Ха сега де...(пак за роднините)

  • 1 152
  • 12
 Малко напушена от вчера сядам да споделя с вас какво ми се случва...
Малкото ми дете,десетгодишно момче,изкара учебната година при баща си,тъй като ние правихме ремонт и цяла есен и зима апартамента беше като бомбардиран.В почивните дни си го взимах,родителските права са си мои,самото дете беше видимо щастливо и доволно,че баща му се е "върнал"...Сега е във ваканция и преди няколко дни ме помоли пак да го заведа при тати,понеже искал да поиграе и с тамошните приятели-о.к.,заведох го.Разбрахме се за миналата вечер да се прибере,звъня му аз да тръгвам ли,а той помоли още няколко дни да остане,защото сестра му(от новата жена на баща му) имала рожден ден тия дни.Съгласих се,щом той го иска...И понеже по време на разговора бях с моя братовчедка на кафе,тя,естествено,разбра за какво става дума и още по-"естествено" и акъл взе да дава...Ма кво било това да оставям детето по толкова време там,ма как съм щяла да допускам да ме пренебрегват децата ми заради породената им сестра,чиято майка откраднала баща им,ми то аз съм се държала сякаш искам да се отърва от децата си...Падна ми пердето и се скарах с нея-самата тя няма деца,дай боже и проблемите на развода да са далече от нея,ама  какво право има да ме поучава...През цялата вечер една камара роднини,които,докато имах нужда от помощ никакви не ги чух,нито видях,ми звъняха "загрижени"...Един акъл дава как да отмъщавам на мащехата,друг едва ли не ме съжалява,трети ме предупреждава като ми вземели децата "ония" да не съм ходела да им плача на рамената...Що за феномен е това родата да се бута да е полезна когато най не ти трябва???
Виж целия пост
# 1
Пази ме, Боже от роднини и "доброжелатели", с другите сама ще се оправя!  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
olimpiia няма нищо по-хубаво от това, че детето ти е добре дошло в новото семейство на баща си и сте запазили такива взаимоотношения. Тегли им една майна на всички, които ти дават акъли и си преценявай сама  Wink
Имам 4 разведени приятелки и не знаеш какво е да не може да разчита на бившия си мъж 24 часа да гледа детето, защото влиза в болница и да търси на коя приятелка да го остави докато майка и пристигне.
Виж целия пост
# 3
Ох! Много обичам всякакъв род доброволни и неканени съветници! Така обичам да ми дават акъл, че само това чакам! По едно време се чудех на челото ми дали не пише "тъпа съм и не мога сама да мисля", та за това всеки идва да ме съветва! И ги пратих другаде да раздават акъл накрая!
Какво да ти кажа?! На подобни неща много хубав отговор е: акъл имам, пари ми трябват! Като почне някой да те съветва ей тоя отговор ги сепва! Само дето може и да се поразсърдят, но за друг път ще си знаят.
Виж целия пост
# 4
Не им обръщай внимание. Да си говорят. Винаги се намират такива доброжелатели дето си врат носа, където не им е работа. Твоето отношение е цивилизовано, разумно, мъдро бих казала. Много хора мечтаят за това, но то е трудно постижимо.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Какво да ги правиш хората - явно са жадни са кръв, бой и сеир, а ти, не те е срам, не им доставяш това удоволствие. Mr. Green
Да си родят по едно и да си го правят каквото искат!
Това си си го родила ти, ти преценяваш кое е добре и кое зле за него.


Виж целия пост
# 6
Olimpia, Евала - правиш всичко необходимо да имаш щастливо и нестресирано дете! Браво на теб, за съжаление са много малко тези, които ще приемат твоята ситуация спокойно - хората са склонни да мислят първо за егото си , и после за доброто на децата си. Не се сърди на братовчедката - големият процент хора в БГ ще реагират по този начин.
Виж целия пост
# 7
Не им обръщай внимание. Да си говорят. Винаги се намират такива доброжелатели дето си врат носа, където не им е работа. Твоето отношение е цивилизовано, разумно, мъдро бих казала. Много хора мечтаят за това, но то е трудно постижимо.  bouquet

Съгласна съм!
Явно, да запазиш добри отношения с бившия съпруг, се смята за ерес в България!
Ама нали трябва да има сеири, с какво ще си запълват иначе времето хорицата?
Гледай си живота, те да си дрънкат каквото искат, все тая! Peace
Виж целия пост
# 8
 И аз хич не ги обичам роднините, като започнат да ми се месят.  Naughty. Опитай се да не им обръщаш внимание.
Виж целия пост
# 9
Това си ни е в кръвта на българите. Всеки винаги се меси в живота на другия-роднина, приятел и т.н. Преди няколко седмици, свекървата дойде да помага с бебето, вярвайте ми не го пипаше без мое позволение, камо ли да ми дава съвет за нещо. За нея-това е моето бебе, моето семейство, на нея не и мястото да се меши, има си нейно за тази цел...Виж, моето семейство и няколко приятелки, през океана започнаха да ме "съветват" как да се грижа, какво да правя и т.н, без даже да съм ги питала. Знам, че имат добри намерения, но не е хубаво да си налагаш собственото виждане по върпоса. Хубаво, че си и отговорила...Аман от такива "доброжелателни " роднини. Мисля, че е страхотно, че детето ти още може да чувства, че има майка и баща, въпреки обстоятелствата и че се адаптира толкова добре .
Виж целия пост
# 10
Браво, това се казват цивилизовани и нормални отношения.
Това, че някакви роднини смятат, че разводът значи вечна война и омраза, си е техен проблем. Винаги остричко и язвително с такива, че ако им мълчиш, си въобразяват, че имат право и решения да вземат за живота ти.

Чудя се, кога ли българите ще се научим да се държим като нормални и възпитани хора.  Thinking
Виж целия пост
# 11
Много се радвам като чета и чувам за такива изключително цивилизовани отношения между бивши съпрузи, деца и нови семейства! Свидетел съм на такова нещо в родата на свекър ми- как доведени и природени братя се отнасят помежду си като истинско семейство, но мислех, че това е така, защото свекър ми е от смесен брак, та е натежала "западняшката" жилка. Подкрепям те изцяло и мисля, че роднините ти само ти нагнетяват напрежение. Ако можеш - игнорирай ги, ако не "кучетата си лаят, кервана си върви". Ще поговорят, ще подават акъл, като видят, че нищо не става- ще спрат и ще те обявят за твърдоглава примерно. Но пак ти казвам- във възторг съм от мисленето ти и на твоя бивш съпруг, щом успявате да създавате хубава атмосфера за отглеждането на детето ви и то се чувства добре!  bouquet .
Виж целия пост
# 12
olimpiia, евала!!! Положението в което сте с бившия явно е доста добро, щом детето не се чувства стресирано, а дори напротив - радва се на времето, прекарано и с теб, и с баща му. Роднините ги остави. Ако трябва бъди по-твърда и рязка, но не позволявай да ти стържат на нервите, не си заслужават  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия