Откога в проходилка?

  • 3 440
  • 67
Здравейте мами,

Искам да ви питам откога слагате бебетата си  в проходилка - от колко навършени месеца?
Ние сме почти на 6 месеца, но още не съм го слагала дори да седне самичък поне за малко.....освен когато го придържам под мишничките и е на крака ми. Мисля си че е рано още за проходилка, но споделете вие кога започнахте да я ползвате и съответно колко продължихте?
 Благодаря! running
Виж целия пост
# 1
Не съм го слагала. Някои бебета имат проблеми с прохождането заради проходилките.
Може би се слага, когато бебето може да седи стабилно.
Ние взехме walker. Обаче е толкова лек, че малкия го вдига и пада с него.
В общи линии си го ползва като играчка, а не като помощ за прохождане.

Виж целия пост
# 2
След 7-ия месец.
Виж целия пост
# 3
Дарко го слагам от две седмици някъде,а за Боян не си спомням.Но общо взето бебето трябва може поне да седи стабилно,тоест кръстчето да е по-стабилно,за да може да понесе тежестта на тялото.
Виж целия пост
# 4
Ако сега можех да решавам пак - никога не бих я сложила. Сложих я на 10 месеца някъде. След което, тя свикна с проходилката, стъпваше само на пръсти, проходи късно - на 1 год и 4 месеца, защото беше свикнала, че има къде и за какво да се държи. В много държави отричат въобще проходилката, но ти ще прецениш дали ще ти е полезна и необходима.
Виж целия пост
# 5
Мин. след 10-я месец.
Виж целия пост
# 6
Бях решила да не я слагам в проходилка,но преди 2 мес водих бебка на доктор- ортопед (един от най-добрите във Варна),който се занимава предимно с бебета и дечица.Та той ми препоръча да я слагам седнала като навърши 5 мес и в проходилка като навърши 6 мес,при което аз  Shocked ! Накарах го да повтори това няколко пъти и реших да го послушам. Но дъщеря ми не иска да стои седнала изобщо,все се надига да я изправям и се хили доволно! След 2 дни става на 6 мес и ще я пробвам в проходилката - ако не се чувства комфортно,ще отложа.
Виж целия пост
# 7
Напоследък ги отричат проходилките. Когато водихме дъщеря ми на ортопед преди месец и нещо, аз също питах от кога се ползва проходилка и докторът категорично заяви, че проходилката учи бебето не да ходи, а да "си развозва задника", че когато се ползвала проходилката, детето стъпвало на пръсти обикновено с едното краче, за да се отласква и може да настъпват изкривявания, че детето по-бавно прохожда с проходилка. Трябвало да пълзи, за да натрупа мускулна маса и после прохождало. Аз знам, че нас са ни слагали в проходилки и нищо ни няма, както че и много други ползват. Може би трябва да се посъветваш с ортопед. Каквото и да решиш, успех с прохождането Hug
Виж целия пост
# 8
На нас ортопеда ни каза на 6м. навършени и аз така постъпих.
Виж целия пост
# 9
 
На нас ортопеда ни каза на 6м. навършени и аз така постъпих.

Е честно да ти кажа, това за първи път го чувам #Crazy. Твоето дете седи ли седнало само, опитва ли се да се изправя? Аз Силвия я сложих около 8 месец в проходилката и на 11 месеца вече ходеше
Виж целия пост
# 10
проходилките са вредни и не се препоръчва лагането на детето в тях.те са направени за улеснение на родителите да не държат детето докато то се учи да ходи.последният път на прегледа педиатърът специално ме предупреди да не я слагам в проходилка.
Виж целия пост
# 11
 Наистина е улеснение, особено ако имаш проблеми с кръста.  Wink
Виж целия пост
# 12
След 7-ми започнах.
Виж целия пост
# 13
ние бяхме на 6 и 1/2мес, първоначално ги слагах за по 5мин, след това - за по-дълго. в началото бяха много смешни - не знаеха какво да правят, но бързо свикнаха.
Виж целия пост
# 14
Ще срещнеш разлини мнения..
По съвет на ортопеда не взехме проходилка.Дълго време само лазеше и се изправяше сама,доста позаякна и се научи да се подпира и да пази равновесие!Проходи на 1г.и 1м.с уокър-в началото го буташе с бързи крачки,след това се пусна и тръгна.. Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия