Притеснена съм :)

  • 1 392
  • 13
Здравейте на всички. Ще пътувам другата седмица до Испания- ще остана там за лятото. Но понеже никога не съм летяла със самолет и съм притеснена относно документите ми- дали всичко е О.К? Имам билет, паспорт и европейска здравна карта. Нали няма да имам проблем ????!!!! Някой да ме успокои Simple Smile Благодаря ви предварително много Simple Smile  baby_neutral
Виж целия пост
# 1
Няма от какво да се притесняваш, всичко е наред с документите ти, никой нищо няма да те пита и да иска от теб. Носи парички или банкова карта. Спокойно  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря много за бързия отговор Simple Smile  Grinning
Виж целия пост
# 3
Не виждам повод за притеснения. Наслаждавай се на почивката  Peace
Виж целия пост
# 4
Също така в самолета стюардесите ще ти предложат една бланка за попълване. Всички, които не притежават документи за Испания - исп.паспорт или разрешение за пребиваване, трябва да го попълнят. Става въпрос за лични данни - трите имена, дата на раждане и т.н., на какъв адрес ще пребиваваш, с кой номер полет идваш, кога си тръгваш... Тази бланка е в 2 части - първата ти я взимат на паспортен контрол, втората остава в теб, и ти я искат при напускане на страната. Така сравняват по номерата на двете части на бланката кой кога е влязъл и кога е напуснал. Самите полета на бланката са на испански, английки, френски, немски, руски и арабски, ако не се лъжа.
Иначе здр.карта не ти я искат, тя си е за твое улеснение, ако не дай си Боже, се наложи нещо.
Виж целия пост
# 5
Благодаря, вече се информирах и аз адреса Simple Smile Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Също така в самолета стюардесите ще ти предложат една бланка за попълване. Всички, които не притежават документи за Испания - исп.паспорт или разрешение за пребиваване, трябва да го попълнят. Става въпрос за лични данни - трите имена, дата на раждане и т.н., на какъв адрес ще пребиваваш, с кой номер полет идваш, кога си тръгваш... Тази бланка е в 2 части - първата ти я взимат на паспортен контрол, втората остава в теб, и ти я искат при напускане на страната. Така сравняват по номерата на двете части на бланката кой кога е влязъл и кога е напуснал. Самите полета на бланката са на испански, английки, френски, немски, руски и арабски, ако не се лъжа.
Иначе здр.карта не ти я искат, тя си е за твое улеснение, ако не дай си Боже, се наложи нещо.

Може би тази процедура е важала преди да влезем в ЕС или за полети от страни извън ЕС.
Аз и съпруга ми пътувахме през март за Испания (на отиване бяхме с различни полети) и никакви бланки не сме попълвали. А и в нито една страна от ЕС не искат попълване на допълнителни формуляри. За пътуващите граждани от страни-членки преминаването на паспортен контрол е максимално улеснено.
Виж целия пост
# 7
Може би тази процедура е важала преди да влезем в ЕС или за полети от страни извън ЕС.
Аз и съпруга ми пътувахме през март за Испания (на отиване бяхме с различни полети) и никакви бланки не сме попълвали. А и в нито една страна от ЕС не искат попълване на допълнителни формуляри. За пътуващите граждани от страни-членки преминаването на паспортен контрол е максимално улеснено.

През май пътувах за и от Испания с Изиджет. Преди седмица същия маршрут с Иберия. И двата пъти предлагаха тези бланки на всички, които нямаха документи за пребиване в Испания.  Peace Ако не предложат, има на летището точно преди паспортен контрол. Но зависи и от проверяващия, понякога връщат хора от гишето за да си ги попълнят, понякога се правят на ударени и не искат.
Но по принцип трябва да се попълват.
Виж целия пост
# 8
Ние пътувахме през април до Испания, Малага. Никакви бланки не сме попълвали. Единствено от Испания на влизане в Мароко попълвахме някакви бланки с данни, но това е друга тема....
Виж целия пост
# 9
Важно за пътуващите до Испания от 18.06.2007 г.

13.06.2007

Считано от 18 юни 2007 г. Кралство Испания въвежда нови изисквания за предоставяне на APIS данни за всички пътници, които влизат в Испания от страни извън Шенген /съгл.Article II (66), Organic Law 4/2000 on the Rights and Liberties of foreign nationals in Spain/. Изискванията се отнасят за всички пътници - възрастни, деца и бебета, както и за всички националности, включително испански граждани.
В случай на неспазване на тези изисквания на авиокомпаниите – нарушители ще се налага глоба в размер на 6000-60000 евро.

В тази връзка е задължително в резервацията на всеки пътник да се внася допълнителен запис, съдържащ следните данни: име и презиме на пътника; националност на пътника; личен документ, с който пътникът пътува- паспорт, лична карта или др.; номер на личния документ; държава-издател на личния документ; срок на валидност на документа; дата на раждане; пол на пътника-мъж/жена.

В изпълнение на това изискване авиокомпанията ще предоставя на пътниците преди чекиране специален формуляр и апелира за съдействие за бързото му оформяне от страна на всеки един пътник, в чиято резервация не се внесени изискваните данни.

Възможно е в етапа на първоначално въвеждане на тази процедура обработването на данните да създаде известно неудобсво за пътниците преди полета и да доведе до затруднения в обслужването, както и до закъснения или дори пропускане на полетите до Испания.

Във връзка с горното авиокомпанията апелира към пътниците да се явяват по-рано за полета си и благодари предварително на всички за съдействието и проявеното разбиране.
Виж целия пост
# 10
Да, това го прочетох в сайта на bulgaria air .
Виж целия пост
# 11
Последното ми питане е ще искат ли някаква сума да декларирам на летището? Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Голяма съм индианка ... Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Последното ми питане е ще искат ли някаква сума да декларирам на летището? Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Голяма съм индианка ... Simple Smile

Не  Laughing

На мен се опитаха да ми искат веднъж в София, но това беше преди 1 януари. Извадих си дебитната карта, казах, че не съм индианец и пари в брой не нося.  Mr. Green Служителката ме погледна умно, удари ми печата и толкова Joy
Виж целия пост
# 13
  bouquet Имам да черпя вече Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия