Колко пъти са ви кюртирали?

  • 3 051
  • 21
Колко пъти са ви правили кюртаж досега?Интересува ме колко такива процедури може да понесе организма.Аз имам два по медицински причини.
Виж целия пост
# 1
Само веднъж, дано не се налага никога повече.
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че има някаква точна цифра. Колкото пъти се наложи- толкова  Confused
Мен до сега не са.
Виж целия пост
# 3
И аз имам два преди първото и след второто.Надявам се да няма трети път.На въпроса колко може мисля че е индивидуално.
Виж целия пост
# 4
Веднъж и се моля да няма втори път! Praynig Praynig Praynig
Знам за жени, които имат по 5-6 кюртажа..., но как организмът може да понесе толкова процедури,   идея си нямам.
Виж целия пост
# 5
за да стане проблем и един стига, но има жени с по няколко, всичко е индивидуално и освен от организма, зависи и от качеството на извършване на кюртажа
Виж целия пост
# 6
Колко пъти са ви правили кюртаж досега?Интересува ме колко такива процедури може да понесе организма.Аз имам два по медицински причини.
newsm78
Какви други причини може да има за кюртаж освен медицински???
Дори и аборта пак си е медицинска причина, поне според мен...

И при медицинските причини пак се изисква да подпишете съгласие, така че желанието пак е необходимо....

И какво означава "медицински причини" според вас, та така често го ползвате като израз?
Виж целия пост
# 7

Какви други причини може да има за кюртаж освен медицински???
Дори и аборта пак си е медицинска причина, поне според мен...

И при медицинските причини пак се изисква да подпишете съгласие, така че желанието пак е необходимо....

И какво означава "медицински причини" според вас, та така често го ползвате като израз?

Абортът по желание не е по медицинска причина. Аборт по медицински причини е увреден плод например.

Аз нямам кюртажи, да чукам на дърво.


Виж целия пост
# 8
Аборт по желание, не кюртаж по желание. Едното е следствие.
Има и други причини, при които правят кюртаж, не само при аборт.
Като раждах на жената на съседното легло и скъсаха плацентата и и направиха кюртаж, не при борт. На мен ми направиха кюртаж при кръвоизлив... При полипи също правят кюртаж за отстраняване на полипите....
Смущава ме термина "медицински причини" - употребата му. Погледнато от гледна точка "здравословност" броят си е 1-2-3-4-5 и т.н. независимо колко от тях жената ги има заради нежелана бременност, увреден плод или нещо друго.
Виж целия пост
# 9
Ами, аз лично познавам жена с 9 аборта и после си роди нормално, даже. Така че едва ли цифрата е най-важното. Зависи в какво състояние е организмът.
Виж целия пост
# 10
за да стане проблем и един стига, но има жени с по няколко, всичко е индивидуално и освен от организма, зависи и от качеството на извършване на кюртажа
Peace Веднъж- след спонтанен аборт преди бремеността със Сашо newsm45
Виж целия пост
# 11
Веднъж - наложи се непосредствено след раждането. Confused
Виж целия пост
# 12
И при медицинските причини пак се изисква да подпишете съгласие, така че желанието пак е необходимо....

Само заради това изречение се обаждам.
'92 година постъпих в 3-то АГ със силни болки и кръвоизлив. Метнаха ме на едно магаре, казаха ми, че имат съмнение за извънматочна бременност, после ми направиха пункцио, после не помня...сложили са ми упойка. Събудих се в болничната стая и след като ме уведомиха, че по принцип при подобни съмнения - режат и вадят всичко, а аз скочих като ужилена да видя дали са ме рязали, разбрах, че са ми правили кюртаж.
Никой не ме е питал дали съм съгласна.
Просто са го направили.
След много години, пак по спешност в болница "Тина Киркова", при прегледа, докторът ме пита: Ти, аборт правила ли си?
Аз отговарям: Не, разбира се.
А той: Е, как? Тук има явни следи по матката от механична намеса...

Та така, имам - един. Имам и проблеми, но не бих казала, че се дължат само на кюртажа.
Виж целия пост
# 13
добавям следното;с всеки кюртаж стените на матката изтъняват,така 4е следващия път е по рискован от предишния.по повод нападките за ;медицински при4ини;-неоснователни са и груби ние нямаме претенции за мед. образование за да държим толкова на терминологията.търсим помощ и съвети го намираме в този форум  bouquet
Виж целия пост
# 14
Два пъти след една бременност - абразио и после ревизия на същото това абразио и после главата да ти пламне, обмислям тема да пусна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия