За ниския хемоглобин?

  • 1 069
  • 2
Здравейте доктор Слънчева, имам един въпрос. На 3м. и полвина ни правиха изследване на хемоглобина - моят беше 124, а на малката 93. Изписаха и Легофер сироп - 2,5мл сутрин и вечер. Пиеше го с насила тъй като не обича нищо друго освен кърма. Но от него получи разтройство и го спряхме. Педиатъра ни каза че и от Малтофер щяла да получи, тъй като легофера и действал така. Та сега нищо не пие за хемоглобина. Казват че най добре се предавало желязото с кърмата, а пък ние сме само на кърма и пак е много нисък. Ако може да ми обясните какво мога аз да правя или да приемам че да го увеличим чрез кърмата? Мога ли аз да пия сиропа и от мен да си го набавя? Моля посъветвайте ме. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Немоглобина е малко нисък, но леката анемията стимулира костния мозък и постепенно тази анемия се корегира от самосебе си. желязо се дава при желязодифицитни анемии и това са предимно недоносените новородени. Изчакайте и проследете след 2 м. отново кръвната картина. Мисля, че всичко ще е наред.
А, в кърмата няма желязо, то се набавя от храната и то от месото и жълтъка, но във Вашия случай най-вероятно няма дефицит на желязо.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря доктор Слънчева Hug
Успокоихте ме Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия