какво да направя - вие как бихте постъпили?

  • 2 668
  • 35
Момичета не знам какво да правя. Свекърите живеят в къща край София и искат да ходим за 3 седмици лятото. Те много у нас не идват. Свеки откакто се е родила бебка е дошле 10 пъти за по няколко часа, а само плаче колко й е мъчно и иска ние да ходим. Обясних й че няма удобства да ходим с преспиване - бебка си търси леглото, коритото, на мен ми е удобно с микровълнова, абе знаете как е. Тя обаче все плаче че не ходим, че бързаме, а на мен не ми се ходи там. Мъжо си мълчи, иска да ходим, родители са му. На мен обаче ще ми е скучно -  със свеки по цял ден, тя все за разни болежки говори, все нещо със здравето не е добре и се оплаква, разбирам я жената, но тя там няма да ми е от помощ, просто иска да постои с детето. От една страна я разбирам ама аз за 3 седмици трябва едва ли не цялата къща да се пренеса, там ще тъпея по цял ден, а на всичко отгоре не знам и кога ще си тръгнем...Какво да правя, как да постъпя, кажете ми?Мъжа ми си мълчи, тя плаче и едва ли не ме изнудва, плаче и пред бебето - то милото гледа не знае какво е това, щото у нас само смях чува, та не знак. На кръстопът съм. Помогнете ми с акъл!
Виж целия пост
# 1
аз пък не бих отишла и да тъпея и само за болежки да слушам
Не обичам някой непрекъснато да мрънка, да се оплаче да, ама само за това да говори-не!

Отиди за седмица и се прибери у дома и готово-хем свеки доволна, хем си начесала на мъжа ти крастата, хем си изпълнила изкането
Виж целия пост
# 2
да ама не знам как ще стане щото мъжа ми ще мрънка, че за една седмица такава хамалогия с пренасяне на разни багажи не се рентира и няма да мога да се прибера. Освен това много се опасявам той да не каже тогава прибери се ние с бебка ще останем - това за мен не е вариант, аз никъде не я оставям.
Виж целия пост
# 3
За да има мир иди но не за 3 седмици,а за няколко дни.Не е удобно да се пътува с малко дете,но факта че той мълчи показва за мен че му се иска да идете.
Ти се уговори с него че отиваш категорично за по-малко време да е наясно като идете там.Успех.
Виж целия пост
# 4
можеш да се жертваш малко Wink
Виж целия пост
# 5
Много ли е далече от София?
Виж целия пост
# 6
Извикай свекърва ти на гости за една събота и неделя.Като не и се връзваш на болежките сама ще си иде.И хем вълка сит, хем агнето цяло.
Виж целия пост
# 7
Чак такава хамалогия не е. Аз бих направила компромис и бих отишла за десетина дни. Нека се порадват на детето хората, а и на мъжът ти ще му е приятно, че си уважила родителите му. Може пък да се запознаеш с някоя и друга майка там и да вземе да ти хареса престоя. Simple Smile

Аз с нетърпение напрамер чакам да си отида при нашите. Кафенцето на двора, обяд под асмата, майка си шета и готви, татко си човърка негови си работи, детенце на чист въздух... Идилия Laughing
Виж целия пост
# 8
   
.....,но факта че той мълчи показва за мен че му се иска да идете.
Ти се уговори с него че отиваш категорично за по-малко време да е наясно като идете там.Успех.
   Peace
  Не мисля, че ще му тежи толкова разнасянето на багажа, повече ще му тежи ако не им угодиш.  Wink
Виж целия пост
# 9
Покани ги на гости у вас, за 1-2 седмици, колкото им се стои. Щом искат да се нарадват на внучето. Така хем няма да тъпееш на вилата, хем няма да се налага да пренасяш половината си покъщина.
Виж целия пост
# 10
отидете,но за по кратко време. Peace
Виж целия пост
# 11
можеш да се жертваш малко Wink

Не! Това са 3 седмици, ще се изпокарат, ще си обтегне отношенията с мъжа си и ще го помни сума ти време- лошият вариант. Добрият- ще се прибере с кило и 200 рецепти с илачи за какво ли не (после и нас ще ни светка), баба още повече ще заобича бебока, тате ще е най-доволен за разбирателството.


Риск печели, риск- губи....Ше го...  Whistling
Виж целия пост
# 12
Това с рецептите ми хареса Laughing
Виж целия пост
# 13
Къща край София? Shocked Е какво ви пречи да ходите всяка седмица за по ден-два, а не да се нагърбвате с опропастяване на цяла отпуска за киснене при свекърва? Колко време път с кола е до там? newsm78 Народа от искърското дефиле с влак пътува всеки ден на работа до София. newsm78

Аз бих ходила честичко и за по малко. И за вас полза и за тях. И няма да си мазолите погледа и тровите нерви взаимно, защото няма да има време.
Виж целия пост
# 14
Бих й пратила бебето да го погледа, щом има желание. Обичам да ходя в къща край града за 2-3 дена, но не повече.

А това, че жената е дошла 10-на пъти за 7 месеца да види бебето хич не ми се струва малко, искам да ти кажа. Дъщеря ми е на година и 9 месеца и баща ми я е виждал веднъж, а майка ми два пъти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия