласемия. Мъжът ми е с такова заболяване- минор, мои втори братовчеди по майчина линия, също го имат.В моят случай ще бъде ли полезен този скрининг?
Виж целия пост
# 3
Извинявайте ще пиша пак, но държа да подчертая, че правим опити за бебе вече година, но без резултат. В моя случай трябва ли да се прави генетична консултация преди бременноста или да изкачам докато направим бебо?
Виж целия пост
# 4
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/432/68/
Виж целия пост
# 5
БХС  се прави в определен период по време на бременността и показва средностатистически какъв е рискът да се роди бебе със синдрома на Даун. Евентуално от показателите може да се съди и за наличие на Спина Бифида. При висок риск се прави амниоцентеза. От линка  на  white можеш да прочетеш повече.

Ако се интересуваш от генетична консултация отиди при проф. Кременски - шеф на Националната лаборатория по генетика или при д-р Георгиева (не съм сигурна в името и, кабинетът и се намира до този на проф. Кременски). Лабораторията се намира в Майчин дом на 14 етаж.  Може да се обадиш предварително на доц. Кременски, за да се уговорите кога ще ти е удобно, но мисля, че можеш да отидеш и на място и никой няма да те върне.
Виж целия пост
# 6
За таласемията задължително се консултирай с генетик както те съветват по-горе.Ще ти обяснят най-добре какво изследване и по кое време на бременноста  или преди нея да направиш-все пак имаш обременяване за таласемия от съпруга и от твоя страна.А БХС е полезен ,но за други неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия