Необичаен въпрос

  • 1 751
  • 21
От доста месеци съм на конституционалното ми лекарство, горе-долу - на 1-2 месеца веднъж, 200 СН при проследяване от хомеопата. Последния път ми го даде на гранули, за да го приема няколко дни по-късно и сега за беда си имам от него в къщи.  Grinning Още от преди месец за еднократния прием ми остана шишенцето (стъклено) с разтворени 3 гранули в него.
Около 3-4 седмици след последния прием започнах да настивам, чуствах се отпаднала, с много силни болки в гърлото. Взех шишенцето и го ударих в дланта си 20-тина пъти. То леко се разтече и след около 1-2 минути ръката, ч която го държах омокрено започна да пулсира. Подържах го и в другата и там също, но по-слабо. Реших, че си въобразявам нещо и че пулсирането е от ударите. След 10-тина дни повторих, но го удрях в книга и го хванах в ръката, която е бездействала до сега. Пак започна пулсирането, пак след 1-2 мин. и много осезаемо, докато шишенцето беше се самоомокрило - капачката не е добре упътнена.
Голям кеф, много ми е интересно, успокоява ме и ми действа добре, но въпроса ми е - това е ли прием на лекарство, или не е, колко често мога, или не мога да го правя?  Grinning
Виж целия пост
# 1
Прием си е отвсякъде Simple Smile
Помирисването му също е прием Simple Smile По колко ли лекарства поемат на ден хомеопатите  Laughing
А на теб ти е станало като вид дрога май Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ми не трябваше да ми го дават за в къщи, аз какво съм виновна?!  Joy
От време на време наистина много нерви ми се натрупват и отрицателни емоции и тогава прави чудеса... Накакви си физически болести са капка в морето, в сравнение с мъките, които ми спестява.
Виж целия пост
# 3
Оо не си виновна ти Simple Smile Хомеопата е виновен само  Joy Joy
Сега сериозно : Мисля, че подобен вид прием действа по-меко и ако ти доставя такъв кеф, помирисвай си го Simple Smile Но кажи на хомеопата все пак за тези ти пристрастия към лекарството  Whistling
Виж целия пост
# 4
Хи хи...дрогираш се, а?
Майтап няма, нали знаеш, че кожата е най-големият орган. Всичко поема.... Grinning
Виж целия пост
# 5
Разбира се, че ще си призная на хомеопата.  Grinning Но понеже смятам да го напрявя като ида на следващо проследяване, вместо да го занимавам с глупости по телефона реших да го коментирам тук. Освен това, от много отдавна съм на това лечение и сме се разбрали да ходя като се почуствам по-зле, понякога съм правила паузи от по 3-4 месеца без да ходя и сега с тази дрогичка мога да го откарам дълго...
Пробвах го този номер подтикната, от идеята, че някои хора си спяли с лекарството под възглавницата и така се лекували. И за да не го пия, че много ми се искаше, само малко го поразклатих безобидно така да се каже.     jumpuu

Значи вярно, че хомеопатите се друсат яко - всеки ден с по няколко различни дори!   superuu
Виж целия пост
# 6
Прием си е отвсякъде Simple Smile
Помирисването му също е прием

Всичко това е мн. възможно да е вярно, особено ако научните среди се съгласят с откритото от руснаците пето взаимодействие /информационно поле/, то тогава дори ще бъде доказано и ще влезе в учебниците.
Накратко, според тази теория всичко, ама наистина всичко /вкл. ДНК/ комуникира помежду си /стига температурата да не е по-ниска от абсолютната нула/. Т.к. в хомеопатичните лекарства не се среща дори молекула от използваното вещество, считам че организма реагира на информацията, която е доставена от него (веществото). И колкото по- силно е разреждането, по - силен е стремежът за съхраняване на тази информация, съответно по-силно е въздействието на лекарството върху човека.
Но това са само мои мисли. Възможно е да греша.
Виж целия пост
# 7
Т.к. в хомеопатичните лекарства не се среща дори молекула от използваното вещество, считам че организма реагира на информацията, която е доставена от него (веществото).
Това наистина е така. Хомеопатичното лекарство носи информация, да.
Не знаех за тази теория, но колкото повече чета (различни източници, различни теории), толкова по-свързани ми изглеждат нещата...да... Thinking
Виж целия пост
# 8
... колкото повече чета (различни източници, различни теории), толкова по-свързани ми изглеждат нещата...да... Thinking

Ами... да, всъщност всичко е едно и също (правила съм съпоставка на физичните закони с икономическите и ... познай - пак същото)
Само искам да се самокоригирам:

... по-силно е въздействието на лекарството върху човека.

Всъщност, не лекарството въздейства, а човешкия организъм реагира, подсетен от самото лекарството.
Виж целия пост
# 9
Въпроса е колко често е удачно да се подсеща организма.  Grinning
Виж целия пост
# 10
Въпроса е колко често е удачно да се подсеща организма.  Grinning
Ами когато започне да забравя  Laughing, сиреч когато започне да се разболява...аз така го тълкувам
Виж целия пост
# 11
Въпроса е колко често е удачно да се подсеща организма.  Grinning
Ами когато започне да забравя  Laughing, сиреч когато започне да се разболява...аз така го тълкувам

И аз така си мисля. По мои наблюдения върху познати и в семейството ми, в един по-късен етап организма изгражда имунитет, достатъчен да се справя с болести, дори без необходимост от хомеопатични лек.
Но, човек не трябва да разчита само на хомеопатията, а паралелно с това да променя и мисленето си, защото повечето проблеми сами си ги създаваме. (вижте "Излекувай живата си" Луиз Хей - откакто я прочетох ми стана настолна книга)
Виж целия пост
# 12
Въпроса е колко често е удачно да се подсеща организма.  Grinning

 - Зависи от много неща, и не на последно място ако има т.н. поддържаща причина.
 Най-добре е, ако започне някакво влошаване, да звъннеш на хомеопата си, тъй като това което за пациента е влошаване, за хомеопата може и да не е.

  - Колкото за пулсирането, ти си от малкото надарени с тази чувствителност към хомеопатични л-ва. Това значи на първо четене,  че не трябва да вземаш в ръка чужди хомеопатични л-ва!
   Предимството е че ако имаш някаква болка, допираш там шишенцето си с твоето л-во .
   Например при главоболие, и чувствителност като твоята, аз им препоръчвам да спят с шишенцето под възглавницата.
Виж целия пост
# 13
На детето лекарствата няма как да давам, без да ги държа и удрям с ръка, освен когато мъжа ми е в къщи, но това е само късно вечер. Неговите лекарства също са омокряли шишенцата и ръцете ми (всичките капачки са много некачествени), но пулсирането се случва само с моето лекарство. Добре, че детето рядко пие дори хомеопатични.

Искало ми се е да спя с лекарството под възглавницата, особено когато съм сама и изнервена, но не съм посмявала, защото не съм го обсъдила с хомеопата си. А скоро не се очертава да я видя, защото се чуствам добре, а сме се разбрали да ходя само при влошаване. Първата година ходех всеки месец, после на 2, а сега по 3-4 месеца не я посещавам.  Grinning
Виж целия пост
# 14
Малко OFF
AQ, ти при този хомеопат, за който аз си мисля ли ходиш  Wink Ха да видим дали можеш да четеш мисли  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия