Консултация за Детска церебрална парализа с д-р Чавдаров-запитвания,мнения

  • 168 321
  • 884
# 45
Миленка, не се притеснявай. 2 степен не е чак толкова страшна. Разбирам те как се чувстваш, на нас също ни поставиха втора степен, за мое щастие вече се подобрава малкото слънчице. Ако те интересува нещо пиши на ЛС, дори за успокоение.
Желая ви бързо подобряване
Виж целия пост
# 46
Цитат на: Миленка
Момичета здравейте...

Миленка, не се страхувай! втора степен ЦКС е лека степен с много добри прогнози...ние също бяхме с такава и 6 месеца ходихме на рехабилитация...от Коледа вече не ходим...ако се притесняваш да пишеш тук, пиши ми на ЛБ...стискам палци да се оправите бързо!
Виж целия пост
# 47
Миленка, и аз да ти кажа да си по-спокойна. Ще ходите няколко месеца, гимнастиката помага. АРМТ дясно повече от ляво - значи, че в едната страна е по-скован, но при бебетата това е често явление.
Успех и кураж!
Виж целия пост
# 48
много ви благодаря на всички..в понеделник тръгваме на гимнастика и магнитен резонанс..той вече се изправя по малко, но е доста далеч от ходенето..взех талон за ами буе да го види още един доктор..
Виж целия пост
# 49
МИленче имаме среща с една от мамите в 12 - не знам кога ще ти е удобно на теп - пратих на ЛС моя телефон - ако искаш може да се чуем

Не се стряскай в болницата - в началото е малко подтискащо но когато мъника започне да прави своите напредъци става по-леко
Горе главата и бъди силна -и ако в понеделник си притеснена и не можеш - има време  Wink  когато искаш да поговориш или да се уговорим - само ми звънни
Виж целия пост
# 50
Миленче,да се включа и аз. Първо да ти кажа да не се тревожиш - то това вече за енти път, но знам че в такъв момент е хубаво да имаш подкрепата ни. И второ - на Ами Буе ще ви прегледа по всяка вероятност Летвиненко, който има много лошо отношение към болницата на Чавдаров и диагнозата ЦКС. Та моят съвет е или да не го споменаваш изобщо и просто да изслушаш едно мнение или ако го кажеш - да имаш нагласата да ти се изсмее в лицето - просто така е правил много пъти.
Хайде дано напредвата бързо и бързо да бягате от болницата.
Виж целия пост
# 51
още веднъж ви благодаря много..ще поддържаме връзка, ще казвам докъде сме стигнали..успешна седмица на всички..
заредила съм се с търпение и съм решила да ходя на гимнастиката, докато започнем да тичаме..Simple Smile))
Виж целия пост
# 52
Embarassed Момичета, извинявам се, че се намесвам в темата ви, но ми беше неудобно да пускам нова.
Имам позната, която е рехабилитатор и работи с деца, които се нуждаят от специални грижи. Идеята ми е, ако някоя мама от Варна има нужда от рехабилитатор за детето си, може да се свърже с мен, за да и дам телефона на позната ми.
 Не казвам, че е единствена, но има добър опит и мисля, че може да помогне на някое детенце!
Виж целия пост
# 53
Някой друг,преместих мнението ти в темата Порастнали деца с увреждания и хронични заболявания
Разкажи там нещо повече за себе си.
И добре дошъл  friendship
Виж целия пост
# 54
Подновявам темата,за да ви дам малко нова информация за лечението на ДЦП. В тази клиника в Пловдив http://free.bol.bg/intermed/aboutme.htm лекуват ДЦП с аминокиселини.Само че телефона е променен 032/65 08 72.Провежда се преглед (18лв) на който според състоянието на детето се решава дали курса на лечение ще е само с аминокиселини или ще включва и рехабилитация.Курсът на лечение е 42дни,струва 500долара #Crazy и се провежда в домашна обстановка.Правят се контролни прегледи всяка седмица.Рехабилитацията може да бъде правена в мед.център срещу 13,70лв на час.Предполагам,че е по метода на проф.Хохлов,но като се обадих повторно да питам,работното време беше свършило.Става въпрос за това: http://www.primavera.ru/russian.htm
Виж целия пост
# 55
Ами Калоян приемаше по схема два вида аминокиселини почти от раждането си за период от два месеца.Аз разбрах за тях по интернет и се обадих до тази клиника.По това време малчо беше в педиатрията в София и когато им казах това ,от клиниката ми споменаха,че в същата педиатрия са взели от тези аминокиселини,за да ги пробват,защото са нови и да проверят ефекта им.Когато отидох в педиатрията,веднага попитах за тези аминокиселини и поисках да му дават,но ми отговориха ,че няма смисъл и че при бебчо положението е много тежко,а това можело да помогне само в леки случаи евентуално Sad ....обаче аз заявих,че ако трябва ще плащаме всичко,но искам да опитаме...и в крайна сметка те се съгласиха да му дават.Приемаше ПРОВИТ и СЕВИТ,но не мога да кажа,че съм забелязала да имат ефект. Tired
Обаче тази цена,която пишеш-500$ ми прави ужасно лошо впечатление...да се прави бизнес с болката на хората-човек в такива моменти е готов да даде мило и драго и се хваща ,като удавник за сламка и за най-малкото,което чуе,че би имало ефект... Thinking
Виж целия пост
# 56
Привет!

Реших първо да прочета всичко коета мога предварително по темите, за да не задавам едни същи въпроси и попаднах на съобщението ти, че д-р Литвиненко не харесва клиника Чавдаров. Ние сме пациенти на Литвиненко и сме тежка форма на епилепсия,която искренно се надяваме да овладеем след продължителния курс на лечение със Synachten, Sabril i Trileptal.  Притесненията ми обаче са,че Мими е много вдървена и отговаря за съжаление на всички описания от определенията за ДЦП... той и лекаря е намнение че може да има по-нататък парализа, но засега не можел категорично да каже. Рано било да се ходи по рехабилитатори и ни препоръча само Мими Петрова която работи в педиатрията и в кухнята си... и докато бяхме 26 дни в отделението не ни пипна нито веднъж... за да може после да ходим на частно и ни обесни че нямало смисъл да с еходи при младите неопитни рехабилитатори в Чавдаров, а при нея тя е с много голям опит....


Въпросът ми е да отидем ли на своя глава в Чавдаров и да си кажат мнението специалистите... аз доста хубави неща четох за клиниката и по списания и нета и от вас чувам добри отзиви.
Малката е само на 5 м , а и не сме сигурни че сме спрели гърчовете.... незнам да чакаме ли... да бързаме ли... всяко едно наше решение го поставям хиляди пъти под съмнение и си мисля че винаги греша... искаме само най-доброто за нея, но ако сгрешим се обвиняваме жестоко....
Не искам да изпускаме нито ден от живота й, защото от статията на д-р Янакиев ми стана ясно че това е равно на предаване пред болеста и стъпка назад. Мими трябва да се развива, а аз не смея да я пипна и намачкам хубаво че да не предизвикам гърч...

Нали може само да се отиде на консулт и после да се решава какво да правим.... то от много лекарски мнения боли глава (аз го изпитвам вече 5м върху си) , но и да съм пропуснала нещо няма да си простя.

Ще информирам довечера и половинката си какво съм открила за ДЦП и за клиниката и ще обсъждаме темата на кръглата маса  Simple Smile

Виж целия пост
# 57
Аз съм - ако ми се обадиш ще ти кажа подробна какво мисля - не ми се иска да пиша тук
Мненията за Чавдаров са двупосочни - все пак ако искаш обади ми се на домашния - НАдя /виж ЛС/
Виж целия пост
# 58
писах ти и в другата тема, ама ще повторя. според мен методът Войта е противопоказен при гърчове, особено пък ако са снеизяснен произход. все пак целта на метода е да се предизвика мозъчна активност някаква...аз не съм лекар и това ми е лично мнение...може и да не съм права. мисля, че имах един букмаркнат сайт, в който пишеше противопказанията за прилагане на Войта. ще го намеря и ще го пусна.
Виж целия пост
# 59
nandy, от вчера чета постингите ти, пожелавам ти много сили и успехи!
За клиниката на Чавдаров мненията са разнопосочни, но в последните месеци когато бяхме там открито се говореше, че при гърчове гимнастиката Войта е противопоказна, само по-леки упражнения, основно Бобат (под формата на игра), има едни обтривания с грапава кърпа, т.е. неща с които се отпуска спазъма. Мисля,че и сама ще видиш като почнеш да я галиш как ще се отпусне спазъма донякъде. Там може би по-добре ще ти обяснят. В клиниката на Чавдаров има всякакви рехабилитаторки - и по неопитни и много по добри от Мими Петкова. От информацията, която имам и моя инстинг в клиниката на Чавдаров са много по-добри по масажите от Мими Петрова. Но за да има ефект и там трябва да си плащаш на частно - ние бяхме много месеци с платени масажи (много са малко отпусканите от касата) и тогава се стараят повече и много зависи от рехабилитаторката (нашата беше добра, имаше желание да работи по-комплексно с детето и  ме отменяше и в масажите на езика (логопед там ми ги показа), а има и други добри, но не всички). Не знам може би ако си решила да ходиш си запиши час при д-р Чавдаров (само платен прием). Аз имам резерви към другите лекари, някакси си знаят нещо и това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия