Една задачка за петък следобяд

  • 2 381
  • 51
Вчера решавайки задачки със щерката попадам на следната конкурсна задача за 4 клас.

Двама математици се срещат след много години. Единият казва, че вече е женен и има 3 деца. Другият го попитал на колко години са. Първият отговорил: "Произведението на годините на децата е равно на 36, а сборът им е номерът на къщата, покрай която минаваме в момента.". Вторият казал, че това не му е достатъчно. Първият отговорил: "Най-малкото е русо". На колко години са децата.

Знам, че ще ви се стори от серията тъпизми, но задачата е истинска и има решение.  Laughing Laughing Laughing

Невероятно е какво чудо е математиката и евала на тоя който я е измислил тая задачка.
Виж целия пост
# 1
Aуам, не е за моя мозък това.
Виж целия пост
# 2
На 2, 3 и 6 години. Другият вариант е невъзможен, тъй като е упоменато, че има "най-малко" дете, което изключва възможността за близнаци - 2Х2Х9
Виж целия пост
# 3
Най- малкото няма година, а другите две са близнаци на 6 години? newsm78
Виж целия пост
# 4
На 2, на 3 и на 6. В другите варианти две от децата трябва да са близнаци, а отговорът "Най-малкото е русо" предполага, че децата са на различна възраст.

Е, ставам ли за четвъртокласничка?  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
 Забих, сега цял ден ще я мисля  Rolling Eyes

 Ако са близнаци, третото пак си е най-малкото, математически решението трябва да е без вероятностти.
Виж целия пост
# 6
не е 2, 3 и 6!
Виж целия пост
# 7
2- 3 - 6 г Peace
Виж целия пост
# 8

ъ, а на колко са тогава?
Виж целия пост
# 9
1, 4 и 9?
Виж целия пост
# 10
защо пък не?
Виж целия пост
# 11
хихи, ако беше указано от коя страна на тротоара е къщата покрай която са минавали, бива, тогава може да се разграничи според четен/ нечен номер, но така  Thinking

ПП и да, защо да не е 2, 3 и 6?
Виж целия пост
# 12
Ако са на 2, 3 и 6 кажете какво общо има номера на къщата?
Виж целия пост
# 13
Ако дъщеря ми беше 4 кл. определено щеше да отида без домашно   Mr. Green Joy Това е непосилна задача /с диагноза съм, филолог   Joy/
Виж целия пост
# 14
Ако са на 2, 3 и 6 кажете какво общо има номера на къщата?


И аз мъдрувам над този въпрос  newsm78

Може ли отговора и обяснението?
Ако не тук, поне на лични  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия