Колко големи бяха децата ви,когато започнахте да ги оставяте при бабите?

  • 3 204
  • 66
Момичета,знам че е малко тъп въпрос,но ме мъчи... newsm78
Моята свекърва по принцип винаги много ми помага за малкия,идва в нас,гледа го,разходки и т.н.Не сме се разделяли с него за повече от едно денонощие,но тогава тя беше в къщи,когато ги оставихме двамата.Живее в едно много близко до града ни село и вече иска да и го оставяме за уикендите,когато не е на работа.Аз досега успявах да се измъкна някакси,но вече утре ще водим детенце да остава там на гости с приспиване.А той е доста привързан към нас двамата с мъжа ми..понякога когато е с бабите по-дълго време започва много да плаче и само ние можем да го успокоим..ясно е че е свикнал най-вече с нас.Много ми е притеснено как ще го оставим утре,представям си колко много рев ще му удари,но от друга страна ми се иска и да посвиква вече малко по малко да бъде без нас за да можем да им го оставяме понякога,иначе нямаме никакво време за нищо друго почти,тъй като малкия го взимаме навсякъде,ужасно сме го разглезили  и други хора почти не търпи..
Раздвоена съм,хем ми е много мъчно,хем имам нужда да се наспя поне една нощ...Колко големи бяха децата ви,когато започнахте да ги водите на гости в бабите с приспиване?
Виж целия пост
# 1
Притесненията ти ще са през първите два престоя. След като имаш доверие на бабата, остави бебо и си почини.
И аз се притеснявах, но се оказа, че бабите се справят чудесно (това до време, след това разглезват). Оставих дъщеря си за първи път на 1г и 4м. Прекарахме си чудесно.
Виж целия пост
# 2
Всичко е много индивидуално и зависи и от детето и от бабата. Аз моята за пръв път оставих на мъжа ми и свекървата за 20 дни (ходих до Турция) на 1 г. 2-3 мес. В денят на заминаването ми като че ли чувстваше това дете, в 4 сутринта се събуди с 40 гр. температура. А аз в 6 трябва да тръгвам. Shocked Не ме питайте как го оставих и как се притеснявах през цялото време. Едно ме успокояваше, че все пак таткото е там. Но връзката между майка и дете в такава възраст е много силна и нищо не може да я замести.

Като се върнах разбрах, че детето ми било с пневмония и му правили антибиотик на инжекции. #Crazy

На 5 мес. не бих оставила бебе с преспиване на никоя баба. Naughty
Виж целия пост
# 3
На 8 месеца. Понеже е кротък и добър, никога не плаче, но след три уикенда разбрах какво прави - щом остане без мен на чуждо място, спира да яде, не спи и вдига температура. Прекратих оставянето. Но само със свеки го прави, у дома с родителите ми няма никакви проблеми.
Виж целия пост
# 4
Беше на 6 месеца. Оставих го за три дни. Притеснявах се, но се е оказало излишно. Всичко беше минало нормално без драми и ревове.
Виж целия пост
# 5
На 40 дни- след 48 часово неспане го оставих на майка ми ,защото имах нужда от почивка; то диването при нея спало цяла нощ Close, а аз цяла нощ мислих...
След това започнах да редувам бабите всяка седмица Twisted Evil....ама моите са мноооого близичко
Сега сина ми плаче като го вземам от бабите ,а не като го оставям...
Виж целия пост
# 6
Не знам защо, но аз никога не съм изпадала в паника, нито ми се е късало сърцето, когато съм оставяла децата при баба им. И в момента са там.

А иначе - за първи път съм ги оставяла с преспиване, когато бяха на по 11 месеца. И двата пъти се случи заради ходене на море (понеже аз на море с малко бебе не тръгвам). На баба им имам пълно доверие.

Виж целия пост
# 7
дъщеря ми беше на 3 месеца, когато я оставих на майка ми (тя също живее в много близко до Русе село), и оттогава почти всеки уикенд маймунка е на гости на баба и дядо  Wink - а на мен това ми се отразява доста добре  Laughing
Виж целия пост
# 8
Ей, на тая възраст, горе-долу, или май е бил на около 7 месеца  newsm78. Умрях от ужас, не спах и пр.  Mr. GreenЩом си познава бабата, а и тя - него, би трябвало да няма проблеми. Поне моят синковец тогава не подбираше къде заспива
Виж целия пост
# 9
моите като по4нах работа след двете май4ински ,зна4и след 4г на малката и 6 за големия, бяха цял месец при нея!но аз много трудно приемам отсъствието, пазя тишина, сякаш спи, или все го мисля, уж сега малко по- приемам, но гледам да не мисля, да не викам дявола!
Виж целия пост
# 10
на 7м. и половина сме и досега не сме се разделяли. Хем ми се ще да идем някъде с мъжа ми за един уикенд, хем ми е притеснено. И той е така, а около нас приятелите по две морета искараха с бебета като нашето ама то си е до хора.Не знам ние ли нещо не сме в ред с татко й или.....Мисля, че ще свикнем.
Виж целия пост
# 11
За първи път я оставих без мен при майка ми за една нощ, когато беше на 2 год. и 9 мес.
Виж целия пост
# 12
Все още не съм.Свекърва ми също живее в София,но работи и събота и неделя.Няма как да и я оставя.Друг е въпроса,че едва ли скоро бих го направила.Оставяла съм и я за няколко часа,най-много половин ден,но това,когато ужасно спешно ми се е налагало.Майка ми живее на 300км от тук,така,че няма как да и я оставям.Много трудно бих се разделила с Ели.Все още не мога да си го представя.Знам,че и за нея и за мен не е редно да съм толкова привързана,но засега положението е такова.То затова и ми е много чудно как родители оставят детето си за по цял месец ,което е на възрастта на Ели,но може повредата да е при мен.Simple Smile Wink
Виж целия пост
# 13
За първи път ги оставих на майка ми, когато бяха на 9мес., имам й пълно доверие.Притеснявах се/това е нормално/, но просто вече имах огромна нужда от почивка.тогава беше по-лесно тя можеше да се оправя сама, а сега трябва задължително втори човек-малките щурки неспират и са неуправляеми на моменти.Като пораснат още малко и се кротнат бих й ги оставяла с удоволствие , децата имат нужда да прекарват времето си с друг освен с мама и тати.
Виж целия пост
# 14
На 1г. и 4 м. беше, когато за пръв път оставих детето на майка за 5 дни. Много добре се е държал тогава, много е слушал. Не съм се притеснявала въобще, защото имам доверие на майка и знам, че ще го гледа точно така, както съм казала. Не съм се паникьосвала, нито ми е било мъчно. Чувствах се добре да се отделя за малко от него, а и той от мен. Не е хубаво да ми е лепнат за дупето нон стоп. Сега около нас няма баби, но ако имаше щяхме да го оставяме от време на време за уикенда например. Но по цял месец да го оставя на баби - с това не съм съгласна. Ако трябва да го оставям на някой близък за дни, а не само няколко часа, то това ще е майка ми, защото само на нея имам доверие. Ако е на някой друг въобще няма да съм спокойна и само за детето ще мисля и то се губи смисъла от оставянето тогава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия