Хирургическа интервенция във Франция

  • 563
  • 4
Имам питане към претърпелите хирургическа интервенция във Франция.

Въпросите ми са следните:
- дали след интервенцията се издава епикриза или документ с подобно съдържание
- как точно се казва той на френски
- и кой го издава - болницата/клиниката/ в която е проведена операцията или самият лекар, който я е извършил?

Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
 Здравей Mika,
Имам две операции правени във Франция и двете клиника в Тулуза, не знам дали в болниците процедират по същия начин.
Хирургът беше изпратил документи на лекарката специалист, която ме насочи към него, а също така и на личния лекар, но на мен нищо не ми даде, след това си получих копия чрез личния лекар, дори и лека и рутинна операция да е според мен тези неща ни засягат пряко и е добре да имаме някаква следа за това кога и какво точно ни е правено.
На единия документ има кратко описание на общото състояние, на този документ няма заглавие. Има още един документ, който се казва CRO (Compte Rendu Opératoire), в този документ са използвани специализирани медицински термини и е разделен на 3 параграфа
-indication
-technique
-conclusion
Третият документ е изследване от лаборатория.

Ако имаш въпроси с удоволствие ще ти отговоря.
Кураж

Свети
Виж целия пост
# 2
И аз имам 2 операции-мъдреци и Цезарово, но нямам никакви документи във връзка с това. И двете са били в клиники и предполагам 4е документите се пазят там. 
Карате ме да се замисля  newsm78
Виж целия пост
# 3
Единствената ми интервенция е секциото. От болницата при изписването ми дадоха Compte rendu Opératoire, на бланка на болницата и подписано от лекаря, които ме оперира. Документът е една страница и описва накратко причината за операцията и неийното протичане - напр. секцио по спешност заради... влизане в блока в толкова часа, разрез такъв и онакъв, бебе от женски пол... зашиване... събуждане в еди-колко си часа. Копие от това ми го пратиха и на гинеколожката.
Виж целия пост
# 4
Много Ви благодаря, момичета, за изчерпателните отговори!!!!
Помогнахте ми много добре се ориентирам!    bouquet

Бюрокрацията е толкова голяма, че в един момент от проверки и събиране/засичане на инфо между Sécurité Sociale, Mutuelle, лекар и здравно заведение, човек забравя за основния си здравен проблем и хаби повече нерви по изясняването на административните въпроси...  Sad
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия