Хормонални проблеми - трябва да спра да кърмя!!!

  • 442
  • 3
Здравейте, кърмещи мами! Благодарение на този форум станах привърженик на дългото кърмене. Моят син е почти на девет месеца и досега се кърмихме успешно. Бях решила да го кърмя поне до годинката. Но от известно време имам гинекологичен проблем (кървене от цирквиналния канал, мисля че така се казваше дано не бъркам името),  който според гинеколога ми ще се реши с хормонални таблетки. За да пия таблетките, трябва да спра да кърмя. Много ми е мъчно, чувствах се страхотно докато бяхме свързани по такъв начин с мъника. Така ми се ще да продължим да се кърмим поне докато той стане на годинка. Дори си мислех дали да не продължа да го кърмя, може пък проблема да отшуми, така както се е появи преди половин месец. Сега чакам да ми свърши цикълът и да започна да пия таблетките, но все още много се колебая. Вие какво ще ме посъветвате, случвало ли се е на някоя от Вас?
Виж целия пост
# 1
Защо не изчакаш още един месец за да е сигурно,че има проблем.В повечето случаи по време на кърмене цикъла не е съвсем редовен и може да има такива отклонения без да са патологични.
Виж целия пост
# 2
  Сигурно ли е ,че кървенето ще спре от тези таблети и няма ли друг начин за лечението му.Например нещо локално да се повлияе.Съмнява ме да няма някакъв алтернативен вариант без да спираш да кърмиш.Защо не отидеш при друг гинеколог.Понякога може да се изненадаш колко различни могат да са мненията на двама доктори за един и същи проблем.Не се отказвай да кърмиш така лесно,защото това е най-ценното,което може да дадеш на детето си още повече,че ти имаш желание да го правиш и ти е приятно.Успех!!! Hug
Виж целия пост
# 3
Ако е сигурно, ама абсолютно, че имаш този здравословен проблем /аз лично не мога да говоря за него, сега за пръв път чувам че има такова заболяван/ и хапчетата са начина за лечението му, а също така е сигурно, че лекуването не бива да се отлага, не се колебай! Спри кърменето и помисли за здравето си! Ще ми се този съвет да си го дам и на мен, но честно казано и на мен ми е доста трудно. /Имам фиброаденом на гърдата, който май расте и трябва да се опирам. За сега все отлагам, казвам си още малко, още малко, но времето си минава....  Cry/
Всъщност исках да ти кажа - по-добре да си здрава, за да си гледаш детенцето, от колкото кърмеща мама с редица здравословни проблеми. Все пак последното и за детето не е добре нали?!? Знам, че няма да можеш, но не се чувствай виновна /това ще си го прочета още два пъти и за себе си!/, все пак девет месца не са малко време. Аз не познавам лично /не визирам мамите/ във форума, майки които да са кърмили толкова. А пък и толкова много бебчета са на АМ от доста по-малка възраст от нашите. Иначе и на мен ми се ще да кърмя най-малко до година и половина, две...., но ще видим..../сега сме на почти седем месеца и се моля на Господ да стигна поне до девет/.
Дано каквото и да решиш да бъде най-правилно! Успех!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия