дали е готова за гърне

  • 6 660
  • 108
Искам да попитам пак за гърнето.Моята малка кукла няма редовен режим за ходене по голяма нужда и не мога да кажа точно на колко време пишка защото е различно(някой път на 10 мин. а друг път на 40).щом е така има ли смисъл да я слагам на гърнето и по точно да стой вкъщи само по гащички?а трябва ли да и се карам като направи работата в гащите? newsm78
Благодаря много
Виж целия пост
# 1
Според мен е рано. Аз ще започвам с опитите и обясненията след 2 годишна възраст. Не трябва да й се караш, тя не разбира, а и не знам отсега как точно ще й обясниш.
Виж целия пост
# 2
Може вече и да опиташ, зависи от детето, може и да стане работата по някакво чудо Simple Smile
Но със сигурност не й се карай !!! Само ще й навредиш!
Всичко трябва да става много спокойно.
Виж целия пост
# 3
Със сигурност не бива да й се караш  Naughty
Виж целия пост
# 4
а на колко време на гърнето да я слагам?
Виж целия пост
# 5
Аз си мисля, че е малка още, но ти си знаеш най-добре!

На половин - един час!

Но имай предвид, че детето ще пишка или ака механично, на дали ще разбере значението на поставянето на гърнето.

По скоро ще се изпишка или изака по случайност.
Виж целия пост
# 6
според мен е малка още,моята сама реши на 1г.и 8 месеца и ве4е няколко седмици сме без памперс дори сутрин става суха
а с карането ще я стресираш наи добре из4акаи тя сама ще ти подскаже кога е готова
Виж целия пост
# 7
Изчакай да стане на две годинки!  Peace
Виж целия пост
# 8
Започнах на 1 и 10 месеца. Свикна за по-малко от седмица. Отидохме двете заедно и съвсем официално купихме едно гърне по неин избор. Беше достатъчно голяма и знаеше, какво се очаква от нея на гърнрто. Не съм я слагала насила- сама казваше- кога, но първите няколко дни доста гащи изпрах.
Виж целия пост
# 9
Но имай предвид, че детето ще пишка или ака механично, на дали ще разбере значението на поставянето на гърнето.
По скоро ще се изпишка или изака по случайност.
Да и като го направи по случайност го похвали.
Като не пълни гърнето, не казвай нищо, просто пак го слагай, казвай му, че е за пиш или каквото там винаги го хвали когато има нещо.
В един момент ще включи кое за какво е.
Виж целия пост
# 10
Благодаря много.За не я е по-добре сега в жегите да е без памперс защото много се подсича.Вън ще сме с памперс,но поне във вкъщи ще се без за да и диша кожата.
Виж целия пост
# 11
Но имай предвид, че детето ще пишка или ака механично, на дали ще разбере значението на поставянето на гърнето.
По скоро ще се изпишка или изака по случайност.
Да и като го направи по случайност го похвали.
Като не пълни гърнето, не казвай нищо, просто пак го слагай, казвай му, че е за пиш или каквото там винаги го хвали когато има нещо.
В един момент ще включи кое за какво е.
напълно подкрепям мнението.И аз започнах да уча сина си рано да използва гърне(хем да му е по-удобно,хем и има алергия към повечето марки памперси  ooooh!).От начало естествено ,че всичко което направеше там беше по случайност,но от 4-5 месеца си казва сам.
Виж целия пост
# 12
Всяко детенце си е супер индивидуално, но със сигурност трябва да го оставиш то да те ръководи и да ти показва кое КОГА и как, а не обратното...  Peace
Виж целия пост
# 13
моят син е на 1.1г.подариха му гърне,сложих го,той стана и си го сложи на главата Joy според мен е излишно опитите да почват преди 2г. сега не знае за какво е това,той сам ще си покаже
Виж целия пост
# 14
Като чета мненията, че преди 2 годинки не трябва да се почва с опитите и направо  Shocked Те доста по-рано вече разбират много неща, така че нищо не пречи да се пробва. Все пак ходенето до тоалетна е навик, който не е толкова свързан с разбирането на нещата. Като се намокри няколко пъти и види, че не е като с памперса и много бързо ще почне да се усеща. Никой не казва, че е лесно, но с постоянство и упоритост всичко става. Големият ми син точно за една седмица на 1г и 9м започна да си ползва гърнето. Преди това просто нямах времето да се занимавам точно с това, а и беше зима и мога да кажа, че точно тази една седмица ни беше ученето и разбирането от негова страна  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия