Татковци помогнете ми за един компютър

  • 1 035
  • 8
Заключих половината хард на компютъра и сега ми показва че не мога да вляза в Д преди да го форматирам. На него има информация която трябва да запазя. Как мога да го отворя без да го форматирам?  newsm78 
Виж целия пост
# 1
Що не опишеш малко по подробно какво си правила, преди това ?
С какво до заключи ?
Виж целия пост
# 2
Става въпрос за лаптоп. При преинсталация направих грешка и не му дадох да го форматира.Сега си го показва ,но иска формат за да си работи функционално.И си мисля да го форматирам и да пробвам с някоя програма за възстановяване на хард. Лошото е че не е като обикновените хардове на настолните компютри да мога да го сваля и да го сложа на нашия ,и от там да го отворя.
Виж целия пост
# 3
Няма значение че не е като твърдите дискове на настолните компютри, ползва се преходник  Mr. Green но това е друга тема.
Но аз още не мога да проумея как така след преинсталация, независимо че не си го форматирала няма да ти работи  newsm78
Не ти зарежда ОС ли, или зарежда но неможеш да влезеш в другия дял ?
Ако другия дял е проблемен, той отделен хард ли е или е логически дял на диска?
Ако е отделен зареди някой буутващ диск, и тествай за лоши сектори (Hiren's Boot CD нампример, в него си има доста туулчета за тестове и възстановяване) Има една програмка HDD regenerator в тоя диск, но тя се ползва в краен случай, ако знаеш какво правиш и си сигурна че проблема е в самия диск.
Между впрочем вземи зареди през сд-то някоя live-os като INFR@, miniPE2 или live линукс дистрибуция, (всичко можеш да намериш по торент тракерите) и виж дали ще ти открие харда и информациярта не него. Препоръчвам ти infr@-та руска е и много наподобява уиндоус, лесно се работи с нея и съдържа доста инструменти за системна помощ. АКо ти открие информацията на харддиска, има си неро с което да си я метнеш на сд Simple Smile

ето http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=25993 

Иначе бих ти препоръчал ако наистина е важна информацията за теб, да занесеш компютъра в сервиз  Peace
Виж целия пост
# 4
Става въпрос за лаптоп. При преинсталация направих грешка и не му дадох да го форматира.Сега си го показва ,но иска формат за да си работи функционално.И си мисля да го форматирам и да пробвам с някоя програма за възстановяване на хард. Лошото е че не е като обикновените хардове на настолните компютри да мога да го сваля и да го сложа на нашия ,и от там да го отворя.

аз нещо не мога да сцепя. като преинсталираш уиндоуса не би трябвало да иска да ти форматира партишъна, който не е системен. ако лаптопа е гаранционен - по-добре не го отваряй. иначе идеята за преходника е добра.
Виж целия пост
# 5
Самия лаптоп си има диск с Windows , и аз му дадох да си инсталира Windowsа на половината диск, а то си имало опция която си оставя дяловете както са и си слага операционната система там където трябва. И така го развалих. Сложи си  ОС-то на половината диск, а другата ми каза че е непознат формат.И за да го отворя трябва да форматирам.Не смея да го барам повече,  защото и самата ОС не тръгва както трябва.Инсталира се и после не зарежда, стартира се само под Safe mode.Ще го оставя на сервиза , защото може и да е нещо по сложно , а аз съм се учила на нашия компютър. smile3525. За първи път виждам лаптоп който не дава да му се инсталира друга операционна система освен тази която му е на диска, а там с разкодиране става още по сложно и рисковано. Мерси много за отзивите и съветите, а програмите и оп. с-ми ще ги пробвам на нашия защото  ми е интересно какви са.Аз съм работила само с Windows и съм виждала Линукс.
Виж целия пост
# 6
На мен лично ми прилича че си сменила файловата система на диска и от там ти е проблема.
Виж целия пост
# 7
а такааа кои го е форматирал дялчето като FAT32 м?  сега изненадка станала Simple Smile
Решениицето е пак реинстал на Виндовсчето този път внимателно ворматваш системния дял с файлова система NTFS

Преди да ги свършиш всичките тези глупости ... погледни файловата система на Ц-то ти каква е все пак може да бъркам има още няколко причинки който може да са се случили ама дано не са те че там стаава фал.
File System e Right click Properties -> File System: NTFS или FAT32
Виж целия пост
# 8
Да пиша какво стана с лаптопа- оказа се че СД-то му е с друг регион и при всеки опит да се сложи какъвто и да било Windows стига до едно място и спира.Лаптопа е купен от Гърция. Намерихме му цаката и харда оправихме. Благодаря ви за съветите  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия