Многобройни нощни кърмения

  • 418
  • 4
Здравейте.

Нямам възмможност да търся по темата, заради това пускам нова. Дано ми помогнете.  Вече сме почти на годинка и имаме проблем с многобройни нощни събуждания между които заспива единствено с кратко кърмене.  Когато го мъчат зъби и/или коремче, се буди на 1-2 часа и заспива само с бозане.  Като е спокоен, се буди на 3 - 3.5 часа.  Опитвали сме залъгалка, вода, гушкане, спане при таткото, оставяне да реве.  Нищо не помага.  Дневните кърмения сме ги елиминирали почти, той сам си търси другата манджа. 
Педиатърът ми е много свестен и го попитах дали да не давам по-засищаща вечеря, примерно нещо с адаптирано мляко (което никак, ама никак не искаме да даваме и все още не сме давали;  също не даваме и кисело мляко с бисквити и пр.).  Той каза че събужданията не са му от глад, в както и ние сме сигурни, просто има нужда от успокоение и нежност.

Ама вече искам да отбивам, или поне да сведа до минимум това доене и нарушено спане.
Благодаря ви.

PS
Да уточня, че до 6.5 месечна възраст детето беше само и единствено на кърма, кърмене на поискване, без вода и т.н.
Виж целия пост
# 1
Здравей, нямам време сега да пиша, но ето няколко теми по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198212.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192189.0
Виж целия пост
# 2
Laurelin,

Много благодаря.  Точно това и подозирах - което изчетох.   Confused  Нищо ново.
"Еми това е положението, Минке. Гащи на цветчета..."
Виж целия пост
# 3

"Еми това е положението, Минке. Гащи на цветчета..."

Освен да се успокояваме, че не сме единствени, друго не се сещам!  Rolling Eyes И аз съм на този хал и вече не издържам нито физически, нито психически.  Sad И ще пробвам идеята с бибите, макар че дребното биба не ползва.  newsm78
Виж целия пост
# 4

"Еми това е положението, Минке. Гащи на цветчета..."

Освен да се успокояваме, че не сме единствени, друго не се сещам!  Rolling Eyes И аз съм на този хал и вече не издържам нито физически, нито психически.  Sad И ще пробвам идеята с бибите, макар че дребното биба не ползва.  newsm78

Мисля ние да наблегнем на спането на малкия с таткото.  Досега се предаваме много бързо заради грозния рев.  Но ще опитаме още поне няколко пъти.
Да, наистина е успокоение, че човек не е единствен в това положение.  Лошото е, че като подновя работата си, трябва да съм максимално съсредоточена и адекаватна. Но да са живи и здравички малките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия