Кисело мляко БИО ФИБЕЛА на Варненския пазар

  • 3 986
  • 11
Позволявам си да пусна такава тема, предвид огромния интерес към киселото мляко кято цяло. Известно време правих проучване на пазара на кисело мляко, за да реша какво да давам на бебка. Най-добро според информацията, която имам е г.п. мляко и съм направо щастлива, че вече го има и във Варна - не само в Пикадили, намерих го и в нашето квартално магазинче.

Кисело мляко Фибела Био
Състав:
Произведено от подбрано краве мляко, обогатено с живи пробиотични култури:
 Arrow Bifidus Bacteria
 Arrow Streptococcus Thermophilus
 Arrow Lactobacillus Acidophilus
 Arrow Lactobacillus Lactis

Предлага се в кутийка от 300 гр. на цена 0,59 лв.
Няма аналог на българския пазар.

Надявам се да съм била полезна.
Не искам да правя безплатна реклама, нямам нищо общо с производителя Wink , но ако решите, я изтрийте темата.....
Виж целия пост
# 1
Thinking  това млекце в Софийско голЕмо село продава ли се?
Ако не кажи, кое е номер 2 в списъка ти  Wink
Виж целия пост
# 2
Не може да го няма...
Номер 2 ще ми е домашното!
Други фаворити от по-масовите са ми: Здравец, Верея, Пършевица (с него подквасих успешно).
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Valery
Thinking  това млекце в Софийско голЕмо село продава ли се?
Ако не кажи, кое е номер 2 в списъка ти  Wink


Продава се. Аз го взимам от Фантастико. Смущава ме обаче това, че няма надписи, че не съдържа консерванти и др. такива. Това е втори тип опаковака, а на предната, си спомням пишеше изрично.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Valery
Thinking  това млекце в Софийско голЕмо село продава ли се?
Ако не кажи, кое е номер 2 в списъка ти  Wink


Продава се. Аз го взимам от Фантастико. Смущава ме обаче това, че няма надписи, че не съдържа консерванти и др. такива. Това е втори тип опаковака, а на предната, си спомням пишеше изрично.

Не съм обърнала внимание явно. Ще атакувам Фантастико скоро и ще го пробвам. А на Бобо само се каня от 1 месец да му дам к. мляко и още не съм му дала  Embarassed  туй щубето е голяма работа
Виж целия пост
# 5
Valery, и аз сьвсем скоро дадох на Алеск кис. мляко, но изобщо не беше очарован от вкуса. Обаче, проблема е, че вече не ще и адаптирано и ще му давам по малко от кис. мл. да свиква.
Виж целия пост
# 6
Може ли да попитам дали се намира това мляко и на пловдивския пазар?
Виж целия пост
# 7
Като заралийка мога само да ви кажа че Верея е едно от измислените кисели млека на пазара
Досега от всичко което се продава на пазара успях да подквася в Германия само от Фермерско. Не знам обаче в кои градов се продава - купувам го само от Стара Загора
Всички останали са с нишесте и много слабо мляко с слаби бацили в тях.
Ако ще се дава на децата кисело мляко, то трябва да е най рано след 15-18 месец, защото като цяло кравето мляко е много тежка храна за бебшките черва и стомах. То е по различно като кносистенция и белтъчинен състав следсвие ферментацията от прясното краве млчко, което се разрешава след 13 месец
Виж целия пост
# 8
Цитат на: dary
Може ли да попитам дали се намира това мляко и на пловдивския пазар?


На мен от Пловдив ми го бяха донесли Wink
То се произвежда в П-в Sign Exclamation
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Iva_D
Това е втори тип опаковака, а на предната, си спомням пишеше изрично.


И мен ме смути новата опаковка и липсата на надпис за консерванти, но като че ли добавките компенсират донякъде. Все пак подобно мляко от друга марка нЕма....
Виж целия пост
# 10
Био Фибела е с 3% масленост. На нас педиатърът ни препоръча 2%. Освен това то не можа да се развали 7 дни - изводите остават за нас. Иначе в София може да се намери и в Билла.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: ElenaG
Био Фибела е с 3% масленост. На нас педиатърът ни препоръча 2%. Освен това то не можа да се развали 7 дни - изводите остават за нас. Иначе в София може да се намери и в Билла.


Не знам защо педиатърът ви е препоръчал 2% масленост, но със сигурност знам, че заради ролята на мазнините за развитието на детското мозъче, до 2 години се препоръчва млякото (кисело и прясно) за децата, да е пълномаслено, т.е 3,6%.
Ето и 2 линка за това на англ.:
Why do children have to drink whole milk until 2 years of age?

Should I monitor the fat in my toddler's food?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия