Салата с извара и краставици

  • 5 571
  • 10
Здравейте момичета,

Аз много обичам да експериментирам в кухнята и понякога си измислям мои си рецепти. Ето защо реших да споделя една с вас, която се прави много бързо и лесно и е подохдяща сега за летния сезон.

Салата от извара и краставици

1-2 краставици
200 гр. извара
50 гр. смлени орехи
2-3 скилидки чесън
1-2 лъжици кисело мляко
копър
олио
сол
Краставиците се настъргват и се смесват в купа с изварата, орехите, счуканият чесън, млякото, олиото, копъра и солта. Всичко се разбърква добре и се поднася или с изстудена ракия или с мастика. Да вие сладко!
Виж целия пост
# 1
Тъкмо си търсех нещо бързо и интересно за мезе в петък вечер.
Благодаря!
Виж целия пост
# 2
това ми е любимата салатка особенно за зимен период.Но аз към изварата добавям  Майонеза за да стане по хумогенизирано и става много лека салатка.Без кисело мляко я правя аз...Зимата с кисели краставички става страхотна..
На 500 грама извара слагам  един буркан кисели краставички и  майонеза и половина някъде .Зависи от изварата.сол чесън и копър на вкус... Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 3
Ще се пробва  Peace Предполагам наподобява салата "снежанка"!
Виж целия пост
# 4
Звучи вкусничко!  Peace  Wink
Виж целия пост
# 5
Здравейте момичета,

Аз много обичам да експериментирам в кухнята и понякога си измислям мои си рецепти. Ето защо реших да споделя една с вас, която се прави много бързо и лесно и е подохдяща сега за летния сезон.

Салата от извара и краставици

1-2 краставици
200 гр. извара
50 гр. смлени орехи
2-3 скилидки чесън
1-2 лъжици кисело мляко
копър
олио
сол
Краставиците се настъргват и се смесват в купа с изварата, орехите, счуканият чесън, млякото, олиото, копъра и солта. Всичко се разбърква добре и се поднася или с изстудена ракия или с мастика. Да вие сладко!

вкусна е, благодаря  thumbsup
Виж целия пост
# 6
И аз много харесвам подобен тип салати. Има обаче едно нещо, което не знам как да избегна - след известно време краставиците пускат вода и салата се втечнява  Close
Виж целия пост
# 7
тя изварата нали е суха и поема влагата.Нестава течно не се притеснявай  Peace PeaceАз като я правя с кисели краставички даже не ги и цедя,така че няма страшно
Виж целия пост
# 8
А, добре. Аз визирах най-вече снежанката, с извара съм правила само с печени чушки, орехи и чесън. Но ще пробвам и с краставици  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Това е сух таратор или мързелива снежанка. Има ли някой който да не я знае? Аз повече я харесвам от оригиналната снежанка.
Виж целия пост
# 10
Привет ani-bani,

За този вариант с киселите краставички и майонезата не бях се сетила, звучи добре ще го пробвам. Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия