подготвят ми BABY SHOWER,чували ли сте?

  • 2 886
  • 51
наскоро 1 приятелка ми издаде, че ми приготвяла baby shower .аз в първия момент си помислих, че става дума за някакъв бебешки душ . Joy ..а то се оказа, че това е по американска традиция - парти по случай идването на бебчето с много подаръци и незнам какво точно още . 1 вид да полееем бебо преди да е дошъл Simple Smile   chef ама нещо съм суеверна и не ми се ще да става . вие чували ли сте за това, какво представалява , какво се прави на него? newsm78  питам, щото се готви като изненада и изобщо не съм наясно  Grinning
Виж целия пост
# 1
Чувала съм, че го правят в САЩ. Доколкото знам го организират приятелите на бъдещата майка и се подаряват подаръци за бебето. Не бъди суеверна, радвай се, че приятелите ти мислят за теб и не се поддавай на предразсъдъци.
Виж целия пост
# 2
И аз като прочетох заглавието на темата си помислих че  baby shower е някакъв бебешки душ.Аз не съм чувала за такова парти.Сега от вас разбирам че има такова нещо.Иначе знам че не е хубаво да се празнува преди да се е родило бебето.Обикновено се празнува след това. Grinning
Виж целия пост
# 3
Много хубава традиция, точно наобратно на нашите глупости да чакаш до последно и в лудницата да пазаруваш.  В България нямаме Бейби Шауър, но аз си го направих сама, като си напазарувах още в 7ми месец. Мисля, че е супер идеята, аз бих се вълнувала много на подаръците от приятелки. Явно за да има такава традиция в Щатите, мисленето е по-позитивно, каквото и трябва да бъде. Мисли така и забрави суеверията. Peace

П.П. А ти къде живееш?

Аз знам за това парти от сериала "Приятели". Правиха такова за Рейчъл. Mr. Green[/color]
Виж целия пост
# 4
''П.П. А ти къде живееш?''

тук в България, в София  Grinning
Виж целия пост
# 5
Еее, супер приятелки значи!!! Да ги почерпиш хубаво. Wink И весело!  Hug
Виж целия пост
# 6
мерси много Simple Smile ! и аз си мисля, че е е по-добре да си ги уважа хората , още повече правят го с такова желание и обич за бебото .  Heart Eyesа ще се черпим, как- за тях нещо твърдо , за мене -количества храна ... Joy
Виж целия пост
# 7
Българската традиция се нарича погача и се прави на 40-ия ден след раждането на бебето - пак са само жени. Американската е тази, която ти подготвят приятелките. Само заради тях обаче не бива да отказваш - много мил жест от тяхна страна, макар и небългарски.
Виж целия пост
# 8
Страхотна идея. Гледала съм го в " Сексът и градът". Наистина браво на приятелките ти! newsm10
Виж целия пост
# 9
Здравей ,
мъжът ми до като беше в Канада беше поканен на baby shower от един негов колега .
На празненството е имало както мъже така и жени , майката е била бременна в 8 ми месец . Празненството е било направено в подземна част на някаква църква - при тях под църквите имало зали специално предназначени за такива цели . Мъжът ми предварително е получил заедно с поканата списък какво да занесе като подарък - всички мъже е трябвало да носят памперси - на всеки по отделно е пишело какъв размер  Mr. Green, отделно друг подарък . Жените е трябвало да приготвят за ядене неща като предварително е трябвало да координират с майката какво ще занесат . На влизане се е плащал вход от 5 долара  Mr. Green
Това ми разказва мъжът ми за празненството - прави се преди да се роди бебока и майката събира почти всичко което и е необходимо до навършване на година на бебето  Grinning Не трябва да си суеверна , всичко ще е ок , радвай се на бременността си и бебчето   bouquet
Виж целия пост
# 10
Чувала съм, че го правят в САЩ. Доколкото знам го организират приятелите на бъдещата майка и се подаряват подаръци за бебето. Не бъди суеверна, радвай се, че приятелите ти мислят за теб и не се поддавай на предразсъдъци.
Peace Дори съм виждала на някои от щатските филими такъв купон. Приятни емоции!!!
Виж целия пост
# 11
За първи път чувам за такова нещо, но много добре ми звучи - приятно изкарване и да покажеш снимки после   bouquet
Виж целия пост
# 12
в една от сериите на "сексът и градът" имаше нещо такова!
Много да се забавляваш и не обръщай внимание на предразсъдъци   bouquet
Виж целия пост
# 13
и аз като бях бременна в 8 м ми правиха.Много е хубаво,събирате се само по женски,бъбрите си и ти показват подаръците за бебчо.Но съвет от мен- кажи от какво имаш нужда.Аз събрах много хубави неща, но и такива,които въобще неизползвах,като ще ти купуват подаръци по-добре е да е нещо ,което ще ти трябва или което ще използваш. Аз събрах страшно мн. дрехи,а исках да си пазаруваме сами с мъжа ми първите дрешки.Но като цяло мн. е хубаво това, радвай се, и после да разкажеш какви подаръци получи и как е минало
Виж целия пост
# 14
Еее, това е много готино. Весели се и празнувай! Ако някоя моя приятелка забременее скоро и аз бих организирала такова парти. Страхотно е.
    
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия