Профилактика с Зимафлуор?

  • 4 509
  • 29
Педиатърката ни изписа по 4 капки на ден. Според нея сме закъснели с даването му. Вие давате ли такива капки?
Виж целия пост
# 1
Аз давам от миналата седмица. По четири капки, като два дни давам един почивам. А освен това трябвало да се почистват зъбаците с разтвор кислородна вода (3%) и вода 1 към 1 и с марля се изтриват вече поникналите зъбчета. То май и ние сме позакъснели с таз профилактика така като гледам ....
Виж целия пост
# 2
Даваме го от втория месец. Повече информация има в долния линк.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4945&start=0&pos … ghlight=zymafluor
Виж целия пост
# 3
Не, не давам. Педиатърката нищо не ми е казала. Скоро ще навършим една година
Виж целия пост
# 4
Не, не давам и никога не съм.
Аз също не съм ги приемала по време на бременността.
Виж целия пост
# 5
И аз не давам , нито съм взимала през бременноста.Сега също не пия....Има много противоричиви мнения и статии по въпроса за флора- дали е полезен или вреден...Нито педиатърката ни е преписала, нито гинеколога ми.Питах стоматолога ми, а той ми отговори че много съжалява, че е давал преди време на дъщеря си и ако сега е била бебе никога не би и дал...
Виж целия пост
# 6
И по време на първата ми бременост ги пиех и сега с втората също. Сина ми ги пиеше като бебе, а и сега все още от време на време.Горе- долу, изпива по две опаковки на година. Хубаво е да се пие докато поникнат всички постоянни зъби.
Виж целия пост
# 7
Докато бях бременна го пиех - предписа ми го гинеколога. Сега обаче не давам на щерката - каквото е поела през бремеността, поела. Питах специално педиатърката преди месец - два и тя ми каза, ако искам да давам, но не ми го препоръча, а и аз останах с впечатлението, че не го тачи много. Обадих се и на нашата зъболекарка - вече като точния специалист - за мнение и тя също каза, че няма смисъл. Та затовма не давам, а и не съм убедена в ползата от него. И малко офф - същото е положението и с тези многовитаминозни сиропчета, които рекламират напоследък - ползата е минимална и не си заслужава. /пак мнение на педиатърката/
Виж целия пост
# 8
И аз не съм пила, и не съм давала. ПО съвет на гинеколога, педиатърката и най-вече на стоматоложката ни.
Ако можете проверете какво е количеството на флуора в питейната вода на града, в който живеете. Аз не можах да се докопам до тази стратегическа и дълбоко засекретена информация от ХЕИ-София. Нито от Софийска вода благоволиха. Казаха обаче, че всичко било в норма. #Cussing out А каква е нормата уважаеми?!? Трас, и ми затвориха! Hands Fist
Та, ако съдържанието е над 300 микрограма/литър, НЯМА нужда от допълнителен прием на флуор. Още повече, това би било вредно и дори опасно за детето. (Флуорът е сично токсичен)
А.... още нещо! От 1 март тази година, на всеки етикет на минерална вода трябва да пише, че НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЕЖЕДНЕВНА УПОТРЕБА ОТ ДЕЦА ДО 7 Г., ако количеството на флуора е на 1.5мг/л.
За инфо - Хисар и Девин са над 4, а Горна баня е 0.2.
Виж целия пост
# 9
Не давам и не съм пила през бременността си. Личната ми лекарка ми каза да пия, но мненията за ползата ми се видяха противоречиви, та се отказах.
Виж целия пост
# 10
Няма такова нещо, че флуорът е токсичен! За справка, мнението на СЗО е, че приемът на флуор е едно от полезните открития в съвременната медицина.

Питейните води, с изключение на въпросната девинска и хисарска вода, съдържат повече от символични количества флуор, така че съвсем не биха могли да доставят на организма толкова, колкото му трябва.
Виж целия пост
# 11
Давах на бебко от 20-ия му ден. Миналата седмица ги спрях, защото има няколко схеми,по които се дава-аз избрах тази, вкоято се дава 150 дни ежедневно в годината.
Виж целия пост
# 12
Рени, не давай "Зимафлуор"! Нашата педиатърка също ни го предписа, обаче аз му прочетох листовката, преди да го дам. Там пишеше, че трябва да се дава, ако съдържанието на флуор в питейната вода не надвишава .... (не си спомням точно цифрата) май беше 4 ммл/л. Като видях това, отидох в ХЕИ и попитах какво е съдържанието на флуор - казаха ми, че обичайно в Бургас водата съдържа по-голямо количество от посоченото. Ти си прецени, де! Но аз лично не давам!
Виж целия пост
# 13
ПРОГРАМА "Ф"
ФЛУОРИРАНЕ  НА  ВОДАТА,
флуорни таблетки и заговорът "здрави зъби"

Нека въведем следните съкращения: F = флуор, F. = флуориди, флуорни, флуоридизация

Програмата "Ф" е една от най-големите уродливи манипулаци на обществеността.
До 40-те години флуоридите (F.) (съединенията на F (флуора)) са считани за най-опасните замърсители на околната среда. F. са основни отпадни продукти от Al (алуминиевата) промишленост и при производството на изкуствени торове. Те са главни унищожители на растенията и животните около промишлените предприятия. Според EPA (Агенция за защита на околната среда) само в САЩ всяка година във въздуха се отделят 155 000 т F + още 500 000 т - в реки, езера и океани. F. не подлежат на биологична преработка, така че се натрупват в околната среда и по хранителната верига попадат в зъбите, ставите и костите на човека. Още от 1850 г. F. емисии от Fe и Cu индустрии отравят хора, животни и реколта.
През 40-те САЩ задейства свръхсекретния проект "Манхатън" за разработване на атомната бомба, с цел - военно господство. F. са били основни субстанции в това производство, като в околната среда са отделяни милиони тонове F.  Тогава е създаден митът за безопасността за хората на F. в ниски дози, със следните цели: да се омаловажат съдебните искове от засегнати граждани, така че индустрията да
Виж целия пост
# 14
 Изопачените изследвания подвеждат много учени, стоматолози и лекари по света.
През 1956 г. окончателен доклад по този проект заявява, че "малки концентрации" от F. са безопасни за гражданите. Но всъщност на повечето работници в заводите са изпопадали всичките зъби. Но официалната версия е, че особено при мъжете се наблюдавали по-малко кариеси. (Работниците са само мъже, а човек след като няма зъби, явно няма и кариеси.) В същото време работниците ходели със специални гумени обувки, защото F. предизвиквали разпадане на ноктите на краката.

И т.н. Има още много.Книгата е "Световната конспирация срещу здравето" на д-р Гълъбов.Части от нея има в нета.Ако не я намериге мога да ви я пратя на мейла.
Аз на дъщеря ми не давам флуор.Нямам и намерение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия