неравна нокътна плочка

  • 7 776
  • 33
Здравейте мами Hug

искам да ви питам,на някоя от вас дали се  е случвало да забележете промяна в нокътната плочка и ако да,знаете ли на какво се дължи тази промяна?
първо забелязах на краката ,че самата плочка не е гладка ,а е на вълни.След доста време и на ръцете стана същото.Иначе нокъта е здрав,не е чуплив,но е на вълни,което е доста грозно.
Виж целия пост
# 1

Може да са гъбички, но трябва да те види лекар.
Виж целия пост
# 2
Здравей Ани, Simple Smile
При мен е така и когато отидох на лекар ми каза че това е в следствие моето заболяване ,лекуване и антибиотици(пневмония). Naughty
По нокътната плочка ми обясниха че може да се поставя диагноза.Ако можеш направи си пълни изследвания.Може и да е на недостиг на витамини. Thinking
Виж целия пост
# 3
Хубаво е да се консултираш с лекар, както са те посъветвали. Има и друг вариант, който е възможен, но все пак без да се видят ноктите не може да се твърди със сигурност - просто го давам като идея.
Възможно е механично да си го наранила в основата и там, където е наранено, израства на вълнички. Ако си избутваш кожичките и натискаш прекалено силно белия участък (нарича се "луна"), това може да е една от причините причина - там нокътя все още не е напълно твърд и при по-силен натиск се деформира.
Надявам се да не е нищо сериозно!  Peace
Виж целия пост
# 4
На мен никога не са ми били напълно гладки ноктите.

Не се шашкай толкова.
Виж целия пост
# 5
Здравей Ани, Simple Smile
При мен е така и когато отидох на лекар ми каза че това е в следствие моето заболяване ,лекуване и антибиотици(пневмония). Naughty
По нокътната плочка ми обясниха че може да се поставя диагноза.Ако можеш направи си пълни изследвания.Може и да е на недостиг на витамини. Thinking
аз наистина през зимния период пия доста антибиотици,а може и да е липса на витамини.но при какъв лекар трябва да отида за консултация?
Виж целия пост
# 6
Не се шашкам,но са ми доста изменени.И сигурно е проблем,щом първо станаха на краката така,а после и на ръцете?
Виж целия пост
# 7
Хубаво е да се консултираш с лекар, както са те посъветвали. Има и друг вариант, който е възможен, но все пак без да се видят ноктите не може да се твърди със сигурност - просто го давам като идея.
Възможно е механично да си го наранила в основата и там, където е наранено, израства на вълнички. Ако си избутваш кожичките и натискаш прекалено силно белия участък (нарича се "луна"), това може да е една от причините причина - там нокътя все още не е напълно твърд и при по-силен натиск се деформира.
Надявам се да не е нищо сериозно!  Peace
не е това,защото ги избутвам само на ръцете.а и на краката са на вълни
Виж целия пост
# 8
Здравей Ани, Simple Smile
При мен е така и когато отидох на лекар ми каза че това е в следствие моето заболяване ,лекуване и антибиотици(пневмония). Naughty
По нокътната плочка ми обясниха че може да се поставя диагноза.Ако можеш направи си пълни изследвания.Може и да е на недостиг на витамини. Thinking
аз наистина през зимния период пия доста антибиотици,а може и да е липса на витамини.но при какъв лекар трябва да отида за консултация?

Сигурно на кожен лекар newsm78
Виж целия пост
# 9
Хубаво е да се консултираш с лекар, както са те посъветвали. Има и друг вариант, който е възможен, но все пак без да се видят ноктите не може да се твърди със сигурност - просто го давам като идея.
Възможно е механично да си го наранила в основата и там, където е наранено, израства на вълнички. Ако си избутваш кожичките и натискаш прекалено силно белия участък (нарича се "луна"), това може да е една от причините причина - там нокътя все още не е напълно твърд и при по-силен натиск се деформира.
Надявам се да не е нищо сериозно!  Peace
не е това,защото ги избутвам само на ръцете.а и на краката са на вълни
Личния лекар ме прати на дерматолог.Той препоръча с матираща т.е. полираща пила да ги третирам, от тази с 4 различни повърхности. С най- грубата  ги обработваш, после с йод  и накрая с мазен крем
Виж целия пост
# 10
Здравей Ани, Simple Smile
При мен е така и когато отидох на лекар ми каза че това е в следствие моето заболяване ,лекуване и антибиотици(пневмония). Naughty
По нокътната плочка ми обясниха че може да се поставя диагноза.Ако можеш направи си пълни изследвания.Може и да е на недостиг на витамини. Thinking
И аз бях чела някъде, че по тези линии могат да се установяват проблем с различни органи- най- често бъбреците май. зависело от големината, дълбочината...
Малко несериозно ми звучи обаче.
Виж целия пост
# 11
Хубаво е да се консултираш с лекар, както са те посъветвали. Има и друг вариант, който е възможен, но все пак без да се видят ноктите не може да се твърди със сигурност - просто го давам като идея.
Възможно е механично да си го наранила в основата и там, където е наранено, израства на вълнички. Ако си избутваш кожичките и натискаш прекалено силно белия участък (нарича се "луна"), това може да е една от причините причина - там нокътя все още не е напълно твърд и при по-силен натиск се деформира.
Надявам се да не е нищо сериозно!  Peace
не е това,защото ги избутвам само на ръцете.а и на краката са на вълни
Личния лекар ме прати на дерматолог.Той препоръча с матираща т.е. полираща пила да ги третирам, от тази с 4 различни повърхности. С най- грубата  ги обработваш, после с йод  и накрая с мазен крем
А каза ли ти, защо стават така. ти хубаво ще ги полираш, но сигурно има причина. newsm78
Виж целия пост
# 12
Мисля че  начина не е да се пилят и полират.това е нещо вътрешно ,може би липса на нещо в организма.И трябва да се въздейства вътрешно.
Виж целия пост
# 13
Мисля че  начина не е да се пилят и полират.това е нещо вътрешно ,може би липса на нещо в организма.И трябва да се въздейства вътрешно.
При мен е липса на витамини и многото антибиотици
Виж целия пост
# 14
Според мен това са гъбички на ноктите.Трябва да отидеш на дерматолог-или ще мине с мазила,или с пиене на хапчета.Няма страшно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия